Jump to content
mosze

Gdzie można kupić - szukam, poszukuję

Recommended Posts

Gdzie znajdę chino z szeroką nogawką w udzie - takie loose, tapered posługując się dżinsową nomenklaturą (o ile użyłem jej dobrze) - najlepiej cieńka, letnia tkanina i niski stan?

Ew. jakiś niedrogi, wystarczająco kompetentny zakład krawiecki w Krakowie.

Drodzy Państwo,
Szukam producentów dobrych okularów przeciwsłonecznych w budżecie do 600zł.
Dobrze gdyby miały: -proste, klasyczne oprawki
-rzeczywiście chroniły wzrok
-nie miały dużych logotypów w widocznych miejscach
-można było wygodnie kupić (sklepy stacjonarne albo sklep internetowy)

Pozdrawiam :)

Najlepiej u niedrogiego optyka -w każdym mieście jest taki, do którego chodzą emeryci . W miarę przyzwoite oprawki ze szkołami o wybranym kolorze ( brąz , czarne, granat itp.) i przyciemnieniu to koszt 200-300 zł.  Idealne nad morze ,bo jak je fala porcie ,to bez dużego żalu.

Niedrogi optyk jak najbardziej, niemniej zaklinam Cię, nie kupuj szkieł bez polaryzacji. Nauczyłem się na własnych gałkach kupując swego czasu zwykłe (barwione) szkła. Noszę je rzadko i niechętnie. Niestety, ze względu na sporą wadę wzroku do ceny każdych okularów muszę dodać ok. 500 zł, więc na razie wstrzymuję się z zakupem.

Do 600 zł to Polaroid lub Carrera. Jak troszkę dołożysz to Persole na promocji.

Poszukiwana kurtka, katana, albo skóra z takim futrzakiem na kołnierzu. Ktoś coś takiego widział? Mam jedną stara kurtkę skórzaną z czymś takim i nadal mam sentyment do niej, choć rękawy mówią "nie zakładaj mnie" ;)

Screenshot_20190601-232151.png

Jakkolwiek to brzmi, "owieczki jeszcze nie miałem ";)

Natomiast taki kudlaty futerkowiec jak w tej katanie bardzo mi odpowiada. Postaram się w środę wygrzebać tamtą kurtkę żeby pokazać co mnie satysfakcjonuje

Ale wiesz, że to może być gatunek „poliesteros ordinarius”?

10 minut temu, lubo69 napisał:

Ale wiesz, że to może być gatunek „poliesteros ordinarius”?

Odpowiem kulturalnie, tak, może tak być. Będę w stanie z tym żyć i nie będę miał nawet doła :)

PS. Nawet też dojrzewam do tego żeby publicznie napisać że mam golf z domieszką poliestru (choć psychoanalityk mi to odradza, ale dla potwierdzenia byłem z tym u drugiego który mnie zachęcił do wyrzucenia tego z siebie ;))

• Like 2
  • Upvote 1

Szukam następujących rzeczy:

1.

Bordowe spodnie w kant do zestawu koordynowanego - mogą być garniturowe albo chino. Znalazłem takie: Wilvorst / Mcneal / Vistula, ale... Pierwsze to raczej nie odcień, którego szukam. Drugie chyba widziałem w VanGraff (nie jestem pewny czy to ta sama marka) - tutaj odcień pewnie byłby idealny (w rzeczywistości trochę jaśniejsze niż na zdjęciu), ale to prawie sam poliester. Jeśli chodzi o model z Vistuli, to niestety są trochę za jasne. Nic innego nie mogę znaleźć.

Szukałem też na:
- Zalando
- SuitSupply

Mam nadzieję, że uda się Wam coś znaleźć. Budżet do 500zł.

2.

Bordowe szorty. Wzorem mogę być te TomTailor. Długość - nachodzące na kolano, a ostatecznie lekko przed kolano. Ważne też żeby były bez podwijanych nogawek. Toma Tailora raczej nie biorę pod uwagę, bo słyszałem, że średnia jakość. Jakie jest Wasze zdanie?
Budżet do 200zł.

8 godzin temu, Piotr.L napisał:

Szukam następujących rzeczy:

1.

Bordowe spodnie w kant do zestawu koordynowanego - mogą być garniturowe albo chino. Znalazłem takie: Wilvorst / Mcneal / Vistula, ale... Pierwsze to raczej nie odcień, którego szukam. Drugie chyba widziałem w VanGraff (nie jestem pewny czy to ta sama marka) - tutaj odcień pewnie byłby idealny (w rzeczywistości trochę jaśniejsze niż na zdjęciu), ale to prawie sam poliester. Jeśli chodzi o model z Vistuli, to niestety są trochę za jasne. Nic innego nie mogę znaleźć.

(...)

Mam nadzieję, że uda się Wam coś znaleźć. Budżet do 500zł.

Yoox jest nieprzebranym skarbcem spodni we wszystkie wzory i kolory: https://www.yoox.com/pl/13289997QU/item#cod10=13289997QU&sizeId=6&sizeName=54

Witam! 

Gdzie mogę kupić klasyczne buty w Łodzi (ewentualnie w Poznaniu), tak do 600 monet? Fajna była by możliwość dokupienia od razu prawideł.

W Łodzi niedostępne, w Poznaniu na Podgórnej 4.

Panowie,

Nawiązując do punktu 1 z mojego posta - bordowych spodni szukałem do marynarki poniżej i chyba nic z tego nie będzie. Według mnie to najlepszy kolor do połączenia
z tą marynarką. Wczoraj przyszły do mnie na sprawdzenie: granatowe Strellson i szare S.Oliver - jedne i drugie niestety nie pasują. Może się mylę, ale moim zdaniem granatowe
(nie ważne jaki odcień) nie będą pasować i powinienem skupić się na szarych (S.Oliver akurat nie trafione). Nie wiem czego szukać, a potrzebuję stworzyć zestaw w ciągu 3 tygodni.

Jaka alternatywa dla bordowego według Was będzie najlepsza? Proszę podeślijcie swoje propozycje.
Podobnie jak wcześniej:
- budżet do 500zł (+ wyżej do rozważenia)
- kanty
- slim fit.

Nie wiedziałem czy napisać w "poradni" czy tutaj. Jeśli wybrałem zły temat, to przepraszam.

Marynarka.jpg

Ja bym obstawiał ciemne dżinsy ewentualnie spodnie materiałowe typu chino ciemny brąz, ewentualnie odcienie bieli powinny być ok. Co do sklepów to na Benevento napewno coś znajdziesz w rozsądnej cenie.