Skocz do zawartości

Turystyka górska i nie tylko


Fingor

Rekomendowane odpowiedzi

Z postów przewijających się w innych tematach można wywnioskować, że całkiem sporo użytkowników forum para się w wolnym czasie turystyką. Myślę, że przyjemnie byłoby się podzielić swoimi ulubionymi trasami i miejscami w Polsce, czy za granicą, czy też opowieściami ze szlaku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Panowie, zbieram się od jakiegoś czasu na wypad w góry (2-3 dni/weekend), ale jak myslę o tym jak wygląda Zakopane o tej porze roku, to mi się odechciewa ;)

Nie jestem hardkorowym wędrowcem, ale dłuższe spacery mnie nie przerażają.

Możecie polecić jakieś miejsce w PL, gdzie o tej porze roku nie ma miliona ludzi i na wycieczkę nie idzie się wężykiem?

Jesli w okolicy jest jakis urokliwy pensjonat, dobra knajpka z regionalnym jedzeniem itp. to jeszcze lepiej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świętokrzyskie czaruje ;), górki może nie wysokie ale urokliwe, śmiem twierdzić że to jedno z najlepszych miejsc na tzw. wycieczki krajoznawcze

Polecam zatrzymać się nad zalewem w Sielpi lub Cedzynie (wtedy właściwie wszystko obskoczysz komunikacją miejską lub busami i/lub na piechotę zależnie od chęci i kondycji), z przyrodniczych atrakcji:

Dąb Bartek

Jaskinia Raj

Gołoborze na Łysicy (Łysica jest jednym ze szczytów Korony Gór Polskich)

Święty Krzyż

Szlak orlich gniazd - ruiny zamków (chociaż Chęciny warto zobaczyć)

Muzea: techniki w Sielpi,Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach, jak w wycieczce biorą udział dzieci to Muzeum Zabawek.

Jeśli jedziesz z centrum Polski w Szydłowcu Muzeum Instrumentów Muzycznych w urokliwym zameczku, a w Skarżysku-Kam Muzeum im. Orła Białego (wojskowe).

I wiele innych, ale na pierwszą krótką wizytę wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić jakieś miejsce w PL, gdzie o tej porze roku nie ma miliona ludzi i na wycieczkę nie idzie się wężykiem?

Jesli w okolicy jest jakis urokliwy pensjonat, dobra knajpka z regionalnym jedzeniem itp. to jeszcze lepiej :D

Ciężka sprawa żeby było "fajnie i pusto" ;). W zasadzie to wystarczy zrobić skok w bok od Zakopca. Im dalej na wschód tym gorzej z infrastrukturą (oczywiście zdarzają się wyjątki). Ostatnio bywam w głównie trzech miejscach w polskich górach.

1. Krynica - klimat zdrojowy i kilka fajnych górek w okolicy. Gastroinfrastruktura ok. Dalej na wschód masz cichy beskid niski gdzie trudniej o dobry lokal.

2. Wisła, Szczyrk, Brenna - łatwy dojazd, ale za to dużo ludzi w miasteczku (szczególnie w dwóch pierwszych) choć w górach mniej.

3. Babia Góra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei lubię odwiedzać Karpacz (szczególnie na majówkę). 90% turystów pcha się jednym podejściem, a jest multum (dość ostrych) pięknych i dzikich (oczywiście legalnie oznaczonych) szlaków, którymi można dotrzeć aż pod schronisko u podnóża Śnieżki. Dołem płynie sobie strumień, spaceruje nad nim po lodzie i śniegu łapiąc się drzew i krzewów, a od czasu do czasu zapadając się do wody - ogółem fajne klimaty ;-) Można też po drodze przeskoczyć na piwko do Czech - niedaleko (ok 1 - 1,5 h spaceru) mojego ulubionego szlaku stoi taka samotna czeska gospoda. Zwykle jak przez 5-6 godzin podejścia minę z 15 -20 osób to jest już dobrze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto zdjęcia z ostatniego mojego pobytu w Portugalii z krótkim wyskokiem do Florencji na Pitti.

Miejscowość Lagos nad samym Atlantykiem ,jeszcze przed sezonem ,wiec w miarę spokojnie ,piękne piaszczyste plaże z pełny service i nie powtarzalny błękit nieba . O owocach morza nie wspomnę-to widać.

Pozdrawiam

post-3431-13658922322818_thumb.jpg

post-3431-13658922323138_thumb.jpg

post-3431-13658922323443_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

(...) a atrakcji w gruncie rzeczy niewiele.

Atrakcje miasta zakopane:

- McDonald na krupówkach

- "rakieta"

- przejażdżka trójnogiem(?) pod skocznią

- przejażdżka na kucyku pod skocznią

- zabawa w dmuchanej kuli pod skocznią

- przejażdżka dorożką

Samo miasto Zakopane całkowicie straciło swój charakter, teraz przypomina bardziej niskobudżetowy Góralland.

Jeśli chodzi o dobre miejsce na wakacje/urlop to polecam region w okolicy granicy francusko-hiszpańskiej od strony morza śródziemnego. Po stronie hiszpańskiej Barcelona a po francuskiej m.in. zamki Katarów + Carcassonne. Do tego rzut beretem w Pireneje i nad morze. Ten region przebija przereklamowane wybrzeże lazurowe kilka razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Z doświadczenia mogę polecić szwedzką firmę Lundhags. Nie ma czegoś takiego jak uniwersalne spodnie w góry. Jeżeli to mają być lekkie wędrówki od czasu do czasu to według mnie niema sensu zbyt dużo inwestować, jeżeli to poważniejsza turystyka to warto kupić coś lepszego, bardziej ergonomicznego. Warto wybrać się do dobrego sklepu i pooglądać co tam mają w ofercie. Jedni preferują wzmocnienia przy nogawkach, na kolanach i na pośladkach, inni z kolei wybiorą wygodniejsze spodnie ze "streczowymi" panelami na kolanach i pośladkach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Marcous napisał:

Czy mógłby ktoś polecić fajne spodnie trekingowe na sezon wiosenno letni. Teoretycznie wybór jest spory ale nie chce ekspermentowac i poszukuję sprawdzonego produktu . 

Dokładnie te:

https://www.decathlon.pl/spodnie-myliwskie-mskie-steppe-300-id_8155541.html

Nie żartuje. Są to praktyczne spodnie, z pięcioma kieszeniami, półelastycznym pasem, wykonane z bardzo wytrzymałej tkaniny (polycotton, czyli, jak, hehe, 10x droższe Fjallraveny). Mam dwie pary od trzech lat i mimo różnych prób, używania w jaskiniach,  tarcia o skały, prania w 60 C, krzaków itd. nie zdołałem ich zniszczyć. A nawet jeśli, to tylko 70 złotych (choć ja kupowałem w promocji za ~30 zł).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.