Skocz do zawartości

Tablica ogłoszeń: wspólne zakupy


Akp69

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli mogę prosić któregoś z kolegów z Warszawy o wysłanie koszuli do mnie do Wrocławia paczkomatem to byłoby super. Jeżeli pozostali koledzy z Wrocławia są zainteresowani to można np do mnie przesłać jedną przesyłką wszystkie Wrocławskie koszule a potem odebrać ode mnie osobiście co też dodatkowo obniży koszty :)

Odnośnie tego że wiele osób zrezygnowało z zamówienia to w pierwszej wersji o czym już pisałem płatność za zamówienie miała wypaść w lutym a nie w styczniu więc to mogło wiele osób zniechęcić (mnie zresztą też ale ostatecznie się dopisałem).

Kto będzie płacił za tą zbiorczą wysyłkę a jak ją rozliczymy między sobą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olga nam podzieli na liczbę osób na zamówienie. Chyba (zapytałem o to specjalnie, ale ich odpowiedzi są dość zdawkowe, więc przyjmuję, że się zgadzają).

@FONos nie ukrywam, że projekt poszedł nieco sprawniej, niż zakładałem, głównie dlatego, że Olga sprawnie i po naszej myśli odpowiadała (pozwoliła na zamówienia indywidualne i płatności indywidualne, gdybyśmy musieli im wysłać całe zamówienie zagregowane i czekać na zebranie pieniędzy na zbiorczą wpłatę, na pewno byłoby o tydzień dłużej). Ale i tak wpłaty będą pod koniec stycznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, Wrocław wygląda na załatwiony, Kraków się skłania powoli do osobnej przesyłki, pozostaje nam 26 osób, w tym 22 z Warszawy i 4 z innych miast.

Nadal czekam na chętnych z Warszawy do pomocy przy dystrybucji koszul (im więcej się was zgłosi, tym mniej koszul będzie do wysłania na osobę!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co chęć pomocy przy rozdzieleniu warszawskiego zamówienia zadeklarowali: @TDab (wyśle paczkę do Wrocławia), @Awopiotr@MateuszT., @roland i @kzmo.

Z niejakim zażenowaniem konstatuję, że niektórzy, których nicków nie wymienię, zadeklarowali chęć odbioru osobistego w Warszawie przy jednoczesnym braku chęci do pomocy przy rozdzielaniu zamówienia (tj. odebrania zamówień dla kilku osób i przesłania ich dalej).

Czekam na więcej ochotników, to zamówienie Was potrzebuje! W tej chwili wygląda na to, że Warszawa ma do rozdzielenia zamówienia dla 25 osób, więc policzcie, ile w tej chwili wychodzi na jednego pomocnika i jak szybko się ta liczba zmniejszy, gdy zgłoszą się kolejni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, teraz dzielimy się na podgrupy. W podgrupach będzie lider, który odbierze osobiście dla siebie i dla podgrupy (idealnie powinny być 2-3 osoby na podgrupę, w tej chwili jest 6, to za dużo...). Pozostałym członkom podgrupy wyśle paczki (większość do Warszawy, ale kilka do innych miast, a dokładnie do 4: Gdańska, Głogówka, Staszowa i Lublina). Wrocław (zbiorczą paczkę wyśle TDab) i Kraków (tam pójdzie osobna paczka z Olgi) już są odfajkowane.

@Caporegime, zechcesz być takim liderem podgrupy? To brzmi dumnie, można sobie w CV wpisać :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, swordfishtrombone napisał:

Dokładnie tak, teraz dzielimy się na podgrupy. W podgrupach będzie lider, który odbierze osobiście dla siebie i dla podgrupy (idealnie powinny być 2-3 osoby na podgrupę, w tej chwili jest 6, to za dużo...).

No bez przesady, ogarniałem zamówienia forumowe dla 5-6 osób, łącznie z wklepywaniem różnych danych i później dystrybucją, a przecież też życie poza forum jakieś mam ;-).

No i czasem jeden się narobi przy zamówieniu forumowym, to później przy innym chce "żenująco" skorzystać na leniuszka, czy to coś złego? Zresztą jak ktoś się nie pali do pomocy, to nie ucześliwiajmy na siłę, bo później będzie taki dwa tygodnie wysyłał.

 

Na marginesie: pierwotnie się dopisałem do zamówienia, ale teraz w sumie nie bardzo wiem, na co się zdecydować, jakiejś potrzeby nie mam, ale jak nie skorzystam, to pewnie będę żałował, itd. Rozumiem, że czas na wpisanie się do ostatecznego formularza jest do północy dzisiaj?

 

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KyleTak, powiedzmy, że do północy dzisiaj.

OK, to żeby nie przedłużać, osoby zainteresowane zamówieniem *spoza Wrocławia i Krakowa* proszę o grupowanie się, tj, dołączanie się do liderów podgrup, którymi są:

@TDab, @Awopiotr@MateuszT.@roland, @kzmo@zixart, @NieMy, @PantaRhei, @JakubAnderwald. Kontakt przez PW. Czekamy na nowych.

Wychodzi po 3 osoby na podgrupę (wliczając liderów), więc średnio każdy lider przyjmuje do swojej podgrupy 2 osoby (więcej, jeśli ma ochotę). @TDab już przyjął paczkę do Wrocławia, więc do niego zgłaszajmy się w dalszej kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lider to brzmi dumnie więc nie mogę nie skorzystać z okazji, także zgłaszam się na takowego w Warszawie. Koszulę/e mogę dostarczyć kolegom w dowolne miejsce w Śródmieściu, Ochocie, Mokotowie, Włochach, Wawrze i Wesołej a także w okolicach biurowców na Dworcu Gdańskim.

Rozumiem, że odbieram koszule do kogoś w Warszawie i rozwożę dalej? Czy mają przyjść do mnie prosto z Olgi? Obie opcje są dla mnie do zaakceptowania.

Woziłem kilka lat temu prawidła z Bexleya i jakoś dałem radę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista "liderów podgrup" rozwinęła nam się do 9 osób, i to już jest niezła ilość.

UWAGA: Wszystkich biorących udział w zamówieniu (poza osobami z Krakowa i Wrocławia) proszę o "wpisanie się" do jednej z grup poprzez wysłanie PW do jednego z listy liderów.

Listę liderów powielam poniżej: @TDab, @Awopiotr@MateuszT.@roland, @kzmo@zixart@NieMy@PantaRhei, @JakubAnderwald.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonaliśmy już pewnych uzgodnień, poniżej syntetyczne podsumowanie:

1. Z Olgi wyjdą dwie paczki: jedna do Krakowa (Kraków już sobie z nią poradzi), druga do Warszawy, na Ursynów, do firmy @Bacio.

2. Z Ursynowa część odbierze @NieMy (dla siebie i swojej podgrupy), część @kzmo (dla siebie i swojej podgrupy), resztę @Awopiotr, który przewiezie koszule do Centrum.

3. W Centrum odbiorą dla siebie i swoich podgrup: @TDab, @MateuszT., @roland, @zixart@PantaRhei i @JakubAnderwald. @TDab prześle m.in. paczkę do Wrocławia.

Proszę wszystkich o dopisanie się do podgrupy. Teoretycznie możliwy też odbiór na "samotnego wilka", bezpośrednio z firmy @Bacio na Ursynowie lub (przy *dobrym timingu*) od @Awopiotr w Centrum.

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Caporegime napisał:

Fajnie jakby podgrupy zasugerowały swoje lokalizację, ktoś będzie obok Anielewicza / Simply na Bielanach? :)

Słuszna uwaga. Jak już pisałem oferuję dowóz w następujących dzielnicach w Śródmieściu, Ochocie, Mokotowie, Włochach, Wawrze i Wesołej a także w okolicach biurowców na Dworcu Gdańskim. Najchętniej w godzinach 12-18 czyli w godzinach pracy, więc jeżeli możecie wyskoczyć z pracy na recepcję biurowca lub najbliższy parking to na pewno się dogadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TDab napisał:

U mnie z odbiorem nie ma problemu w dwóch okolicach:

- centrum - Domy Towarowe

- Wola - Sokołowska

 

 

1 godzinę temu, JakubAnderwald napisał:

Ja mieszkam na Woli (ul. Banderii) i pracuję w okolicach dworca Gdańskiego - więc możemy np. się umówić na odbiór w Arkadii

No Panowie, to chyba trzeba będzie zrobić Wolę pod Krawatem tudzież Gentlemen's walk na pączki do Zagoździńskiego ;-)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.