Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sobie cenię w byciu "overdressed" (w cudzysłowie, bo ja bym tak tego nie określił) w knajpach "młodzieżowych" (czyt. 30-latkowie udają licealistów), że barman studenciak nie mówi do mnie per "ty", czego serdecznie nie znoszę, no ale przecież kiedy coś takiego ma miejsce, to nic nie powiem, bo kto wyjdzie na wyniosłego/chama/buca...?

A zestaw SB super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomyślałem, że czas znowu na mnie.

Zestaw dzisiejszy do pracy.

Marynarka: Top secret ( bawełna+ len)

Koszula: T. Pink (jest błękitno zielona- nie wiem jak u was wygląda na monitorze.)

Krawat: No name

Spodnie: Cedarwood

Poszetka: mój bispołk :)

Buty: Richleigh

W razie pytań chętnie odpowiem.

post-2204-13658921623902_thumb.jpg

post-2204-13658921624342_thumb.jpg

post-2204-13658921624842_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Skalpel

-Podoba mi się, chociaż marynarka mogłaby być nieco bardziej 'odd'. Ta nawet z wsuniętymi patkami sprawia wrażenie garniturowej. Wytaliować już się jej raczej nie da, ale może masz jeszcze miejsce na zwężenie rękawów? Powiększenie okien miedzy korpusem a rękoma mogłoby sporo dodać zestawowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was Panowie serdecznie.

Tylko ja bym spodnie skrócił a nie podwijał ale rozumiem, że to do zdjęcia.

Owszem też nad tym myślałem, spodnie już i tak przeszły mega metamorfozę w rękach mojej teściowej, za co jestem jej bardzo wdzięczny :P Jednak zamiast skrócenia chyba wolałbym dorobić manszet z co by je jednocześnie też skróciło- jakoś mi się to spodobało.

Cały zestaw sprawia wrażenie... letniego. Zarówno jeśli chodzi o materiały, jak i o kolory.

Masz rację w zupełności, w moich oczach też się taki wydaje, jednak czy warto rezygnować z tych kolorów i faktur tylko dlatego że jest zima? :)

-Podoba mi się, chociaż marynarka mogłaby być nieco bardziej 'odd'. Ta nawet z wsuniętymi patkami sprawia wrażenie garniturowej. Wytaliować już się jej raczej nie da, ale może masz jeszcze miejsce na zwężenie rękawów? Powiększenie okien miedzy korpusem a rękoma mogłoby sporo dodać zestawowi.

Co masz na myśli mówiąc "odd"? (chodzi mi o wskazanie np. jakiegoś zdjęcia czy coś). Masz rację, może jej krój sprawia takie wrażenie (garniturowej) natomiast tkanina i faktura zupełnie moim zdaniem temu zaprzeczają (niestety na zdjęciu tego dobrze nie widać) Wniosek rozumiem jest taki, że tek krój nie pasuje do tego rodzaju tkaniny??

Pozdrawiam i dziękuję bardzo za ocenę.

Ps.: Koszula moim zdaniem też jest mistrzowska - jedna z moich ulubionych. Chciałbym żeby wszystkie moje koszule były T. Pinka.

Edit: Literówki :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Podoba mi się, chociaż marynarka mogłaby być nieco bardziej 'odd'. Ta nawet z wsuniętymi patkami sprawia wrażenie garniturowej. Wytaliować już się jej raczej nie da, ale może masz jeszcze miejsce na zwężenie rękawów? Powiększenie okien miedzy korpusem a rękoma mogłoby sporo dodać zestawowi.

Co masz na myśli mówiąc "odd"? (chodzi mi o wskazanie np. jakiegoś zdjęcia czy coś). Masz rację, może jej krój sprawia takie wrażenie (garniturowej) natomiast tkanina i faktura zupełnie moim zdaniem temu zaprzeczają (niestety na zdjęciu tego dobrze nie widać) Wniosek rozumiem jest taki, że tek krój nie pasuje do tego rodzaju tkaniny??

Odd jakcet :)

viewtopic.php?f=1&t=1303&hilit=odd+jacket

Nie wiem, na zdjęciu wygląda jak oddzielona od spodni, ale zdjęcie to tylko zdjęcie. A sam krój rzeczywiście jest trochę garniturowy. Najlepiej poczytać wskazany temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się wczoraj prowadziłem. IMO wyszło odrobinę za bardzo dandy (co pewnie ucieszy Romana:P). Kratkę pokazywałem już z bliska w nowych nabytkach. Trzy nakładane kieszenie. Prawdę mówiąc już po pierwszych dniach nie jestem fanem nakładanej brustaszy, ale to może w jakimś innym temacie.

Na dole za to faktyczne CMDNS pod nowy wpis o Glenfiddich 12 yo. Staram się zakląć atmosferę whisky w obrazki, ale pić tak od rana ? :twisted:

post-403-1365892162657_thumb.jpg

post-403-1365892162687_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc już po pierwszych dniach nie jestem fanem nakładanej brustaszy, ale to może w jakimś innym temacie.

Póki nie ma osobnego tematu zapytam tutaj. Co Cię zniechęciło do nakładanej brustaszy, jakieś względy praktyczne czy estetyczne?

Wczorajszy zestaw, jak zwykle w Ciebie, na wysokim poziomie. IMO nic w nim nie jest "za bardzo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc już po pierwszych dniach nie jestem fanem nakładanej brustaszy, ale to może w jakimś innym temacie.

Póki nie ma osobnego tematu zapytam tutaj. Co Cię zniechęciło do nakładanej brustaszy, jakieś względy praktyczne czy estetyczne?

Estetycznie nakładana brustasza bardzo pociąga mnie nieformalnym wyglądem, a w praktyce ta marynarka jest z cienkiego materiału i każda większa lub gruba (np. lniana) poszetka mocno ją rozpycha, bo kieszeń nie wpuszcza poszetki "pod" marynarkę tak jak cięta kieszeń tylko trzyma ją "na" marynarce. W tej marynarce takie usztywnienie poły marynarki poszetką wpływa też na lekkie defasonowanie klapy z bardzo delikatnym wkładem. Oprócz tego, pomimo że kieszeń jest normalnej szerokości, mam wrażenie, że przy końcach jest dużo ciaśniejsza będąc de facto nieco węższa dla poszetki niż normalna kieszeń. Oczywiście obserwacje te to tylko kilka założeń marynarki, z której nie jestem zadowolony w 100%. Mimo to, w następnej marynarce szybko wycofałem nakładaną kieszeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś o to pytałem, ale moje pytanie pozostało bez odpowiedzi, a teraz jest dobry moment, żeby do tego wrócić - istnieje możliwość ustalenia z krawcem, żeby tak uszył marynarkę, aby uwzględnić wypchanie brustaszy przez poszetkę? Czyli tak, żeby klapa nie odstawała (zakładając, że poszetkę nosi się zawsze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4inHand co tu więcej napisać jak tylko : Fu...ing perfect! :) Szczególnie podoba mi się pierwszy zestaw- naprawde dobry.

A co do nakładanej brustaszy... Nie myśleliście żeby tą kieszeń właściwwą (czyli tam gdzie bedzie poszetka zrobić normalnie ciętą z właściwą kieszenią pod marynarką a na to naszyć nakładaną kieszeń. Będzie wyglądać jak klasyczna nakładana a jednocześnie nie bedzie efektu wypchania. Ale to tylko moje takie dywagacje... :)

Ps.: Marynarka z drugiego zestawu bespoke czy RTW? Jak to pierwsze to skąd dorwałeś takią ładną tkaninę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4inHand co tu więcej napisać jak tylko : Fu...ing perfect! :) Szczególnie podoba mi się pierwszy zestaw- naprawde dobry.

A co do nakładanej brustaszy... Nie myśleliście żeby tą kieszeń właściwwą (czyli tam gdzie bedzie poszetka zrobić normalnie ciętą z właściwą kieszenią pod marynarką a na to naszyć nakładaną kieszeń. Będzie wyglądać jak klasyczna nakładana a jednocześnie nie bedzie efektu wypchania. Ale to tylko moje takie dywagacje... :)

Ps.: Marynarka z drugiego zestawu bespoke czy RTW? Jak to pierwsze to skąd dorwałeś takią ładną tkaninę ?

Dzięki, chociaż ja nie uważam, że jest aż tak super. Marynarka ma trochę niedociągnięć.

Myślę, że zabieg, o którym piszesz kłóciłby się z prostotą, której elegancja wymaga. Po co robić prawdziwą i sztuczną kieszeń skoro ta prawdziwa dobrze spełnia swoją funkcję.

Marynarkę z Harris Tweed mam od użytkownika Marcelo. Użyłem jej tylko do zdjęcia na bloga ponieważ niestety jest dla mnie za mała. Jej przeznaczenie jest bardzo smutne. Zostanie dawcą organów, dokładniej guzików, w nowej marynarce, którą szyję. Life bywa brutal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.