Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Lunatyk napisał:

@4inHand Nie za gorąco w garniturze w palmiarnii poznańskiej? :)

Byłem tam niedawno w lnianej koszuli i bermudach i umierałem z panującej tam duchoty, a co dopiero wybrać się tam w garniturze :P 

Ale to jest garnitur Miler Menswear bez podszewki więc to logiczne, że było w nim chłodniej niż w samej koszuli :)

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Miro napisał:

@Dziaku, też mam tę marynarkę Vistuli z tropiku. Jak ją oceniasz? Wg mnie jest niezła, tylko te napisy na guzikach straszne (wymienię chyba na rogowe lub z corozo) i lepsza byłaby na półpodszewce.

W mojej usunąłem podszewkę z pleców i jest bardzo przewiewna. Co mnie zaskoczyło to fakt, że materiał jest tak cienki, że w pewnym świetle widać kontrast pomiędzy fragmentem z podszewką, a tym gdzie pod spodem jest tylko koszula.

Dla mnie tylko materiał jest trochę mało elastyczny. Ale to jedyny tropik z jakim miałem styczność, więc nie wiem jak zachowują się inne, może ten typ materiału po prostu tak ma - "chrupki" i sztywny. Niemniej w gorące dni sprawuje się świetnie.

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dziaku napisał:

W mojej usunąłem podszewkę z pleców i jest bardzo przewiewna. Co mnie zaskoczyło to fakt, że materiał jest tak cienki, że w pewnym świetle widać kontrast pomiędzy fragmentem z podszewką, a tym gdzie pod spodem jest tylko koszula.

Dla mnie tylko materiał jest trochę mało elastyczny. Ale to jedyny tropik z jakim miałem styczność, więc nie wiem jak zachowują się inne, może ten typ materiału po prostu tak ma - "chrupki" i sztywny. Niemniej w gorące dni sprawuje się świetnie.

Czyli, jak rozumiem, koszula w pewnym świetle prześwituje. Pod światło to prześwituje nawet z podszewką.

Jest to też jedyna marynarka Vistuli, jaką widziałem (a widziałem sporo), która praktycznie nie ma konstrukcji.

Też tak chyba zrobię, usunę z pleców, w końcu tropik ma być na bardzo ciepłe dni. Też pierwszy raz w rękach mam wełnę tropik, ale w kilku źródłach czytałem, że ona jest taka sztywnawa. Z przewiewnych wełen bardzo miękki jest hopsack, co wiem z doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dziaku napisał:

Tak, tylko standardowo model ma za krótką marynarkę :)

To nie tylko kwestia dopasowania marynarki do konkretnego modela, ale i to, że po prostu same marynarki są bardzo krótkie. Dzisiaj mierzyłem rozmiar 188 (normalnie noszę i mam 182 cm wzrostu) i była ledwo do zaakceptowania. W tej samej na mój wzrost wyglądałem jak jeden z modeli Vistuli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bart87 napisał:

To nie tylko kwestia dopasowania marynarki do konkretnego modela, ale i to, że po prostu same marynarki są bardzo krótkie. Dzisiaj mierzyłem rozmiar 188 (normalnie noszę i mam 182 cm wzrostu) i była ledwo do zaakceptowania. W tej samej na mój wzrost wyglądałem jak jeden z modeli Vistuli. 

To jest minus nie tylko Vistuli, niestety. Ja mierzę 176 i mam rozmiar 176. Jest na styku akceptacji, ledwo do linii pośladków. Po plecach bez kołnierza ma 71.5 cm. Niestety, prawie tyle samo mają 46-stki M. Dutti (na wzrost 175 mają 71-72) czy Lancerto Mr Vintage (72). M. Dutti sporadycznie mają 73, mam też jedną Lancerto formalną, która ma 73 cm i jedną starszą M.Dutti, która ma poprawne 74.5.

Wszystkie marynarki Próchnika 46 (z ostatnich 3 lat), które miałem na sobie - też mierzą 72.

Więc tu Vistula jest normą, a nie wyjątkiem :-(

Trzeba z tym żyć albo szyć na miarę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, GILBERT0 napisał:

Mój pierwszy post na Forum. Będę wdzięczny za konstruktywne komentarze. Stylizacja: "zwykły dzień w pracy". Wymagany oficjalny dress code. 

Chętnie byśmy obejrzeli, ale niestety zdjęcia się nie otwierają. Spróbuj jeszcze raz, przez "dodaj pliki" poniżej pola do wpisania tekstu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.