Skocz do zawartości

Tablica ogłoszeń: wspólne zakupy


Akp69

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że dyskusja rozwinęła się w zaskakującym dla mnie kierunku. Koledzy chcą osobiście dostarczać sobie koszule. Okay.

Jednak na naszym rynku są też firmy kurierskie, które robią to profesjonalnie i zapewne efektywniej i wystarczy wyklikać adres odbiorcy na smartfonie i za około 15 zł ktoś może odebrać przesyłkę od nas z domu i dostarczyć gdziekolwiek w Polsce (fakt, chyba trzeba mieć drukarkę w przypadku kuriera, w przypadku paczkomatów chyba nie trzeba). Przyznam, że wolałbym dostać koszulę kurierem, który przy okazji dostarczy inne paczki w okolicy, niż fatygować kogoś kto ma rodzinę, pracę, hobby i.t.d.

Jeśli znajdzie się grupa skłonna ponieść wyższe koszty przesyłki od Olgi, na przykład 2 EUR zamiast 0,5 EUR, z uwagi na wysyłkę tylko 10, a nie 40 koszul na wskazany adres i koszt kuriera w kraju, chyba od około 15 zł, mogę taką przesyłkę odebrać i rozesłać na kilka dowolnych adresów w Polsce.

Proponowałbym od razu poprosić Olgę o wysyłkę po 10 koszul na 4 różne adresy, żeby uniknąć sterty kilkudziesięciu koszul pod jednym adresem.

Podzieliłbym nas na grupę paczkomatową, grupę kurierską i grupę osób, które chciałyby odebrać osobiście, która może robić podgrupy w zależności od lokalizacji.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, lista poszła do Olgi. 31 osób na adres dostawy w Warszawie i 4 osoby w Krakowie. Poprosiłem też o indywidualne oznaczenie koszul w paczce, choćby numerem zamówienia, a najlepiej nazwiskiem, żeby łatwiej je było rozdzielić (to pewnie nie będzie dla nich problem, system identyfikowania koszul muszą mieć przecież opracowany). Poprosiłem o 7-10 dni na złożenie zamówień.

Jak dostaniemy od nich zielone światło, co powinno być jeszcze dzisiaj, możemy zamawiać. Za taki sygnał startowy przyjmijmy maila ode mnie, który roześlę do wszystkich uczestników, a w którym podam Wam adres do wysyłki (tj. adres firmy @Bacio dla Warszawy, adres w Krakowie dla Krakowa jest już znany, ale im też wyślę maila "możecie zamawiać").

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maile poszły. Przypominam procedurę opisaną przez Olgę:

I think easier solution could be:
1 send me a list of all the people interested so that I will know who is entitled to the discount. I this list you can also indicate where to ship the shirts

[tę część zrobiliśmy]


2 each one individually enters his order through our website and they can save the order withut proceeding to the payment. I will see the order and send to every person a separate link with the correct amount to be paid by credit card or paypal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2017 o 17:00, swordfishtrombone napisał:

Ktoś już dostał linka?

Dzisiaj zamówiłem i przed chwilą dostałem linka. Jeżeli jestem jedynym przypadkiem jak dotąd, to strzelam że dlatego, iż po złożeniu zamówienia napisałem do nich maila, w którym doprecyzowałem szczegóły i wspomniałem, że biorę udział w grupowym zamówieniu z Polski.

E: Aha, no i Ciro napisał, że wysyłka będzie za darmo ;-).

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miły Ciro, polać mu!

To już wszyscy wiedzą, co mają zrobić. Zastanawiałem się, czy słać im maile, i wymyśliłem, że najpierw należy spróbować bez (opisana przez nich procedura maila od zamawiających nie uwzględniała), ale cieszę się, że sprawa się wyjaśniła i że system działa.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2017 o 10:36, eye_lip napisał:

Koledzy, będę zamawiał koszule z TM Lewin. Szukam chętnego z okolic Warszawy (ew. paczkomat w Polskę) na dwie lub więcej koszule (opcja multibuy) i do tego wysyłka na pół.

Porównam ich wymiary z koszulami z szafy, bo widzę 2 wyprzedażowe na które bym się skusił. Ile wysyłka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.