Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze się spisuje. :) Jak to bawełna trochę się mnie, ale jak widać na zdjęciu, nieprzesadnie. Jeżeli będziesz miał okazję kupić go za 199 zł to bierz (może w outletach stacjonarnych). Jeżeli oczywiście nie przeszkadza Ci, że nie jest książkowym trenczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aron, świetny zestaw.

 

Natomiast mam taką refleksję. Ze zdjęć wygląda, że jesteś dość młodym gościem (pewnie ok. 30 lat) i zastanawia mnie fakt czy nie czujesz się overdress w stosunku do innych, totalnie odjechanym od reszty pracowników. Po prostu wydaje mi się, że takie zestawy to trochę za dużo jak na pracę w korporacji. Oczywiście nie umniejsza to faktu, że zestaw super i dałem plusika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alabuz

Z wiekiem trafiłeś idealnie, mam 30 lat. Nie wiem jak trafiłeś nie widząc twarzy. :)

 

Pracuję w branży IT, więc ubrać się "lepiej, bardziej formalnie" od otoczenia nie jest problemem. Jednak nie czuję się z tym źle, otoczenie jest przyzwyczajone i przyzwyczajało się stopniowo. Pracuję w siedzibie klienta, tutaj wszyscy chodzą w garniturach, ale nie w trzyczęściowych i w większości bez krawatów. Zgadzam się, że ten zestaw jest "pojechany" :), dlatego nie ubieram się "aż tak" każdego dnia. Zestaw nie dość, że ma kontrastującą kamizelkę, to jeszcze garnitur nie jest w typowym kolorze. Wydaje mi się natomiast, że przykładowo wczorajszy zestaw jest spokojny. Kamizelka została kupiona z myślą o ślubach i weselach (znowu dobre przewidywania), ale tak dobrze pasuje do tego niebieskiego garnituru, że musiałem przynajmniej raz się tak ubrać.

 

EDIT:

Czasami spotykam się w pracy z opiniami, że jestem elegancko/ładnie ubrany. Ostatnio zauważyłem też, że pojawiły się brązowe buty i to broguesy, ale nie wiem, czy to moja zasługa. :)

Mi się tam podoba jak młodzi ludzie się tak ubierają. Oby więcej takich elegantów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo normalnie :?  Rzeczywiście ostatnio w korporacjach jest wysyp trzydziestolatków w trzyczęściowych zestawach :mrgreen:

 

Dla mnie normalnie - oceniam według mojej branży i ubiorów ludzi, z którymi się stykam. Sporo ludzi (jakieś 30%) nosi na codzień garnitury i krawaty. Reszta - co najmniej marynarki.

 

Inną sprawą jest smak, jakość - tu Aron wyprzedza średnią o kilka długości konia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz uzyskać lustrzany połysk to nie używaj tłuszczu, a kremu ewentualnie w bardzo małych ilościach (jedna warstwa). Generalnie trzeba uzbroić się w cierpliwość i dość dużą ilość wosku. W dużym skrócie. Trzeba nałożyć kilka, kilkanaście warstw wosku i polerować (niezbyt energicznie, żeby wosk wypełnił pory skóry). Gdy pojawi się pierwszy połysk to kolejne warstwy trzeba nakładać w połączeniu z zimną wodą (można użyć kostki lodu).

 

Opisywałem proces tutaj:

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/3231-ma%C5%82a-renowacja/page-33#entry198899

Tutaj z kolei jest cały wątek na ten temat:

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/203-lustrzany-po%C5%82ysk/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To model 272 w skórze Cambridge Niger. Używam innego koloru kosmetyków niż poleca sklep - chciałem trochę przyciemnić buty. Do tego egzemplarza używam kremu Saphir w kolorze ciemny brąz (nr 05). Kolor wosku nie ma takiego dużego znaczenia, bo trzeba go naprawdę dużo użyć, żeby dał efekt kolorystyczny. Wosku też używam w kolorze ciemny brąz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.