Jump to content
mosze

Gdzie można kupić - szukam, poszukuję

Recommended Posts

Poszukuje gladkich, blekitnych koszul ktorych niedobor mam w szafie. Budzet do 300zl. Mile widziane sklepy online PL. Kolnierzyk włoski/półwłoski. 

6 minut temu, adamW napisał:

Poszukuje gladkich, blekitnych koszul ktorych niedobor mam w szafie. Budzet do 300zl. Mile widziane sklepy online PL. Kolnierzyk włoski/półwłoski. 

@poszetka.com - mam od nich kilkanaście koszul i jestem z nich jak do tej pory najbardziej zadowolony. Aktualnie mają w sklepie świetne koszule z cienkiej flaneli tesstura monti - online jeszcze nie. Jest rewelacyjna blekitna i kilka innych, ale nie będę psuł zabawy Tomkowi :)

Miałem w ręku tę flanelę od TM (macałem tylko w próbniku) i bardzo ją polecam na koszulę. Sam mam zamiar skorzystać raczej z MTM/bespoke, ale za materiałem niech przemówi fakt, że pojawia się on w kolekcjach RTW (SuSu, a teraz Poszetka).

12 godzin temu, Nawrot napisał:

Miałem w ręku tę flanelę od TM (macałem tylko w próbniku) i bardzo ją polecam na koszulę. Sam mam zamiar skorzystać raczej z MTM/bespoke, ale za materiałem niech przemówi fakt, że pojawia się on w kolekcjach RTW (SuSu, a teraz Poszetka).

Mam dwie koszule MTM z tej flaneli Tessitura Monti - bo podejrzewam, że tej - niebieski melanż i biała-niebieska kratka vichy. Cudowna tkanina, uwielbiałem je...

... uwielbiałem, bo po roku wyglądają jak szmaty, tak się zmechaciły i przetarły, że wstyd nosić.

• Like 1

To zdecydowanie nie jest niebieski melanż. To typowy czysty błękit. Co do wytrzymałości się nie wypowiadam. U mnie w rotacji pozostaje około 30 koszul, więc liczę na to, że wytrzyma dłużej niż kilka założeń ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Godzinę temu, Nawrot napisał:

To zdecydowanie nie jest niebieski melanż. To typowy czysty błękit. Co do wytrzymałości się nie wypowiadam. U mnie w rotacji pozostaje około 30 koszul, więc liczę na to, że wytrzyma dłużej niż kilka założeń ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja mam 20+ koszul MTM i sporą rotację, choć faktycznie nosiłem te dwie koszule dość często, ze względu na bardzo przyjemny dla skóry materiał. No ale mam oksford, który żyje do 5 lat i nie widać na nim zużycia - flanela wypada w tej konkurencji dość blado.

• Like 1

Gdzie kupić białą koszulę, nieprześwitującą (to ważne), bawełnianą? Jestem dosyć niski i szczupły więc koszula musi być slim albo nawet super slim, na wzrost 164/170. Będę wdzięczny za namiary na sprawdzoną nieprzezroczystą koszulę.

• Like 1

3 minuty temu, pi_senny napisał:

https://www.zalando.pl/andersons-strech-belt-pasek-pleciony-a3052d00w-o11.html

Taki pasek. Nie widzę racjonalnego uzasadnienia, aby dać za niego 400 zł. Zatem czy spotkał się ktoś, z czymkolwiek podobnym, bez żadnego loga w okolicach połowy tej ceny?

Tego typu paski widziałem w Vistuli i Lancerto kilka dni temu. Kwestia kolorów- musiałbyś poszukać czy będzie akurat brąz. Elastyczny pasek pleciony z wykończeniem skórzanym w takiej cenie to faktycznie abstrakcja. Swego czasu takie paski były nawet w Biedronce (na prawdę- bardzo ładne) chyba po 29,99.

Anderson’s bywają (rzadko) w TKMaxx. Mam jeden, ale pleciony, nie elastyczny. Pasek z Biedronki zapewne szybko straci elastyczność, poza tym źle przyszyta końcówka może być uciążliwa w zapinaniu. Szukanie okazji nie musi oznaczać skrajnej pauperyzacji:)

2 minuty temu, pi_senny napisał:

@adamWDzięki. Niestety jedna i druga marka nie obejdzie się bez loga. 

Zerknij sobie na allegro:

https://allegro.pl/listing?string=pasek pleciony elastyczny&bmatch=engag-global-dict42-fas-1-4-1002

Pewnie chińszczyzna ale serio- to tylko elastyczny pasek z butelek plus kilka procent skóry jako wykończenie. Zobacz też może w MD- oni często mają fajne plecione paski. W SuSu bywają też fajne plecionki- aktualnie z tkaniną jedynie w kolorze złamanej bieli plus fajne odcienie zamszu.

Mam kilka od CT i eleganckipan.pl - robią robotę, najdroższy nie kosztował więcej niż +/- 200 zł

• Like 1

Mam skórzaną plecionkę z Massimo Dutti ok. 3 lata, pasek używany bardzo często i nie widać po nim zużycia. IMO warte ceny regularnej, a na wyprzedaży jest to świetny zakup. 

• Upvote 1

2 minuty temu, Wodzu napisał:

Mam skórzaną plecionkę z Massimo Dutti ok. 3 lata, pasek używany bardzo często i nie widać po nim zużycia. IMO warte ceny regularnej, a na wyprzedaży jest to świetny zakup. 

Potwierdzam. Regularna cena w granicach 149zł to dobry zakup.

19 minut temu, xkoziol napisał:

Mam kilka od CT i eleganckipan.pl - robią robotę, najdroższy nie kosztował więcej niż +/- 200 zł

Mój pleciony pasek CT dosyć brzydko się zestarzał, po dwóch sezonach wyglądał już bardzo marnie. Być może dałoby się przeprowadzić jakąś renowację, nie próbowałem. Kupowałem 4-5 lat temu, może od tego czasu coś się zmieniło.

9 minut temu, Zajac Poziomka napisał:

Mój pleciony pasek CT dosyć brzydko się zestarzał, po dwóch sezonach wyglądał już bardzo marnie. Być może dałoby się przeprowadzić jakąś renowację, nie próbowałem. Kupowałem 4-5 lat temu, może od tego czasu coś się zmieniło.

Nie mam skórzanych tylko takie gumkowate ;) Są plus minus rówieśnikami Twoich.

Dzięki. Tylu odpowiedzi się nie spodziewałem. Podpowiedź @xkoziol eleganckipan.pl zaprowadziła mnie do strony Profuomo gdzie znalazłem https://www.profuomo.com/englobal/accessories/brown-elasticated-belt-pp1r000113.html Nadal wydaje się być sporo jak za poliestrowy pasek ze skórzanymi elementami, ale i tak znacznie taniej niż Anderson. Taki elastyczny, pomimo że mniej elegancki, lepiej trzyma niż skórzany :)

Odnośnie pasków z MD, to nie mam dobrego doświadczenia. Na obu, które posiadam skóra zaczęła tracić wybarwienie po paru miesiącach. 

35 minut temu, pi_senny napisał:

Taki elastyczny, pomimo że mniej elegancki, lepiej trzyma niż skórzany :)

Ja mam odmienne doświadczenia

• Upvote 2

13 minut temu, alabuz napisał:

Wczoraj identyczny pasek widziałem w Gino Rossi, nie pamiętam czy miał logotypy.

Chodzisz do Gino Rossi ??? 🙉🙉🙉

• Like 1
  • Upvote 1