Skocz do zawartości

Tablica ogłoszeń: wspólne zakupy


Akp69

Rekomendowane odpowiedzi

@swordfishtrombonew sprawie zbiorczego adresu warszawskiego mam propozycję. Mogę przyjąć całą paczkę od Olgi i rozdzielić na podgrupy wg lokalizacji. Odbiorcy z Warszawy będą mogli odebrać paczki osobiście - dwa razy w tygodniu w godz. 18-20 jestem w okolicy Domów Centrum (Filharmonia). Przesyłki do innych miast będę jednak musiał przekazać innym Kolegom do dalszego rozesłania.

Proszę Kolegów, którzy chcą pozostać anonimowi i odbiór osobisty nie wchodzi w grę o propozycję dalszej dystrybucji (z zachowaniem tejże anonimowosci). 

Jeżeli moja propozycja zostanie przyjęta proszę @swordfishtromboneo kontakt na priv.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś innego niż zamówienie u Olgi. Potrzebuję chętnego na jedną koszulę z outletu SS. Jeśli jest to "normalna" koszula, to w multibuy jej koszt to 123 zł. Ponieważ rozmiary znikają sprawa jest pilna. Proszę o kontakt na PW

EDIT: Chętny znaleziony, w związku z tym ogłoszenie nieaktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z innych miast, jeżeli nie macie jakiegoś innego pomysłu na odbiór koszul z Warszawy to mam propozycję. Może Wy lub Wasi znajomi,  rodzina,  itp, będą w Warszawie w jakimś bardziej odleglym  terminie lub o innych niż podałem wczesniej godzinach. Jeżeli będę o tym wiedział z wyprzedzeniem to mogę się umówić gdzieś na mieście - ale w obszarze północnej Warszawy - i przekazać przesyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, blekit napisał:

Moim zdaniem wysyłka na jeden adres do Polski i późniejsza redystrybucja to dobry pomysł. Paczkomaty są wygodne i jak dla mnie to idealna forma wysyłki w ramach kraju.

Z doświadczenia organizatora forumowego zamówienia bexley z eBay (30 par), wiem że takie pakowanie, wypełnianie formularzy, nadawanie zajmuje dużo czasu jednej osobie - choćby sama weryfikacja adresu, zawartości itd,  czy na pewno wszystko jest zgodnie z zestawieniem. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z innych miast oraz Ci, którzy nie chcą skorzystać z odbioru osobistego w Centrum - proszę o jakieś pomysły, deklaracje, stanowisko. Jeżeli dobrze pamiętam to lista chętnych będzie do jutra zamknięta i do tego czasu kwestia dalszej dystrybucji powinna być jasna. 

Aby @swordfishtrombone mógł zamknąć listę powinien wg mnie mieć też potwierdzenie w/w odbioru osobistego. Po prostu musimy wiedzieć na czym stoimy i aby w pewnym momencie nie okazało się, że z powodu nierozwiązanego problemu redystrybucji zamówienie w planowanej formie nie dojdzie do skutku.

Tak jak wspominał wcześniej jeden z Kolegów jest czas wyjazdów narciarskich. Może się okazać,  jeżeli nie pozbieramy się szybko z tym zamówieniem,  że w związku z moim wyjazdem termin realizacji wydłuży się o dodatkowy tydzień lub dwa. Zauważyłem właśnie, że dziś mija miesiąc od pomysłu @swordfishtromboneczas już więc przejść do realizacji :-)

Czy realne jest abyśmy sprawę zamówień i płatności zamknęli do połowy przyszłego tygodnia (może krócej)?

Oczywiście proszę @swordfishtromboneo ewentualne zatwierdzenie powyższych sugestii w stosownym momencie. Tak jak ustaliliśmy, to co tu piszemy,  bez jego akceptacji ma tylko status sugestii i pomysłów do dalszej dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem bladym świtem dobre (chyba) wieści z Olgi:

"Of course we can group the shrts into a few shipments. To make it simple let’s assume that the cost of each shipment is 20 euro regardless of amount of shirts (probably it will be more expensive but I hope not too much…)".

W świetle powyższego gorąco namawiam do wysyłki na jeden adres, do Warszawy. Osoba, która przyjmie na siebie całość (a zgłosiło się już paru chętnych), będzie potrzebowała pomocników. Proponuję więc następujący modus operandi:

-otrzymałem już oferty adresów takiej zbiorczej wysyłki i z zainteresowanymi wybiorę jeden, tym się nie martwcie. Wybierzemy coś stosunkowo łatwego do znalezienia i dobrze skomunikowanego;

-tych, którzy będą odbierać koszule osobiście w Warszawie, proszę o kontakt ze mną na PW. Najlepiej, gdyby odbierając dla siebie, odebrali też dla kogoś innego (max. dwóch osób) i im te koszule przesłali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Awopiotr napisał:

Czy realne jest abyśmy sprawę zamówień i płatności zamknęli do połowy przyszłego tygodnia

Tak, jutro (albo nawet dziś w nocy) wyślę Oldze listę, a oni powinni nam jutro czy niewiele później powiedzieć: dobra, to zamawiajcie.

Od tej pory mamy na złożenie zamówienia 7 dni (Olga tego od nas nie wymaga, ale ja się dżentelmeńsko zobowiązałem - taki deadline pomoże nam się zorganizować).

Zauważam też, że o ile na wstępnej liście było ok. 50 chętnych (50 lub 49), o tyle na definitywnej są 32 osoby. 33% odpadło, to dużo. Na przyszłość chciałbym się tak generalnie dowiedzieć, dlaczego (poza sygnalizowanymi tu przez niektórych kwestiami finansowymi, które rozumiem, jest wszak początek roku) - czyżby projekt na którymś etapie stracił na atrakcyjności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena nie powinna przekraczać 10zł, ale nie wiem jakie są warunki dokładnie. Ze swojej strony powiem, że nie wpisywałem się na pierwszą listę głównie ze względu na fakt, że nie wiedziałem jak to potem będzie wyglądać (wysyłka). Wiadomo, większość ludzi będzie z Warszawy, z pozostałych niektórych miast po jednej czy dwie osoby. Wtedy osobna wysyłka od Olgi do takiego miasta (w moim przypadku Gdańska) nie ma sensu - wychodzi za drogo. Czekałem też do wczoraj, czy cokolwiek się wyklaruje, ale albo coś mi umknęło, albo nic się niestety nie wyklarowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano się definitywnie wyklarowało. Naszym celem w tej chwili jest jedna wysyłka zbiorcza do Warszawy, za symboliczną cenę na osobę (poniżej 1 EUR), potem kto może, odbiera w Warszawie osobiście, kto nie może, dogaduje się z kimś, kto będzie odbierał (listę tych osób podam JA, na podstawie zebranych deklaracji), żeby odebrał też dla niego. Tym sposobem powinniśmy w miarę sprawnie rozparcelować taką paczkę koszul. Warunkiem jest to, że zgłosi się do mnie jak najwięcej osób na odbiór osobisty w Warszawie (póki co są już trzy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, dlatego, ja opublikuję listę nicków, które będą koszule odbierać osobiście, zobaczysz na niej jakiś nick, który wzbudzi Twoje zaufanie, napiszesz PW do tej osoby i się dogadacie, a ona odbierze dla Ciebie. W mojej ocenie to prosty i stosunkowo przyjemny sposób, a przy tym najtańszy z możliwych...?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko byłoby w porządku, ale jestem świeży i anonimowy na tym forum = nikogo nie znam :) Głupio byłoby mi prosić całkowicie obcej, losowo wybranej osoby, żeby odebrała i wysłała mi koszulę do Gdańska.

Nie odbierz tego proszę jako jakiejkolwiek krytyki - nie widzę innego rozwiązania. Chciałem tylko powiedzieć co mnie osobiście powstrzymało od zamówienia (ale ja nie byłem wśród tych 49 osób z pierwszej listy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie biorę udziału w tym zamówieniu, ale czytam niektóre wpisy. Zastanawiam się, czy w przypadku zamówień grupowych nie lepiej jest rozbić takie zamówienie na kilka mniejszych. Oczywiście jeżeli warunki sprzedawcy na to pozwalają. Według mnie byłoby znacznie łatwiej. 10 osób szybciej się dogada niż 50. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem z Gdańska, jak ktoś zechce pomóc to też nam wyśle na jeden adres, jeżeli Cię to tylko powstrzymuje. Do Warszawy na razie się nie wybieram z mojej rodziny i znajomych raczej też nie. Zapłacić za przesyłkę z Olgi do Gdańska też nie bardzo, ale jeżeli są jakieś osoby z Trójmiasta i okolic, których powstrzymały koszty dystrybucji to już możemy myśleć o osobnym adresie do wysyłki, lub poprosić kogoś Warszawy. Przesyłkę mogę przyjąć i spokojnie będzie czekać na dalszych odbiorców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Aron napisał:

Nie biorę udziału w tym zamówieniu, ale czytam niektóre wpisy. Zastanawiam się, czy w przypadku zamówień grupowych nie lepiej jest rozbić takie zamówienie na kilka mniejszych. Oczywiście jeżeli warunki sprzedawcy na to pozwalają. Według mnie byłoby znacznie łatwiej. 10 osób szybciej się dogada niż 50. :)

Jak najbardziej. Dlatego próbuję rozbić teraz za pośrednictwem PW zamówienie na 10 lub więcej podgrup, w każdej podgrupie jeden odbierający osobiście w Warszawie i 1-2 osoby, do których wyślę.

Póki co zgłosiło się do mnie pięciu odbierających w Warszawie, czyli każdy by musiał wysłać średnio do 5 osób, to trochę dużo. Zachęcam zatem do zgłaszania się tych, którzy mogą odebrać osobiście w Wawie i wysłać komuś paczkę.

Jednocześnie napiszę maile do "grupy krakowskiej" i "grupy wrocławskiej" (w sumie 7 osób) z zapytaniem, czy chcą wysyłkę do swoich miast, czy się podepną pod zbiorczą.

Edit: OK, napisałem do "grupy krakowskiej" i "grupy wrocławskiej". Być może któraś z tych grup (albo obie) odłączy się od Warszawy.

Jeśli ktoś z innego miasta (Gdańsk, Lublin, Staszów, Głogówek - tam jest po jednej osobie) chce się odłączyć od Warszawy i utworzyć własną grupę, bądź przyłączyć do grupy krakowskiej lub wrocławskiej - niech pisze PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby podsumować co należy zrobić jeżeli chce się odebrać koszule osobiście w Warszawie (gdzie to się dostosuje) plus jakie są następne kroki dla "standardowego uczestnika" - gdzieś mi mignęła o tym informacja, ale nie nadążam czytać kolejnych postów tutaj :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.