Skocz do zawartości

Gdzie w Warszawie najlepiej uszyć skórzane spodnie i ramoneskę dla młodego chłopaka?


Furtak

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Forumowicze oto moje kolejne pytanie do zgromadzonych na tym forum ekspertów w dziedzinie miarowego krawiectwa i stylu. Jako, że mam dopiero 16 lat (obiecuję, ze na tym forum wspominam o tym raz ostatni) nie wymagajcie ode mnie zbyt wielkiego obycia w temacie  i wykażcie odrobinę wyrozumiałości.

 

Pragnę uszyć sobie bardzo wąskie skórzane spodnie utrzymane w stylistyce rockowejramoneski w kolorze czerwonym, żołtym, bordowym (w tym konkretnym przypadku planuję, iż skóra winna być połyskliwa) oraz białym (czarną już- oczywiście - mam i można takowe dostać bez problemu).

 

Dostęp do dobrego surowca mam (choćby w podwarszawskim ARKO przy ulicy Brukowej 16), ale schody zaczynają się w wypadku znalezienia odpowiedniego fachury, który by podjął się uszycia skórzanych spodni na miarę. Przyznam się Wam, że odwiedziłem kilkanaście zakładów krawieckich, kaletniczych i kuśnierskich w stolicy, ale żaden z właścicieli nie był w stanie mi polecić stołecznego fachowca, który by się podjął zadania uszycia skórzanych spodni. Byłem  na Mickiewicza 18c/1, na Smolnej 38, na Marszałkowskiej 111 (zakład Barbary Fiszer), u Mieczysława Głowackiego na Jaracza 8, a nawet podpytywałem u samego Zaremby (ten wzruszył ramionami, iż wszyscy osobiście mu znani fachowcy w temacie zdążyli już wymrzeć).

 

Udało się mi jedynie dotrzeć do zakładu kuśnierskiego Zbigniewa Chmielewskiego zlokalizowanego w Ursusie przy ulicy Wojciechowskiego 39. Chmielewski stwierdził, iż z chęcią by się podjął tematu uszycia skórzanych spodni (a nawet i ramonek) w cenie 180 PLN ZA PARĘ (nie uwzględniając ceny surowca). Uszycie ramony to u niego koszt w granicach od 250 do 300 PLN w zależności od rodzaju zlecenia. Przyznam, że to ceny dość atrakcyjne, a i sam fachowiec powiedział, iż jeśli chcę aby spodnie były bardzo wąskie (opinające isę niemal jak legginsy) muszą być uszyte z dobrej jakości owczej skóry włoskiej, gdyż ta jest rozciągliwa i przesadnie się nie wypycha na skutek noszenia.

Przyznam, że brzmiało to dosć konkretnie. Sęk w tym, że facet ma bodaj 80 lat i zastanawiam się czy faktycznie nadaje się on do wykonywania tak skomplikowanej pracy. Z jednej strony budzi on moje zaufanie, ale z drugiej muszę Wam nadmienić, iż owy starszy Pan już niedosłyszy (nie ma się co dziwić) i nie jest przesadnie sprawny ruchowo.

Nie muszę wspominać, iż zależy mi na perfekcyjnym wykonaniu mojego zlecenia i nie mam tu za bardzo miejsca na jakieś wątpliwości.

Tak więc jeśli znacie fachowca potrafiącego dobrze szyć w skórze- podzielcie się ze mną swoją wiedzą i ewentualnymi namiarami. Będę też wdzięczny za podsunięcie mi dodatkowego i sprawdzonego adresu w stolicy, gdzie (oprócz ARKO) nabyć można solidne skóry!

Edytowane przez mosze
wycięcie rockmanów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Użytkowniku, zwracam uwagę, że tematyka posta i tematyka forum mają niewiele wspólnego - w zasadzie jedynie skóry i rzemiosło. Postanowiłem post zostawić, jednak usunąć rockmanów - myślę, że te przykłady niewiele wnoszą do postu, a zdecydowanie kolidują z tym, co tutaj chcemy oglądać.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, zawżdy powiadam Ci, że będę! Uwagę moderatora biorę do siebie, choć nie bardzo rozumiem purytańskie reguły tegoż forum. Czyżby rockowe zdjęcia aż tak bardzo drażniły Państwa oczy? Jestem w stanie to zaakceptować, choć niekoniecznie zrozumieć. Nie mniej jednak czekam na merytoryczne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.