Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

 

@Wodzu: O gustach myślę, że powinno się dyskutować, szczególnie tutaj. Najłatwiej jest zamiatać coś pod dywan. Na tym polega magia dyskusji, że ludzie się z sobą ścierają (wymiana myśli) i jeśli rozmówcy mają do siebie choć krzty pokory, mogą coś z owej rozmowy "wyciągnąć" dla siebie. To co lubimy, świadczy o danym człowieku: https://www.youtube.com/watch?v=PKuMoi0A0vI. Skąd u Dandy'ego tylko dwa plusy? Fakt, że wybrał zamsz, zdeterminowało taką sytuację? Naprawdę? 

@Midlife-Crisis, @phantom : Nie zamierzam się ubierać na poziomie Phantom'a.

1) 657 - chciałbym coś więcej powiedzieć, aniżeli "to jest ble", natomiast potrzebuję zdefiniować, która wersja tkaniny jest prawdziwa.  Są trzy zdjęcia, na którym widzę dość wyrazisty niebieski a na ostatnim, ów kolor jest wyblakły. Razi mnie w oczy monotematyczność, porównywalnego do wyboru krawata pod kolor sukienki, tylko dwa poziomy wtajemniczenia wyżej (rozmiar i gust) szkoda, że włosów nie pofarbowałeś na niebieski ;D (z dozą dystansu). Chętnie bym Cię zobaczył w jednorzędówce. Wydaje mi się, że trochę burzysz swoje proporcje nosząc dwurzędówki.

2) 658 - zaraz pod moim zdjęciem: Myślę, że spokojnie można by było użyć szarych spodni o tonie jaśniejszym. Rozumiem przy tym, że ubieramy to co mamy w szafach, natomiast taką mam sugestię, ciekawy jestem Twojego (i nie tylko) zdania. Dla mnie ten zestaw jest nudny, z powodu, przewagi ciężkich kolorów. Spodnie załatwiły by wszystko. 

3) 658 - "Prosty i solidny zestaw" - Te skarpetki są rozwalające. https://mrvintage.pl/2013/08/o-dobieraniu-skarpet.html   - Gdzie solidarność z zasadami, które WYDAJE mi się, że tak grzecznie stosujesz? 

@phantom i @Piotrwawa: Hm... Cieszy mnie, że się rozwinąłeś w przeciągu tych 6-ciu lat. Rozumiem, że taki poziom Ci już wystarczy? Też mógłbym wrzucić zdjęcie sprzed 6-ciu lat - kończyłem wtedy  gimnazjum, pocieszylibyśmy się wzajemnie Naszym progresem i co dalej? Widzisz, ja się porównuję do najlepszych (w kwestiach, na których w miarę się znam), mam świadomość tego, że w modzie męskiej (a co dopiero w Kobiecej) brakuje mi dość dużo. Cieszenie się z progresu (i to tak dawnego) jest wręcz puste. Dla mnie podzielenie się starym zdjęciem traktuję jako ciekawostkę, okazanie dużego dystansu do siebie (co CENIĘ), aniżeli JAKIKOLWIEK argument.

@mosze: Dziękuję za otworzenie mi oczu (poważnie). Zabrakło mi myśli w głowie, że ktoś może pracować na poważnych stanowiskach, natomiast stylizacje Phantoma (mówię ciągle o tych trzech), są mocno średnie (z w/w powodów), nawet uwzględniając powyższe założenie. Widzicie, są sytuacje, gdzie trzeba się ubrać nudno. Czasami po prostu mamy na to ochotę (to jeszcze nie mój etap), wyglądać nudno, bo perfekcyjnie. Granatowy garnitur, biała koszula, czarny krawat,biała poszetka,  czarny pasek, czarne oxfordy/lotniki... i jest naprawdę w porządku, rozumiem to. Doceniam taką nudę, do której ciężko jest coś dodać i odjąć. 

Rozumiem słowa krytyki w moją stronę, natomiast, NIKT, dosłownie NIKT, nie zaproponował NICZEGO, ani też nie powiedział, co KONKRETNIE jest "z dupy". Jestem trochę zniesmaczony taką Waszą postawą. Proszę pamiętać również, że mam świadomość dziwactwa tej stylizacji, o której pisałem w moim pierwszym wywodzie, do którego odsyłam. 

MARZY mi się taki poziom dyskusji na temat STYLIZACJI (bo savoir-vivre, Ludzie tutaj znają- chociażby patrząc na uwagi dot. mojej osoby), o którym wspominasz. Przykład z ramionami mało trafiony, z uwagi na to z jakiej perspektywy dokonujecie oceny - zdjęcia. 

Hm... porównywanie UBIORU Phantoma i Tomka Milera wraz z Romanem Szarmantem, uważam za jak najbardziej w porządku. To jest miejsce, gdzie ludzie powinni znać się na modzie (klasycznej) eleganckiej. Przychodząc tutaj, mam nadzieję, że zdecydowana większość, zna podstawy, ma wyczucie stylu (a przynajmniej miałem takie wyobrażenie). Zgodzę się z Tobą co do całej dbałości o otoczkę zdjęcia. Chciałbym jednak, abyśmy komentowali właśnie kwestie merytoryczne, czyli w tym przypadku stylizacje. 

@Nowoanglik: Słuszna diagnoza. Dzięki Tobie uzmysłowiłem sobie, dlaczego ciężko jest mi funkcjonować w grupie i zdecydowanie wolę relacje 1:1. Hm... a czy prowokacja jest czymś złym? Myślenie nie boli, może warto wyjść z jaskini, a przynajmniej zobaczyć światło? Moim zamysłem, było zwykłe podzielenie się zdjęciem, byłem i jestem ciekawy Waszych opinii. Czy ja oczekuję zachwytów? Znam swoją wartość, to mi wystarczy. Natomiast KONSTRUKTYWNEJ krytyki, nigdy za wiele. Fakt, faktem (przyznałem się już wyżej), że nie znam/znałem tutaj panujących zasad, a raczej poziomu, czy preferencji. Czy bawienie się w kotka i myszkę ma sens, przynajmniej tutaj i teraz?  Aby się w Waszą społeczność wtopić, minęło by sporo czasu, a jest on dość cenny. NAJWAŻNIEJSZY jest SZACUNEK, co OBIE strony przestrzegają.

Natomiast dziękuję za radę, mam nadzieję, że w przyszłości, w nowej grupie zachowam się już inaczej, bardziej rozważnie, naprawdę dziękuję z całego serca :).  

@bodzixon @Beny23: Świetny zestaw! :) Buty bym jednak zmienił, na granatowe, mogą być to tassel loafers, jak i espadryle a szczytem marzeń były by białe bucks'y. Skróciłbym również spodnie jak i poszerzył w udach (marszczą się dość wyraźnie w kroczu), 

@bodzixon: Tak, myślę, że zdanie o "barwnej postaci", można by było wyciąć. To nic nie znaczące zdanie, zresztą, czynami się to pokazuje. Natomiast, z SZCZEROŚCI chciałem pokazać, że jedno z drugim się łączy. Tak trochę w temacie. Nie myślicie, że obecnie jest kult bycia zapobiegawczym? Bardzo dużo wywiadów piłkarskich jest w bardzo podobnym tonie, nawet jakby Polska grałaby z San Marino, to pewnie byśmy usłyszeli: "Szanujemy rywala, zagramy na 100 %, przyjeżdzamy tutaj w roli nie faworyta". 

Edytowane przez Akir
Ruch szarych komórek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Midlife-Crisis napisał:

Tak, przypuszczałem, że czegoś tu brakuje. Ale garnitur dark blue może być?

Wg mnie taki kolor garnituru dobrze pasuje.

Ja zakładam na pogrzeb albo czarny garnitur, albo grafitowy, ciemnogranatowego nie mam. Krawat albo czarny albo czarny w mikrowzór ciemnogranatowy.

Ale bez poszetki, bo w Polsce ona się jednak ciągle większości ludzi kojarzy (wg mnie) z nadmierną elegancją czy strojeniem się. Z tego samego powodu nie zostawiam (zresztą nigdy nie zostawiam) odpiętego guzika w mankiecie marynarki. I z tego samego powodu nie założyłbym koszuli na spinki, bo w powszechnej świadomości to jest koszula "elegancka" - weselna. Czyli, całościowo patrząc, poważnie, stosownie, ale bez żadnego eksponowania ubioru. Ale kamizelkę w kolorze garnituru bym założył. Tak samo mało kontrastowy zestaw strollerowy - czarne czy grafitowe marynarka + kamizelka oraz ciemno-średnio-szare spodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Akir napisał:

(ciach) mam świadomość tego, że w modzie męskiej (a co dopiero w Kobiecej) brakuje mi dość dużo (ciach) 

O to, to, właśnie to! Dlatego się nie dogadamy - z regulaminu forum: "Tematyką forum jest klasyczna elegancja." To trochę tak, jakbyś wszedł na forum BMW i się oburzał, że nie jest zachwalane Audi (niestety muszę to sprowadzić do tak banalnego porównania). Jak mi się zachce mody, to wpisze w Google "moda męska 2017", ale jak narazie wolę zawiesić swoje oczy na "nudnych" zestawach Phantoma... EOT

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, bodzixon napisał:

O to, to, właśnie to! Dlatego się nie dogadamy - z regulaminu forum: "Tematyką forum jest klasyczna elegancja." To trochę tak, jakbyś wszedł na forum BMW i się oburzał, że nie jest zachwalane Audi (niestety muszę to sprowadzić do tak banalnego porównania). Jak mi się zachce mody, to wpisze w Google "moda męska 2017", ale jak narazie wolę zawiesić swoje oczy na "nudnych" zestawach Phantoma... EOT

Szkoda, że schodzisz tak nisko, czepiając się zdania. Czy ja szukam tutaj uznania? Szukam dyskusji. Wciąż brak konkretów. Wysil się trochę bardziej. Rozumiem, że po "kilku głębszych" (o których wspominałeś wyżej),  możesz mieć z tym problem. Współczuję. 

Tak po za tym, "bodzixon" jest bardzo eleganckie. Gratuluję kreatywności. 

Edytowane przez Akir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Akir, spójności wizerunku i pojęcia o modzie męskiej na - co by nie mówić - forum publicznym można wymagać co najwyżej od blogerów, którzy się tym profesjonalnie zajmują. Każdy może się tu zarejestrować i zaprezentować, nie widzę jakiś elitarnych podforów, do których mają dostęp jedynie Ci, którzy posiedli tajemną wiedzę łączenia ze sobą dużej i małej kratki albo umiejętność składania poszetki na co najmniej 15 sposobów. 

A plusiki zawsze budziły kontrowersje, bo to w końcu prosta i łatwa w odczytaniu informacja. Ktoś dostaje plusiki, bo jest znany i lubiany i należy do starej gwardii (każde forum musi taką mieć!), ktoś dostaje na zasadzie wzajemności, jeszcze ktoś inny za prezentowanie drogiego bespoke, itp. Pytanie brzmi - czy jest sens tak roztrząsać te nieszczęsne plusiki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Akir napisał:

Współczuję. 

Słusznie. Sam sobie współczuję, że przeczytałem Twój wpis i wdałem się w tę dyskusję :)

Gratuluję kreatywności. 

Bardzo dziękuję, ale niestety te gratulacje nie należą się mi, a moim kolegom z podstawówki. Nie martw się - przekażę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Wodzu napisał:

@Akir, spójności wizerunku i pojęcia o modzie męskiej na - co by nie mówić - forum publicznym można wymagać co najwyżej od blogerów, którzy się tym profesjonalnie zajmują. Każdy może się tu zarejestrować i zaprezentować, nie widzę jakiś elitarnych podforów, do których mają dostęp jedynie Ci, którzy posiedli tajemną wiedzę łączenia ze sobą dużej i małej kratki albo umiejętność składania poszetki na co najmniej 15 sposobów. 

A plusiki zawsze budziły kontrowersje, bo to w końcu prosta i łatwa w odczytaniu informacja. Ktoś dostaje plusiki, bo jest znany i lubiany i należy do starej gwardii (każde forum musi taką mieć!), ktoś dostaje na zasadzie wzajemności, jeszcze ktoś inny za prezentowanie drogiego bespoke, itp. Pytanie brzmi - czy jest sens tak roztrząsać te nieszczęsne plusiki?

"Pojęcie", to rzecz względna, trudno mierzalna. Myślę, że powinniśmy dążyć do poszerzania horyzontów. Najprawdopodobniej moje wyobrażenie na temat tego forum, było zbyt idealne, podręcznikowe. Natomiast, czy to jest tak dużo, aby krytykować i podzielić się rozwiązaniem problemu? Rozumiem, savoir-vivre, jest tutaj znany, natomiast, chętnie porozmawiam o mojej stylizacji jak i o moich uwagach dot. trzech outfitów Phantoma  czy też z drugiej strony o zachwalaniu Jego wyborów.  Byłbym szczęśliwy, gdybyśmy wrócili do merytoryczności. Oczywiście, uwagi myślowe są potrzebne, za co Tobie i innym dziękuję. 

Zgoda, plusiki są mało istotne, z punktu widzenia całej Naszej dyskusji. Spór pomiędzy Dandy a Wami, mało mnie też interesuje. Szkoda, że zasobność portfela, czy pozycja (w tej) społeczności, ma duże przełożenie na ilość lajków. Problem, występujący w RÓŻNYCH miejscach. Mam świadomość, że tak już po prostu będzie. 

 

Edytowane przez Akir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, bodzixon napisał:

Słusznie. Sam sobie współczuję, że przeczytałem Twój wpis i wdałem się w tę dyskusję :)

Bardzo dziękuję, ale niestety te gratulacje nie należą się mi, a moim kolegom z podstawówki. Nie martw się - przekażę :)

Myślisz, że wielką uczyniłeś mi pustkę, odchodząc z tej rozmowy?

Powtórzę raz jeszcze: Czy "Bodzixon" jest eleganckie i KLASYCZNE (za które to wyrazy, dałbyś się chyba pokroić)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Akir czepiasz się jakości zdjęć wrzucanych przez @phantom, a Twoje są są o kilka klas gorsze i uniemożliwiają konstruktywną krytykę o którą się tak dopominasz. Wszystko jest nieostre, kolory są przekłamane a perspektywa nie pozwala w żaden sensowny sposób ocenić dopasowania. Niemniej postaram się podjąć próbę.

Z tego co widać, to jest duży misz-masz (krawat i koszula nie pasują do siebie, marynarka i koszula są za bardzo zbliżone kolorystycznie, a dół w żaden sposób nie przystaje do góry). Sama marynarka wydaje się być za duża w ramionach i osobiście się nie rozumiem idei noszenia marynarek klubowych, jeżeli nie jest się członkiem takiego klubu. Kolor jak kolor, sam kiedyś miałem podobną marynarkę z TK i widzę potencjał w stylizacjach nieformalnych, ale aby efekt był dobry wszystkie elementy muszą być w punkt, a u Ciebie jest od tego daleko. 

  • Oceniam pozytywnie 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mosze napisał:

Wg mnie powinieneś założyć gładki, czarny krawat - oznaka żałoby.

A może nie jest to konieczne. Z różnych powodów idziemy na pogrzeb - jeśli to dalszy znajomy, to będziemy zasmuceni, ale nie w żałobie (troszkę to nieprecyzyjne, ale wierzę, że wiecie co mam na myśli). I mnie z kolei ten krawat bardzo się podoba, także na pogrzeb. Poszetka out - w naszym kraju wciąż zwraca uwagę i niektórzy moga stwierdzic, że na pogrzeb to zbytnia ekstrawagancja. 

Gratuluję zestawu, @Midlife-Crisis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.