Skocz do zawartości

Buty górskie, turystyczne


Velahrn

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, rumcajs43 napisał:

Jeśli dla Ciebie niskie góry to Tatry i nie masz jakiejś wybitnej tendencji do zwichnięć, to najlepiej kupić niskie, przewiewne buty. Z dzieckiem nie będziesz biegał po deszczu, a w przypadku burzy takie buty szybko wysychają. Moja rada nie kupuj ciężkich trepów z goretexem itp. Od lat chodzę po Tatrach w lekkich butach i na pewno nie wrócę do wysokich - mówimy cały czas o lecie i niskich górach. Coś w ten deseń:

https://www.zalando.pl/salomon-evasion-2-aero-polbuty-trekkingowe-sa542a0b2-c11.html

https://www.zalando.pl/salewa-ms-wildfire-s-gtx-polbuty-trekkingowe-s2042a018-q11.html

 

A jak z twardością podeszwy? bo Tatry to jednak dużo skalistych ścieżek, IMO potrzeba co najmniej podeszwy o twardości B (wg klasyfikacji Meindla), a tego buty wyglądają na bardzo miękkie...

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Orlej perci widziałem ludzi w trampkach i dawali radę :) oczywiście nie popieram. Z podeszwą to zależy co kto lubi. Moje ulubione Salomony kupione za śmieszne pieniądze są twarde ergo amortyzacja jest "średnia". Podeszwa z 1 linku jest podobna do tej którą mam w swoich i jest twarda. Oczywiście cały czas piszemy o wycieczkach z dzieckiem ;) ewentualnie standardowe wycieczki typu Rysy, czy Orla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku wyjazd w góry był na szybko (również z dzieckiem) i musiałem ratować się butami do biegania.Dało radę przeżyć ale miękkość podeszwy i przelotne opady nie sprzyjały komfortowi noszenia.Tym razem jest czas aby się przygotować ,pora kupić buty które posłużą kilka wyjazdów w sezonie letnim.Póki co myślałem o butach za kostkę ale czytając poradniki w internecie i opinie forum ,chyba lepiej będzie kupić niższe buty w stylu butów hikkingowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Servetch napisał:

Myślę, że powiedzenie Tatry to po prostu stanowczo za mało do wyboru butów.

Powiedzenie "Tatry" oznacza zapewne to, co rozumie pod tym hasłem 99 % ludzi. Czyli Dolinę Kościeliską, Giewont i Czerwone Wierchy itp.

Tylko totalne freaki (coś jak my, ale zamiast bespokę zafiksowani na punkcie gór :) będą przez to rozumieć akcje TOPRu, wspinaczkę górską albo zimowe wejście na Rysy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.