Skocz do zawartości

Jakie trzewiki wybrać


fan_dobrego_buta

Rekomendowane odpowiedzi

@Hargin - ta "czwarta" droga jest chyba najsłuszniejsza, jednak muszę ją przemyśleć.

@Spiryt - szycie butów to bardzo dobry pomysł, jednak, nie ukrywam, że jeżeli się na to zdecyduję, to będą to klasyczne Oxfordy lub Balmorale w w bardzo universalnych i klasycznych kolorach, czyli - brąz lub Oxblood.

@Adi78 - Yanko są bardzo brane pod uwagę.

 

Muszę to przemyśleć przez weekend

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę ciężki wybór, gdyż każda para ma swoje zalety. Nie ukrywam, że chętnie kupiłbym 3 pary. Najprawdopodobniej kupię Yanko i Holmes II. Zdecyduję po powrocie z zimnego Tomska - troszkę zimnego wiatru się przyda na oczyszczenie myśli i wywianie głupot z głowy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whitesnake:

To, że fan dobrego buta dokona dobrego wyboru było wiadomo od samego początku, bo praktycznie każda z rozważanych opcji była bardzo dobrym wyborem :) Fanie dobrego buta, gratulacje!

Dziękuję! Z podjętej decyzji jestem zadowolony, jednak pełna ocena może tylko nastąpić po dostarczeniu butów. Wtedy będę mógł porównać je do obecnie posiadanych Radwell wykonanych ze skóry Hatch. Dlaczego Radwell: - gdyż uwielbiam ten kolor (Oak) oraz kopyto 724 -  tworzą one świetny duet. Dlaczego zdecydowałem na wstrzymanie się z Yanko? To była trudna decyzja, gdyż bardzo lubię buty tego producenta, jednak butów w kolorze granatowym mam sporo (Yanko 525 Yes Blue, Yanko 659 Navy Cordovan, Trickers Bourton Navy (skóra + zamsz), Trickers Stow (zamsz), Yanko 306 Yes Blue i C&J z niebieskiego zamszu). Dodatkowo nie jestem przekonany do kopyta, na którym są wykonane Balmorale Yanko. Uświadomiłem sobie to w pełni wczoraj, gdy zobaczyłem Balmorale na kopycie 915.

Dlaczego odrzuciłem Herring Holmes II? Odrzuciłem jednak pewnie chwilowo. Buty mam zarezerwowane do końca grudnia, gdyż wybieram się do Oxfordu w grudniu i chcę zobaczyć buty na żywo, przed podjęciem decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kupiłem moje pierwsze trzewiki (Loake Hyde). Do tej pory nosiłem buty Barker, CT czy Herring. Zawsze brałem rozmiar 10 i było wszystko super. Taki też rozmiar zamówiłem trzewików. I tu rodzi się moje pytanie, może trochę głupie. Czuję, że mam drobny luz w palcach, tak z 0,5 - 1 cm. Czy taka jest po prostu przypadłość trzewików, że ze swojej natury są obszerniejsze czy powinienem zamówić rozmiar 9,5? Może to nie jest najlepsza forma pomiaru ale kiedy przykładałem ww buty do trzewików podeszwami to na długość wydawały się takie same. Z góry dzięki za (po)odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kupiłem moje pierwsze trzewiki (Loake Hyde). Do tej pory nosiłem buty Barker, CT czy Herring. Zawsze brałem rozmiar 10 i było wszystko super. Taki też rozmiar zamówiłem trzewików. I tu rodzi się moje pytanie, może trochę głupie. Czuję, że mam drobny luz w palcach, tak z 0,5 - 1 cm. Czy taka jest po prostu przypadłość trzewików, że ze swojej natury są obszerniejsze czy powinienem zamówić rozmiar 9,5? Może to nie jest najlepsza forma pomiaru ale kiedy przykładałem ww buty do trzewików podeszwami to na długość wydawały się takie same. Z góry dzięki za (po)odpowiedzi.

Tak, trzewiki powinny być obszerniejsze, ale nie jest to reguła, albo inaczej - jest to reguła którą producenci lubią łamać i robią trzewiki w tęgości F. Generalnie takie buty zakładasz na chłody i powinno być miejsce na grubszą wełnianą skarpetkę. Sznurowanie powyżej kostki pozwala na lepsze trzymanie stopy więc można sobie pozwolić na luźniejsze - czytaj bardziej komfortowe dopasowanie.

 

Decyzję niestety będziesz musiał podjąć samodzielnie, być może dopiero na pierwszych trzewikach przekonać się za pół roku, że to nie ten rozmiar. Czy ten luz, o którym piszesz to jest na boki czy na długość? Jak na boki to trzeba zjechać z rozmiarem. Zobacz jeszcze jak jest z grubszą skarpetą i jak się chodzi, czy stopa jest dobrze trzymana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szerokość jest ok, stopa nie "goni". To na długość wydaje mi się, że są za długie. Stopa moim zdaniem jest dobrze trzymana, z tym nie ma problemu. Może zadam inne pytanie. W którym miejscu powinien być czubek dużego palca? Wiadomo, że poprzez konstrukcję buta palec nie dochodzi do czubka buta ale tak mniej więcej? Być może wszystko jest ok i taki jest urok trzewików. Tak jak pisałem są to moje pierwsze stąd moje wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.