Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

@blekit pisałem już to kilka razy, ale się powtórzę po raz kolejny: moim zdaniem do tego garnituru poszetka po prostu nie pasuje. Klapy są na tyle szerokie, że wystaje tylko skrawek poszetki, który (przynajmniej na zdjęciach, może w rzeczywistości lepiej) wygląda nieestetycznie. A tak poza tym zestaw bardzo mi się podoba :) 

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Zajac Poziomka said:

@blekit pisałem już to kilka razy, ale się powtórzę po raz kolejny: moim zdaniem do tego garnituru poszetka po prostu nie pasuje. Klapy są na tyle szerokie, że wystaje tylko skrawek poszetki, który (przynajmniej na zdjęciach, może w rzeczywistości lepiej) wygląda nieestetycznie. A tak poza tym zestaw bardzo mi się podoba :) 

Let's agree to disagree ;) Ja nie lubię, kiedy ktoś w Madisonach próbuje za bardzo wyeksponować poszetkę (wtedy wygląda to moim zdaniem sztucznie i mało estetycznie), ale jeżeli jest ona ułożona dyskretnie, to według mnie daje fajny efekt i wygląda dobrze.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madison ma po prostu absurdalnie wielkie klapy, co szczególnie widać przy mniejszym rozmiarze marynarek i tutaj faktycznie ciężko coś wykombinować z poszetką (podobny problem na mniejszą skalę ma Hudson). Ja ze względu na anatomię muszę zwężać marynarki w ramionach, to przy Madisonie miałbym chyba dosłownie krawędź klapy na rękawie, co by nawet komicznie wyglądało :-D Swoją drogą, jak kiedyś byłem w pracowni Pana Mazura z jakaś dwurzędówką do przeróbek, to właśnie wisiał tam czyjś lniany Madison i Pan  Mazur przyznał "u pana to te klapy zgrabne, nie takie wielgachne jak w tej" :-) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mosze napisał:

Ja do Madisona zakładam poszetkę wsuwaną środkiem (jaka to będzie fachowa nazwa?), co powoduje, że wystają rogi na bok. Są akurat w kolorystyce garnituru i wg mnie dobrze to wygląda. Zdjęcia w tym momencie nie mam.

Odwrócony moutain-fold lub odwrócony puff, w zależności od tego jak się przykładasz do układania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcelli Dzięki. Na żywo jest nieco ciemniejsza - kwestia kiepskiego zdjęcia/mocnego i zimnego światła. Tkanina to VBC wełna 80% i 20% kaszmiru 320 gr. 140's. Bałem się, że będzie się nieco "pilingować/mechacić" na spodniach, ale nic takiego póki co nie miało miejsca i mam nadzieję, że tak pozostanie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ataman - ostatnio odkryłem remedium na zaginające się rogi w moich koszulach CT. Po prostu wyjąłem "collar stiffeners" (wstyd się przyznać, zapomniałem jak to się nazywa po polsku) i razu kołnierzyk przestał się tak brzydko łamać na rogach i o wiele ładniej się układa. Kołnierzyki same w sobie są na tyle sztywne, że i bez dodatkowego usztywnienia wyglądają OK. Polecam Ci spróbować tej samej metody w Twoich koszulach, bo te zginające się rogi nie są zbyt piękne (a przynajmniej mnie doprowadzają do szału). Tak poza tym - fajny zestaw :) 

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=7177]Ataman[/mention] - ostatnio odkryłem remedium na zaginające się rogi w moich koszulach CT. Po prostu wyjąłem "collar stiffeners" (wstyd się przyznać, zapomniałem jak to się nazywa po polsku) i razu kołnierzyk przestał się tak brzydko łamać na rogach i o wiele ładniej się układa. Kołnierzyki same w sobie są na tyle sztywne, że i bez dodatkowego usztywnienia wyglądają OK. Polecam Ci spróbować tej samej metody w Twoich koszulach, bo te zginające się rogi nie są zbyt piękne (a przynajmniej mnie doprowadzają do szału). Tak poza tym - fajny zestaw  

Chodzi o fiszbiny, mnie też te końce zagięte denerwują. Dzięki wypróbuję.
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Ataman napisał:


Chodzi o fiszbiny, mnie też te końce zagięte denerwują. Dzięki wypróbuję.

Miałem ten sam problem i u mnie pomogło delikatne wygięcie końcówek kołnierzyka 'od koszuli' przy prasowaniu, gdy koszula jest delikatnie wilgotna od pary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.