Jump to content
mosze

Gdzie można kupić - szukam, poszukuję

Recommended Posts

Poszukuję zielonego (zieleń raczej dalsza od oliwkowej), wełnianego płaszcza na jesień/zimę. Natrafił ktoś jakiś ciekawy egzemplarz?

Poszukuję klasycznego, czarnego,  dwurzędowego płaszcza męskiego (dyplomatka) na okres jesienno-zimowy, sięgającego do kolan lub połowy uda (mile widziany układ guzików ze zdjęcia). Budżet: circa pięć stówek (nie musi być to wełna z kaszmirem spod igły znanej marki; godzę się na domieszkę poliestru) - czy w tym budżecie jest to realne?
Ewentualnie, czy może widział ktoś coś takiego na Zalando Lounge lub w innym miejscu w Internecie bądź ile mniej więcej wynosiłoby uszycie takiego płaszcza u krawca?

IMG_20190922_233624.jpg

W dniu 22.09.2019 o 20:12, arbiter elegantiarum napisał:

Chino z wysokim stanem z zaprasowanym fabrycznie kantem?

Podbijam pytanie kolegi

Podbijam pytanie kolegi

Wiele chinosów ma zaprasowany kant, który natychmiast ulega rozprostowaniu, bo spodnie są z bawełny. Rozwiązaniem jest przeszyty kant (IMO zły pomysł) lub Levi’s Sta-prest czy Dickies w większości z poliestru (też nienajlepszy pomysł). Wysoki stan to pojęcie nieprecyzyjne. Jeśli chodzi o bardzo klasyczny fason (zakładki, fishtail back) zdecydowanie polecam Aero Leathers CC41. Uporczywie promowany przez jednego z kolegów Simon James Cathcart też robi takie rzeczy. Na ebay można szukać Brook Taverner, a bardziej obeznani ode mnie koledzy zapewne podrzucą jakiś pomysł z Yooxa. W pół drogi jest jeszcze Charles Tyrwhitt, ale to nie jest slim fit.

Tzn bawełna nie oznacza, że kant się natychmiast wyprostuje. Mam kilka par chino, jedne z dodatkiem elastanu, inne bez, i jak najbardziej trzymają kant.

Godzinę temu, lubo69 napisał:

Wiele chinosów ma zaprasowany kant, który natychmiast ulega rozprostowaniu, bo spodnie są z bawełny. Rozwiązaniem jest przeszyty kant (IMO zły pomysł) lub Levi’s Sta-prest czy Dickies w większości z poliestru (też nienajlepszy pomysł). Wysoki stan to pojęcie nieprecyzyjne. Jeśli chodzi o bardzo klasyczny fason (zakładki, fishtail back) zdecydowanie polecam Aero Leathers CC41. Uporczywie promowany przez jednego z kolegów Simon James Cathcart też robi takie rzeczy. Na ebay można szukać Brook Taverner, a bardziej obeznani ode mnie koledzy zapewne podrzucą jakiś pomysł z Yooxa. W pół drogi jest jeszcze Charles Tyrwhitt, ale to nie jest slim fit.

A ja polecam bespoke. Wyjdzie podobnie.

Mam chyba z dziesięć spodni od pana Tadeusza Basia z Łodzi, i cztery ostatnie pary właśnie tak wyglądają. Dwie zakładki, wysoki stan, "pingwin" z tyłu, guziki na szelki, wąska nogawka u dołu. Cholery można dostać, szukając takiego fasonu na półce w sklepie.

No ale one są z wełny albo mieszanki lnu z wełną (wersje letnie). Bawełnę całkowicie porzuciłem (z wyjątkiem dżinsów) z powodu jej słabych właściwości. Źle się starzeje (a w przypadku sztruksu i moleskinu wręcz bardzo źle), spodnie szybko się wycierają (żadne moje bawełniane nie wytrzymały dłużej niż dwa lata, a najstarsze wełniane mam już dziesięć), ma słabe właściwości termiczne itd.

31 minut temu, Velahrn napisał:

Bawełnę całkowicie porzuciłem (z wyjątkiem dżinsów) z powodu jej słabych właściwości. Źle się starzeje (a w przypadku sztruksu i moleskinu wręcz bardzo źle), spodnie szybko się wycierają (żadne moje bawełniane nie wytrzymały dłużej niż dwa lata, a najstarsze wełniane mam już dziesięć), ma słabe właściwości termiczne itd.

Pełna zgoda. Natomiast p. Basia polecałbym tylko pod warunkiem, że nie zmienił spodniarza. A bespoke w Warszawie chyba nie wyjdzie podobnie cenowo niż nawet najdroższe RTW.

• Upvote 1

Vistula i H&M premium, sieciówki i raczej nie ma plastiku w składzie. 

Tkmaxx, szaliki na dziale damski, znajdziesz ładniejsze i można upolować fajną wełnę w okolicach tej kwoty. 

7 godzin temu, Velahrn napisał:

A ja polecam bespoke. Wyjdzie podobnie.

Mam chyba z dziesięć spodni od pana Tadeusza Basia z Łodzi, i cztery ostatnie pary właśnie tak wyglądają. Dwie zakładki, wysoki stan, "pingwin" z tyłu, guziki na szelki, wąska nogawka u dołu. Cholery można dostać, szukając takiego fasonu na półce w sklepie.

No ale one są z wełny albo mieszanki lnu z wełną (wersje letnie). Bawełnę całkowicie porzuciłem (z wyjątkiem dżinsów) z powodu jej słabych właściwości. Źle się starzeje (a w przypadku sztruksu i moleskinu wręcz bardzo źle), spodnie szybko się wycierają (żadne moje bawełniane nie wytrzymały dłużej niż dwa lata, a najstarsze wełniane mam już dziesięć), ma słabe właściwości termiczne itd.

Mam bawełniane mtm z mankietem i kantem i wyszło słabo. Okropnie się starzeją, chociaż prane chemicznie (albo ponieważ? jeansowi chemia nie służy zdecydowanie) i mam wrażenie, że wyglądam w nich jak uchodźca z PRL. Jedna para to trochę mało, aby generalizować, ale coś jest na rzeczy, że chino lepiej wyglądają bez kantów, mankietów, zakładek.

Bardzo dobrze oceniam natomiast w ww. fasonie sztruks.

10 godzin temu, lubo69 napisał:

Pełna zgoda. Natomiast p. Basia polecałbym tylko pod warunkiem, że nie zmienił spodniarza. A bespoke w Warszawie chyba nie wyjdzie podobnie cenowo niż nawet najdroższe RTW.

Baś teraz bierze ode mnie cztery stówki, a jak zaczynałem u niego szyć (chyba 2013 r. ?), to brał 300 zł. Materiały - kupuje końcówki na ebayu za groszę. W tej cenie nie znajdę spodni satysfakcjonujących mnie stylistycznie, nie mówiąc już o dopasowaniu i wygodzie użytkowania (jest bardzo wysoka).

• Like 1

W dniu 30.09.2019 o 22:52, Velahrn napisał:

A gdzie można kupić materiał na eBay za grosze? Podesłał byś w wiadomości prywatnej polecanych sprzedawców?

9 godzin temu, Enygma napisał:

A gdzie można kupić materiał na eBay za grosze? Podesłał byś w wiadomości prywatnej polecanych sprzedawców?

Mogę podać nawet tutaj, więcej osób skorzysta:

https://www.ebay.co.uk/str/qualityenglishfabricbyharrisons

http://www.ebaystores.pl/huddersfieldfinefabrics/

https://www.ebay.co.uk/str/royaltextiles

• Like 1
  • Upvote 2

W dniu 30.09.2019 o 10:40, lubo69 napisał:

Nikt więcej nie odpowiedział.

Tutaj (Berg&Berg) są bardzo ładnie wyglądające chinosy z zaprasowanym kantem: https://bergbergstore.com/collections/trousers, ale ceny dla mnie zaporowe. Szukam dalej.

@jugend

Na Yooxie można wyszukać spodnie z cechą "High rise" (w opisie wyświetla się jako "high waisted"). Zaprasowany kant już trzeba już sobie niestety samemu wypatrzeć na zdjęciach.

https://www.yoox.com/pl/men/shoponline/high rise_wst#/d=10928,4207,2086,145&dept=men&gender=U&page=1&attributes={'wst'%3a['hghwstd']}&pricemax=150&season=X

W powyższym filtrze dodałem kilku włoskich producentów najbardziej wg mnie godnych uwagi, ale to oczywiście subiektywne.

Ceny, promocje i minimalna kwota do darmowej dostawy lubią się często zmieniać, więc warto się przyglądać. Ja zazwyczaj kupuję tam spodnie w cenach od 30 do 100 EUR, w zależności od składu tkaniny.

11 godzin temu, jugend napisał:

Nikt więcej nie odpowiedział.

Tutaj (Berg&Berg) są bardzo ładnie wyglądające chinosy z zaprasowanym kantem: https://bergbergstore.com/collections/trousers, ale ceny dla mnie zaporowe. Szukam dalej.

Najlepsze chino jakie mam ,a miałem  takich spodni naprawdę dużo to Rising Sun uszyte z 8.8 Oz Galey&Lord combed Cramerton twill znanego także jako Army Cloth Type 1 1485162473_PA030001(2).thumb.JPG.c7d72a49a0269d8cef8c5efcf0f97f1a.JPG                                           Nie trzeba nawet zaprasowywać kantów wystarczy po praniu powiesić zatrzaśnięte w wieszaku Setwell i na rano kanty gotowe  689458356_PA030002(2).thumb.JPG.b4e591bdfa65417eeab786f03d494fd4.JPG

Nie trzeba nawet zaprasowywać kantów wystarczy po praniu powiesić zatrzaśnięte w wieszaku Setwell i na rano kanty gotowe

Magia. Czy kurz też sam opada i nie trzeba prać?
  • Like 3
  • Upvote 1