Skocz do zawartości

Szczegółowe zasady dla działu „Ogłoszenia rzemieślników i firm” oraz aktywności na forum rzemieślników i firm


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

 

przypominam o nowych zasadach zawartych w Regulaminie forum. Poniżej zapisy odnoszące się do firm:

 

V. Szczegółowe zasady dla działu „Ogłoszenia rzemieślników i firm” oraz aktywności na forum rzemieślników i firm oferujących produkty i usługi związane z tematyką forum

 

1. Dział „Ogłoszenia rzemieślników i firm” służy do publikowania ogłoszeń kupna i sprzedaży, szeroko rozumianego przekazu marketingowego przez (i) osoby zajmujące się hobbystycznie lub zawodowo działalnością rzemieślniczą, (ii) firmy - oferujące produkty i usługi związane z tematyką forum. Jakiekolwiek informowanie o swojej działalności poza wątkiem dedykowanym jest niedopuszczalne, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych w regulaminie.

2. Opublikowanie wątku w dziale wymaga zgody Administratora (standardowym wymogiem stawianym użytkownikom zainteresowanym opublikowaniem wątku jest gotowość do zorganizowania raz w roku (raz na 12 miesięcy funkcjonowania wątku) otwartego konkursu z nagrodami dla pozostałych użytkowników forum). Wymóg uzyskania zgody Administratora nie dotyczy członków wspierających stowarzyszenia.

3. Standardowo użytkownik forum może umieścić w dziale tylko jeden wątek. Ograniczenie to nie dotyczy członków wspierających stowarzyszenia.
4. Stowarzyszenie nie odpowiada za rzetelność ogłoszeń oraz przebieg ewentualnych transakcji.

5. Członkowie wspierający stowarzyszenia mogą (bez wymogu uzyskania dodatkowej zgody Administratora):

a) posiadać (i) w tzw. stopce profilu (sygnatura) dowolną ilość linków do prowadzonego przez siebie sklepu internetowego lub jakiegokolwiek środka masowego przekazu, (ii) zdjęcie profilowe zawierające logotyp marki, (iii) nazwę konta zawierającą domenę internetową.

b ) prezentować poza działem "Ogłoszenia rzemieślników i firm" ciekawe rozwiązania technologiczne, konstrukcyjne, wzornicze lub nawiązujące do tradycji i historii rzemiosła (reprezentowanej branży) na przykładzie swoich produktów.

6. Użytkownicy forum, posiadający zgodę Administratora do publikowania w dziale "Ogłoszenia rzemieślników i firm" mogą (bez wymogu uzyskania dodatkowej zgody Administratora):

a) posiadać (i) w tzw. stopce profilu (sygnatura) jeden link do prowadzonego przez siebie sklepu internetowego lub jakiegokolwiek środka masowego przekazu, (ii) zdjęcie profilowe zawierające logotyp marki, (iii) nazwę konta zawierającą nazwę główną domeny internetowej (bez końcówki).

b ) prezentować poza działem "Ogłoszenia rzemieślników i firm" ciekawe rozwiązania technologiczne, konstrukcyjne, wzornicze lub nawiązujące do tradycji i historii rzemiosła (reprezentowanej branży) bez odniesienia do swoich produktów.

7. Wszyscy pozostali użytkownicy forum, będący rzemieślnikami lub firmami oferującymi produkty i usługi związane z tematyka forum, mogą prezentować w ogólnodostępnych działach forum ciekawe rozwiązania technologiczne, konstrukcyjne, wzornicze lub nawiązujące do tradycji i historii rzemiosła (reprezentowanej branży) bez odniesienia do swoich produktów

8. Wszyscy użytkownicy forum, posiadający zgodę Administratora do publikowania w dziale "Ogłoszenia rzemieślników i firm" mogą (bez wymogu uzyskania dodatkowej zgody Administratora) odpowiadać na zapytania dotyczące swoich produktów, publikowane przez innych użytkowników forum poza działem "Ogłoszenia rzemieślników i firm", w zakresie niezbędnym do udzielenia zwięzłej odpowiedzi - polegającej na krótkim poinformowaniu o fakcie posiadania produktu i odesłaniu do PW lub swojego wątku, gdzie powinna się pojawić stosowna informacja. Natomiast nie może umieszczać bezpośredniej reklamy (zdjęć, rozszerzonych opisów itp.) w wątkach poza działem "Ogłoszenia rzemieślników i firm".

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 1 year later...
  • 8 months later...

Koledzy,

rada starszych i uczonych w piśmie uchwaliła zmianę brzmienia kpt. 8 w/w zasad

Stare brzmienie:

8. Wszyscy użytkownicy forum, posiadający zgodę Administratora do publikowania w dziale "Ogłoszenia rzemieślników i firm" mogą (bez wymogu uzyskania dodatkowej zgody Administratora) odpowiadać na zapytania dotyczące swoich produktów, publikowane przez innych użytkowników forum poza działem "Ogłoszenia rzemieślników i firm", w zakresie niezbędnym do udzielenia zwięzłej odpowiedzi.

Nowe brzmienie:

8. Wszyscy użytkownicy forum, posiadający zgodę Administratora do publikowania w dziale "Ogłoszenia rzemieślników i firm" mogą (bez wymogu uzyskania dodatkowej zgody Administratora) odpowiadać na zapytania dotyczące swoich produktów, publikowane przez innych użytkowników forum poza działem "Ogłoszenia rzemieślników i firm", w zakresie niezbędnym do udzielenia zwięzłej odpowiedzi - polegającej na krótkim poinformowaniu o fakcie posiadania produktu i odesłaniu do PW lub swojego wątku, gdzie powinna się pojawić stosowna informacja. Natomiast nie może umieszczać bezpośredniej reklamy (zdjęć, rozszerzonych opisów itp.) w wątkach poza działem "Ogłoszenia rzemieślników i firm".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...
6 godzin temu, piotrassss napisał:

Cześć, Czy rzemieślnicy mają możliwość usuwania postów/komentarzy w wątku ich dotyczącym? Zauważyłem, że w jednym z wątków bardzo często komentarze po prostu znikają bez śladu ot tak.

Phi, znikające komentarze. Swego czasu zniknął całg wątek marki Benevento z tego działu. Ot tak, wyparował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2022 o 15:05, mosze napisał:

Tak, z wątków reklamowych usuwamy spam. Służą one do prezentacji oferty i dyskusji zainteresowanych klientów. Coś jak wystawa sklepowa.

Jeśli użytkownicy chcą sobie swobodnie pogadać na temat danej firmy, to proszę w innych wątkach, poza działem Ogłoszeń.

Z ciekawości, jak rozróżniacie "dyskusje zainteresowanych klientów" od "swobodnie pogadać na temat danej firmy"?  

Jeśli będzie swobodna dyskusja dwóch klientów na temat obecnej kolekcji, to zostanie usunięta czy też nie?

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pi_senny napisał:

Z ciekawości, jak rozróżniacie "dyskusje zainteresowanych klientów" od "swobodnie pogadać na temat danej firmy"?  

Jeśli będzie swobodna dyskusja dwóch klientów na temat obecnej kolekcji, to zostanie usunięta czy też nie?

Oczywiście, że nie. Najwyżej zostanie wydzielona jako nowy wątek np. na podforum "Męska elegancja", sam kiedyś tak robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.