Skocz do zawartości

Konkurs “Inspired by Loake”


Loake Polska

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie się zgadzamy, że buty Loake są dobre na każdy miesiąc :-) A który jest Pana ulubiony? 

 

 

Buty? Oksfordy mimo wszystko, bo niebywale uniwersalne.

 

Ale jeśli miałbym wybierać model butów, to chyba zdecydowałbym się na Beaufort (z zestawu na Spotkanie BwB) albo Hyde (Styczeń).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 post-4599-0-74612600-1446135919_thumb.jp

Podejście pierwsze. Gwoli wyjaśnienia jestem humanista i na grafice komputerowej znam się jak na balecie, czyli wcale. Obecność jednej sztuki obuwia nie wynika z aspiracji do bycia genderową wersją Kopciuszka, a z tego, że tylko takie zdjęcie było na stronie, a przebłysk geniuszu, że przecież wystarczyło skopiować zdjęcie odwrócone w drugą stronę nastąpił u mnie kiedy już skończyłem. Mniej formalne wdzianko na wieczór, marynarka aksamitna, spodnie z lampasem, koszula z krytą listwą, mucha dla odmiany nie czarna, reszta dodatków "kanoniczna". ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowałem dwa zestawy, lekko inspirowane ponurym widokiem zza okna - nagie gałęzie drzew, nie najciekawsza pogoda. Postanowiłem także wybrać rzeczy z mojej szafy, niezbyt imponującej, ale myślę że udało się połączyć kilka elementów. Oba zestawienia weekendowe, nieformalne.


Zestaw pierwszy to kilka nieco bardziej wyrazistych, jak na nasze ulice, elementów. Fioletowy gingham przykryłem cienkim, szarym kardiganem z merynosów i jedwabiu. Do tego szare chino w kratę księcia Walii, overcheck niebieski. Myślę że dwie kraty połączyły się z uwagi na różną skalę. Całość uzupełniona fioletowymi skarpetami w flamingi, mającymi korespondować z fioletem kraty, a ukoronowaniem zestawu są brązowe monki Loake Cannon. Spokojny kolor obuwia i gładkość skóry licowej równoważy zapięcie na dwie klamerki  Całość przygotowana na pogodę spokojną, wręcz nudną - stąd kilka "szaleństw" kolorystycznych i rzadko spotykane (poza granicami tego forum) wzory.







Drugi zestaw ułożony został z myślą o mniej przyjaznej pogodzie - zimnej, deszczowej. Szare chino z przyjemnej, ciepłej bawełny uzupełniłem turkusową koszulą z oxfordu, stanowiącą jedyny chyba mocny akcent kolorystyczny. Tą przykrywam swetrem z kaszmiru w neutralnej barwie - mimo że zakrywa większość koszuli sam nie jest nudny z uwagi na splot. Do wszystkiego brakuje tylko skarpet z wełny merynosowej o świetnym komforcie termicznym i trzewików Loake Hyde. Piękny brąz, podeszwa Dainite i subtelne zdobienie uzupełnia jesienną stylizację. Uniwersalna, wełniana budrysówka (na zdjęciu niestety nieobecna) zapewni osłonę od słoty i zimna.


 

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość osób prezentuje jesienno-zimowe zestawy, więc chciałem pójść na przekór. Outfit w konwencji marynistycznej, najlepiej prezentowałby się na nadbrzeżu w Monako lub Portofino. Niestety w pobliżu nie mam nawet mariny, więc za tło posłużyła okolica oczka wodnego w moim ogródku. Boat shoes od Loake już mam, więc na monitorze na zdjęciu widzimy tassel loafersy, model Temple w kolorze brązowym.

 

x500-20151031_144956.jpg

PS. Hobbit :D

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Chciałbym zaprezentować dwie stylizacje w formie rysunków modowych, z wykorzystaniem tego samego modelu butów czyli Loake 1880 Cannon Dark Brown. Dlaczego, akurat ten model? Swoimi rysunkami starałem się pokazać, że jest to (dla mnie) jeden z najbardziej uniwersalnych klasycznych butów, które śmiało założyłbym zarówno do garnituru jak i do zestawu koordynowanego, niezaleznie od tego czy za oknem śnieg czy upał. Double monki cieszą się (chyba) dużym zainteresowaniem spośród wszystkich skoro tyle osób wcześniej już je wykorzystało do swoich inspiracji. Dlatego prezentuję je w nieco odmienny sposób.. :) Rysunki w rzeczywistości dużo lepiej oddają kolor. Są one do wglądu na życzenie :)post-3950-0-08443300-1446313300_thumb.jp post-3950-0-96512200-1446313296_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.