Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Żorż Ponimirski napisał:

Marynarka Cantarelli Knit (splot jak grenadyna grossa)

Koszula polo SuSu

Krawat Poszetka

Poszetka MD

Spodnie Levis 501

Chukka Thursday Boots Scout

Żorżu, odpalam krytykę: góra bardzo ładna, ale popracowałbym nad węzłem u dołu (aby krawat był wąski tuż pod węzłem i ładnie się dalej rozchodził). Dół też bardzo ładny, ale... chyba z innego zestawu? Góra - lato, dół - jesień.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mosze napisał:

Żorżu, odpalam krytykę: góra bardzo ładna, ale popracowałbym nad węzłem u dołu (aby krawat był wąski tuż pod węzłem i ładnie się dalej rozchodził). Dół też bardzo ładny, ale... chyba z innego zestawu? Góra - lato, dół - jesień.

Dzięki ! Jeszcze pracuję nad tym krawatem z Poszetki, bo jest bardzo mięsisty (grenadyna/szantung). Co do góra/dół to jestem w San Diego i mamy 19st C w dzień, 12 wieczorem, więc trudno było się wpasować idealnie. Byłem w tym zestawie cały dzień i komfort był bardzo wysoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym zestawie koszula zdecydowanie na plus, natomiast marynarka i krawat niekoniecznie. Pierwsze co, to na pewno zdjął bym ten krawat. Marynarka również jest jakaś taka udziwniona.

 

Jeżeli miałbym zostawić marynarkę to założył bym do niej brązowy knit i raczej zrezygnował bym z poszetki, ponieważ przez te dziurko-butonierki za dużo się na górze dzieje.

 

I jeszcze jedna ważna kwestia, prze te jasne guziki marynarka wygląda na sezon wiosna/ lato

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alabuz,

Knit do Knit jacket to Twoim zdaniem nie będzie za dużo ? Może po prostu koszula bez krawatu ale z poszetką ?

A jeśli mogę dopytać, dlaczego krawat nie ? Lniany 7-fold wydaje mi się całkiem ok do bawełniano/lnianej marynarki. Jak pisałem wcześniej jestem w San Diego (niby grudzień, a 20 stopni) więc flaneli tu raczej nie ubiorę.

Jestem bardzo otwarty na wszystkie sugestie. Wiele z kombinacji zakładam po raz pierwszy i sprawdzam do czego i jakie komentarze otrzymam.

 

PS akurat na tę dziwną marynarkę gęba mi się śmieje, bo nosi się jak bluza, a dostałem tyle komplementów od przypadkowych ludzi, że chce się w niej chodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale w tym zestawie mocno na pierwszy plan wychodzi krawat, który jest po prostu według mnie brzydki i poszetka, której kolor jak i sposób złożenia sprawia wrażenie, że do brustaszy włożyłeś granatową skarpetę we wzory. 

Marynarka byłby super, gdyby nie ten trzeci guzik i druga butonierka. Niby to ją nie dyskwalifikuje, lecz niepotrzebnie udziwnia.

Każdy krawat do tej marynarki i koszuli będzie wydawał się na siłę. Zatem zrezygnowałbym z niego, a poszetkę wymienił na znacznie jaśniejszą.

Wybacz, że trochę brutalnie, lecz mam zły dzień, a z tego co czytam cenisz sobie szczerość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pi_senny, cenię szczerość, ale powiedzieć o poszetce, że wygląda jak kolorowa skarpetka przypomina mi wczorajsze pytanie kolegi z Chin czy to co mam w kieszonce (brustaszy) to chusteczka do nosa i po co ją tam włożyłem ;)

Udziwniona marynarka ma tyle butonierek co guzików i można ją zapiąć pod szyję, widzialem kiedyś coś takiego u Tomka Milera w wersji tweedowej, więc jakoś nie dziwi mnie to. Ot taka bluza marynarkowa.

Co do krawatu - zgoda, że lepiej będzie w tym zestawie bez niego, ale mimo wszystko podoba mi się jako taki. Będę go musiał przetestować do innych letnich marynarek pewnie najwcześniej na wiosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



[mention=2930]alabuz[/mention],
Knit do Knit jacket to Twoim zdaniem nie będzie za dużo ? Może po prostu koszula bez krawatu ale z poszetką ?
A jeśli mogę dopytać, dlaczego krawat nie ? Lniany 7-fold wydaje mi się całkiem ok do bawełniano/lnianej marynarki. Jak pisałem wcześniej jestem w San Diego (niby grudzień, a 20 stopni) więc flaneli tu raczej nie ubiorę.
Jestem bardzo otwarty na wszystkie sugestie. Wiele z kombinacji zakładam po raz pierwszy i sprawdzam do czego i jakie komentarze otrzymam.
 
PS akurat na tę dziwną marynarkę gęba mi się śmieje, bo nosi się jak bluza, a dostałem tyle komplementów od przypadkowych ludzi, że chce się w niej chodzić.


Ta marynarka potrzebuje nieformalnych dodatków z mocną fakturą. Ten krawat pomimo, że lniany swoją fakturą bardzo przypomina jedwab (przynajmniej na Twoim zdjęciu) i również mi się nie podoba.

Ponadto ciężko dobrać do ciemnej koszuli odpowiedni krawat. Ja osobiście do takiej koszuli nie zakładam krawata.
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, mosze napisał:

Wg mnie - krawat b. słaby. Szczerze, to bym to oddał bezdomnym. No i unikał ciemnych koszul. Za to marynarka mi się bardzo podoba.

Haha, czyli jeden rabin (mosze) powie tak, a drugi powie nie ;)

Marynarka zostaje, ciemna koszula też zostaje, ale bez krawatu, a krawat...dajcie mu jeszcze szansę. Czyżby Barba Napoli wypuściła potworka ?? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.