Jump to content
mosze

Gdzie można kupić - szukam, poszukuję

Recommended Posts

Kaszmirowa czapka. Ktokolwiek widział ktokolwiek wie :)

EDIT: znalazłem bliźniacze pytanie tydzień temu. Nie było pytania. 

18 godzin temu, rocketman napisał:

Hej, szukam niedrogiej kurtki (tak do 3-4 stówek) inspirowanej M65, czegoś o mniej żołnierskim kroju. John Partridge pomińmy, poluję na niego 3 miesiące bez efektów. Polecicie jakieś sklepy/marki?

Jak przecenią, to można się tym modelem zainteresować:
https://www.bytom.com.pl/p-bi2-05-80a-kurtka-bi2-05-80a

• Upvote 1

Czy ktoś z Was słyszał o MTM oferującym swetry / kardigany?

Ewentualnie, czy ktoś z was przerabiał cienkie swetry? Chodzi mi głownie o skracanie i taliowanie.

Czy ktoś z Was słyszał o MTM oferującym swetry / kardigany?
Ewentualnie, czy ktoś z was przerabiał cienkie swetry? Chodzi mi głownie o skracanie i taliowanie.

Skracać nie skracałem, ale taliowałem kilka u p. Basia i zawsze byłem zadowolony z efektu.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

2 godziny temu, Krzysiek_W napisał:

Kupię, tylko nie wiem gdzie, taką kurtkę, gruba, skórzana z misiem pod spodem :)

ktos może coś zasugerować oprocz tkmaxxx? 

Jeśli jesteś gotów wyłożyć 600 funtów, i chcesz rewelacyjną kurtkę na całe życie, to jest Aero Leathers oraz Simmons Bilt.

• Like 2

Oczywiście popieram, jeśli zaś masz trochę mniej, jest noble-house.eu

• Like 2

2 godziny temu, Velahrn napisał:

Jeśli jesteś gotów wyłożyć 600 funtów, i chcesz rewelacyjną kurtkę na całe życie, to jest Aero Leathers oraz Simmons Bilt.

28 minut temu, lubo69 napisał:

Oczywiście popieram, jeśli zaś masz trochę mniej, jest noble-house.eu

Dziękuję, wieczorem sprawdzę :)

Daj znać, gdybyś zdecydował się na Aero, mogę coś podpowiedzieć. Ewentualnie może być jeszcze Schott na Zalando, ale oni chyba nie mają dużego wyboru kurtek shearling.

1 godzinę temu, lubo69 napisał:

Daj znać, gdybyś zdecydował się na Aero, mogę coś podpowiedzieć. Ewentualnie może być jeszcze Schott na Zalando, ale oni chyba nie mają dużego wyboru kurtek shearling.

Dzięki :) 

Oglądałem właśnie Aero, Simonsa i Noble. Wszystkie są fajne, Noble jedna mi bardzo się spodobała, ale poczytałem opinie i jest jeden kłopot. jestem szczupły, bardziej "V" niż "U" i w wielu miejscach na forach ludzie piszą że kurtki są świetne (noble dużo lepsze od innych w tej cenie, aero i simons top), natomiast jeśli ktoś jest szczupły to odradzają, bo kurtka na nich wisi nieładnie.

W związku z powyższym, albo pozostaje mi bespoke, albo Schott slim fit. nie wiedziałem że nawet takie są :D co prawda ten model który mi się najbardziej spodobał jest chwilowo niedostępny, ale może do rana go dorwę. Najprawdopodobniej wezmę też na początku z zalando jedną sztukę żeby sprawdzić jak w ogóle leżą na mnie te kurtki, bo ograniczę koszty wysyłek zagranicznych jak okaże się że nic z tego :)

Dla jasności: Aero (nie wiem jak dwaj pozostali producenci) daje dużą możliwość personalizacji, a jeśli godzisz się z brakiem możliwości zwrotu, nawet bardzo dużą. Dwie zasady:
- możesz zamówić co chcesz (kieszeń mniejsza, większa, pod takim czy innym kątem, bez kieszeni, rękaw na guzik, na zamek, zamek taki, inny...), ale jeśli uznają, że Twoje zamówienie jest na tyle zindywidualizowane, że nikt inny tego nie odkupi w razie zwrotu, nie przyjmą kurtki z powrotem.
- zamawiasz rozmiar, co przekłada się na szerokość w ramionach i klatce. To jest stałe. Natomiast jeśli chcesz węższe rękawy, szczuplejszy tułów, dłuższą kurtkę - nie ma problemu.
W skrócie: zaawansowane MTM lub uproszczone bespoke. Dla szczupłych też robią:-) Wybierz model i napisz do Holly (customer service) - ustalać możesz za darmo nawet kilka miesięcy:-)

4 minuty temu, lubo69 napisał:

Dla jasności: Aero (nie wiem jak dwaj pozostali producenci) daje dużą możliwość personalizacji, a jeśli godzisz się z brakiem możliwości zwrotu, nawet bardzo dużą. Dwie zasady:
- możesz zamówić co chcesz (kieszeń mniejsza, większa, pod takim czy innym kątem, bez kieszeni, rękaw na guzik, na zamek, zamek taki, inny...), ale jeśli uznają, że Twoje zamówienie jest na tyle zindywidualizowane, że nikt inny tego nie odkupi w razie zwrotu, nie przyjmą kurtki z powrotem.
- zamawiasz rozmiar, co przekłada się na szerokość w ramionach i klatce. To jest stałe. Natomiast jeśli chcesz węższe rękawy, szczuplejszy tułów, dłuższą kurtkę - nie ma problemu.
W skrócie: zaawansowane MTM lub uproszczone bespoke. Dla szczupłych też robią:-) Wybierz model i napisz do Holly (customer service) - ustalać możesz za darmo nawet kilka miesięcy:-)

ja bym ją chciał już nosić w grudniu tego roku :)

A, no to tylko sekcja Stock - used - vintage i patrzeć na wymiary:-)

3 godziny temu, lubo69 napisał:

Ewentualnie może być jeszcze Schott na Zalando

Ja mam skórzaną Schotta na futerku (taką: https://www.zalando.pl/schott-nyc-kurtka-skorzana-cordovan-sc922d00m-o11.html?wmc=CRM48_TMS_PL.ONL_MIX_NMT_TM009_009.&cd084=img_item&cd085=&wt_cd=a9554d04e4e0e1d0213bd33530227b9e&wt_t=1540587030&tm_hem=477f523a63b6be65bf853e9f3255f828&tm_label=sub-uuid%3Deb238dc7-2808-477f-ba80-e8ae144ee476%26t-uuid%3Ded5b8029-3041-4e0e-b488-4f51841229ad&cd099=complete_the_look_order_confirmation_jffv&cd100=no_link) i wszystko z nią OK, ale jest znacznie mniejsza niż by się wydawało. 

Kiedy sweter mam L to ta kurtka XL jest bardzo mocno na styk. Wolałbym teraz o stopień większą. Zalando ostrzega, że rozmiarówka jest zaniżona, ale ona jest bardzo zaniżona.

No i krótka jest, ale to chyba niemal wszystkie tak mają.

17 minut temu, Bacio napisał:

Ja mam skórzaną Schotta na futerku (taką: https://www.zalando.pl/schott-nyc-kurtka-skorzana-cordovan-sc922d00m-o11.html?wmc=CRM48_TMS_PL.ONL_MIX_NMT_TM009_009.&cd084=img_item&cd085=&wt_cd=a9554d04e4e0e1d0213bd33530227b9e&wt_t=1540587030&tm_hem=477f523a63b6be65bf853e9f3255f828&tm_label=sub-uuid%3Deb238dc7-2808-477f-ba80-e8ae144ee476%26t-uuid%3Ded5b8029-3041-4e0e-b488-4f51841229ad&cd099=complete_the_look_order_confirmation_jffv&cd100=no_link) i wszystko z nią OK, ale jest znacznie mniejsza niż by się wydawało. 

Kiedy sweter mam L to ta kurtka XL jest bardzo mocno na styk. Wolałbym teraz o stopień większą. Zalando ostrzega, że rozmiarówka jest zaniżona, ale ona jest bardzo zaniżona.

No i krótka jest, ale to chyba niemal wszystkie tak mają.

dzięki, dokładnie tą chcę zamówić. tylko rozmiarówka mi nie daje spokoju, normalnie noszę S, mam 180cm. model ma 186 i nosi M, więc jak wezmę M to może być worek na mnie :) no nic, spróbuję M, najwyżej oddam.

7 minut temu, Krzysiek_W napisał:

dzięki, dokładnie tą chcę zamówić

Trochę na nią polowałem i wreszcie kupiłem w październiku 2018 z jakimiś dodatkowymi rabatami (jakieś przeprosiny z Zalando, itp.) za 3079 zł. Ale tak niskiej ceny jak jest teraz - to nie udało mi się upolować przez cały czas obserwacji. Jeszcze mi się przypomniało - ona ma jeszcze dosyć wąskie rękawy (a może to kwestia futerka). 

Ona jest tak zapakowana przez Zalando, że po otwarciu dosyć trudno odesłać "nietkniętą". Każda klamerka ma własne opakowanie piankowe z gumkami, które trzeba zdjąć do przymiarki, a założenie ich byłoby - jak dla mnie - mocno irytujące. (Chyba, że takich rzeczy się nie zakłada z powrotem odsyłając do Zalando?)

Jest tak ładna jak na zdjęciach Zalando :-)

Jak chcesz obejrzeć "na żywo" rozmiar XL - zapraszam (Warszawa).

P.S. Namierzyłem jeszcze polskiego producenta podobnych kurtek z Rzeszowa (firma Elegancja), ale zupełnie nie znam jakości / opinii / itp.

1 minutę temu, Bacio napisał:

Trochę na nią polowałem i wreszcie kupiłem w październiku 2018 z jakimiś dodatkowymi rabatami (jakieś przeprosiny z Zalando, itp.) za 3079 zł. Ale tak niskiej ceny jak jest teraz - to nie udało mi się upolować przez cały czas obserwacji. Jeszcze mi się przypomniało - ona ma jeszcze dosyć wąskie rękawy (a może to kwestia futerka). 

Ona jest tak zapakowana przez Zalando, że po otwarciu dosyć trudno odesłać "nietkniętą". Każda klamerka ma własne opakowanie piankowe z gumkami, które trzeba zdjąć do przymiarki, a założenie ich byłoby - jak dla mnie - mocno irytujące. (Chyba, że takich rzeczy się nie zakłada z powrotem odsyłając do Zalando?)

Jak chcesz obejrzeć "na żywo" rozmiar XL - zapraszam (Warszawa).

P.S. Namierzyłem jeszcze polskiego producenta podobnych kurtek z Rzeszowa (firma Elegancja), ale zupełnie nie znam jakości / opinii / itp.

no mi doszedł jeszcze kod za rejestrację, czyli cena jeszcze spadła. zobaczymy we wtorek jak przyjdzie :)

11 godzin temu, Bacio napisał:

Imho to na zdjęciu jest brzydka i nawet w promocji -70% bym jej nie zakupił.

21 hours ago, Bacio said:

jestem z Rzeszowa i mogę polecić tą firmę. Jest to firma lokalna - a szkoda, bo mają bardzo dobre produkty, a ich sklep internetowy jest co by tu nie mówić słaby - tak samo jak niektóre ich modele na sprzedaż (w sensie nie podobają mi się ich produkty niektóre). Mają rzeczy skórzane w dobrych cenach. Moi znajomi mają portfele, listonoszki od nich już X lat. Znajoma też parasol u nich kupowała jeszcze w latach 90' to ma do tej pory :)

5 minut temu, Zajac Poziomka napisał:

@Krzysiek_W po świętach powinny być przeceny, niektóre rzeczy do -50% dochodzą, czy akurat na te kurtkę będzie nie mam pojęcia...

dzięki za informację, sprawdzę