Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Lubię to :)

Oczywiście poszetka jest zbędna :mrgreen:

Zaraz forumowi spece od formalności powiedzą że buty są zbyt formalne ale moim zdaniem pasują tu. Aha jeszcze pewnie padnie tekst, że marynarka jest sierotą po garniturze.

 

czarne oxfordy do klasycznego zestawu koordynowanego moim zdaniem pasują pod względem formalności

 

 

Blekit, skoro miał być niski kontrast, to po co kolorowa poszetka?

 

Niski kontrast miał dotyczyć przede wszystkim koszuli i krawata. Poza tym poszetka też jest raczej stonowana (beżowe tło z szaro-niebieskim wzorem) i pasuje do ogólnej idei.

 

 

Marynarka sierotą po garniturze? Dlaczego?

 

Marynarka to odd jacket, nie jest sierotą po garniturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niski kontrast miał dotyczyć przede wszystkim koszuli i krawata. Poza tym poszetka też jest raczej stonowana (beżowe tło z szaro-niebieskim wzorem) i pasuje do ogólnej idei.

Według mnie beżowo-szaro-niebiesko-żółta (widzę też na zdjęciu żółty, czy to przekłamanie aparatu?) wzorzysta poszetka nie jest stonowana i nie pasuje :) Wydaje mi się, że lepsza byłaby np. biała poszetka lub jak napisał pirat w ogóle jej brak. Poza tym zestaw bardzo mi się podoba, dałem plusa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@secondhand_man astygmatyzm to trochę inna wada - o ile pamiętam powoduje problem z ostrością widzenia, a nie postrzeganiem kontrastów.

 

Tak jak uściśliłem, niski kontrast chciałem uzyskać przede wszystkim w zestawieniu koszuli z dodatkami. Spodnie i marynarka muszą być albo identyczne albo wyraźnie się od siebie róznić - inaczej wygląda to według mnie fatalnie. Takie połączenie jak to (granatowa marynarka i szare spodnie) jest chyba najbardziej klasycznym. A biorąc pod uwagę kratę na spodniach, gładka marynarka jest naturalnym wyborem (choć taka z wyraźnym wzorem o innej skali również by tu pasowała).

 

Marynarka ma otwarty splot i wyraźną fakturę, na żywo nie można jej wziąć za część garnituru. Zdjęcie może faktycznie tego nie pokazuje. 

 

 

Według mnie beżowo-szaro-niebiesko-żółta (widzę też na zdjęciu żółty, czy to przekłamanie aparatu?) wzorzysta poszetka nie jest stonowana i nie pasuje  :) Wydaje mi się, że lepsza byłaby np. biała poszetka lub jak napisał pirat w ogóle jej brak. Poza tym zestaw bardzo mi się podoba, dałem plusa  :)

 

Z tyłu jest faktycznie mały musztardowy fragment, ale zdecydowaną przewagę mają beże i szarości. Krata na spodniach jest brązowo-beżowa, ale przyznam że nawet przez sekundę nie myślałem o dopasowaniu jej do poszetki :) 

 

Biała poszetka byłaby jak najbardziej w porządku i początkowo myślałem o takiej, ale nie przepadam za łączeniem jej z gładkimi, niebieskimi koszulami. Z poszetki mogę w ogóle zrezygnować w przypadku marynarek z wyraźnym wzorem (albo Madisonów z SS ;) ), ale w przypadku tej wydaje mi się, że powstałaby bardzo duża, ciemna i nudna powierzchnia.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem zestaw mi się podoba. Niestety w internecie trzeba mocniej sygnalizować ironię...

 

- jestem przeciwnikiem wszędobylskich poszetek i podejścia "poszetka zrobi z ciebie dandysa". To się chyba dało już zauważyć.

- o formalności i jej dogłębnym badaniu pisałem na forum już kiedyś 

 

 

Oglądałem strój kolegi na telefonie (dodam, że ze stłuczoną szybką ;) ) i faktura marynarki nie była dla mnie specjalnie widoczna. Jak teraz kliknąłem na powiększenie to już tak nie myślę. 

Co więcej nie jestem wrogiem dekompletowania garnituru. Ułatwia to zarządzanie zawartością szafy.

 

@Blekit

Czarne buty w tym zestawie są jak najbardziej ok. Brązowe by się nie nadawały (msz). Może jeszcze wiśniowe czy granat (sam nie wierzę, że to piszę). Co więcej nie razi mnie, że są to bardziej oficjalne buty i mniej oficjalny zestaw u góry. Jakbym należał do badaczy formalności (ironia) to bym się zastanawiał co by tu było lepsze: tasselki, penny, lotniki, wiedenki czy angielki. Tak na oko to żadne brogsy (tfu)   :D

 

 

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.