Skocz do zawartości
mosze

Gdzie można kupić - szukam, poszukuję

Rekomendowane odpowiedzi

S.W.    5

Jeżeli Mr V leży dobrze to idź tropem podpowiedzianym przez Zająca Poziomkę

Jeżeli próbowałeś zwykłego Lancerto i jest na Ciebie tak samo Ok jak Mr V to masz ułatwione poszukiwania-Havana będzie Ok.

W moim przypadku porównując marynarki Michała i zwykle Lancerto to jednak wizualna przepaść-to wypełnienie teoretycznie niewielkie skreśla wszystkie oprócz linii Mr V. Są za krótkie i za wysoko jest umiejscowiony guzik. Barki nie są naturalnie uwidocznione.

Havana sprawdza się.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Bartek 00    107

@S.W.  Precyzuje - Lancerto z lini Smart bez wypełnienia i Mr. Vintage, leżą ok w barksch. Natomiast wymagają sporego taliowania, ale do ogarnięcia przez krawcową. Problemem jest również wąski rękaw -na styk w bicepsie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
S.W.    5

Następny etap to jak pisałeś szycie na miarę. Przy sporych różnicach w obwodach poszczególnych partii ciała nie ma dużego pola manewru.
Taliuję marynarki, w rozm. 56 też już badam wytrzymałość szwów
Oddając do krawca do taliowania możesz poprosić o ocenę czy będzie w stanie "odzyskać" z 2-3 mm na stronę materiału. Uzyskasz ponad pół cm luzu, czasem centymetr w rekawie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Cineos    1
W dniu 13.01.2018 o 13:19, Cineos napisał:

Dzień dobry.

Jakiej marki polecacie zakup koszulek polo z długim rękawem w kwocie do ok. 200zł?

Początkowo byłem za zakupieniem popover'u, ale mało tego oraz cenowo na tą chwilę przewyższa budżet (Zack Roman oraz poszetka.com).

Ponawiam zapytanie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
faber    156

Spodnie z wysokim stanem(nawet bardzo) na 190 cm wzrostu, do 400 zł. Nie mam spodni, z których mógłbym być w 100% zadowolony, więc odszycie w Luxire czy Benevento raczej odpada.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Blochu    0

Cześć,

Również poszukuję spodni. Przyznam, że jest to część garderoby która sprawia mi najwięcej kłopotu.

Poszukuję spodni na granicy chinosów i spodni garniturowych - coś w deseń poniższego zdjęcia

308f6ce5ccd520788a4d8ef495fe82f5.jpg

Nie wiem czy są to chino zaprasowane w kant, przy po prostu garniturowe mocno dopasowane i usportowione.

Sporo takich spodni jest np. Na zalando, ale przerobiłem już 4 parę i wszystkie spodnie są tam po prostu za krótkie. Rozumiem, że teraz jest taka moda, ale nogawka do polowy łydki to zdecydowanie za krótko :P

Podsumowując - interesują mnie spodnie z kantem do casualowych stylizacji o długości conajmniej do kostki. Mogą być nawet za długie, chętnie zrobie zakładkę ;)

Za wszelkie podpowiedzi serdecznie dziękuję.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Blochu    0

Powiem szczerze, że boję się trochę TK-MAXX... Nie czuję się na siłach, żeby spośród masy badziewia wygrzebać tam coś wartościowego.

Jak oceniacie chino Milera? Widzę, że są teraz w dość przystępnej cenie, a jak z jakością? Mam tendencje do noszenia telefonu w kieszeni i kończy się to tak, że po 2-3 dniach wszystkie spodnie mam wybłyszczone w tym miejscach. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
P.Pawel    5
Godzinę temu, Blochu napisał:

Powiem szczerze, że boję się trochę TK-MAXX... Nie czuję się na siłach, żeby spośród masy badziewia wygrzebać tam coś wartościowego.

Nie należy to do wyjątkowych przyjemności, ale wg mnie zakup chinosów Hackett, czy spodni z wełny od Loro Piana za 150-200 pln jest wart chwili spędzonej między wieszakami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Blochu    0
15 minut temu, P.Pawel napisał:

Nie należy to do wyjątkowych przyjemności, ale wg mnie zakup chinosów Hackett, czy spodni z wełny od Loro Piana za 150-200 pln jest wart chwili spędzonej między wieszakami.

Zgadzam się, o ile wiadomo czego szukać :) czyli Hackett i Loro Piana... coś jeszcze na co mam zwrócić uwagę? Przepraszam za bazowe pytania, ale świeżak jestem.

Przy okazji, istnieje coś takiego jak piramida prestiżu marek dla klasycznej odzieży męskiej? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
michau    76

Cześć,

Również poszukuję spodni. Przyznam, że jest to część garderoby która sprawia mi najwięcej kłopotu.

Poszukuję spodni na granicy chinosów i spodni garniturowych - coś w deseń poniższego zdjęcia

308f6ce5ccd520788a4d8ef495fe82f5.jpg

Nie wiem czy są to chino zaprasowane w kant, przy po prostu garniturowe mocno dopasowane i usportowione.

Sporo takich spodni jest np. Na zalando, ale przerobiłem już 4 parę i wszystkie spodnie są tam po prostu za krótkie. Rozumiem, że teraz jest taka moda, ale nogawka do polowy łydki to zdecydowanie za krótko

Podsumowując - interesują mnie spodnie z kantem do casualowych stylizacji o długości conajmniej do kostki. Mogą być nawet za długie, chętnie zrobie zakładkę

Za wszelkie podpowiedzi serdecznie dziękuję.

Charles Thyrwitt ma Chino z kantem np w wersji non iron.
Są różne długości w tym 'unfinished' do skrócenia wg uznania.

PS. Seria 'weekend' jest bez kanta.
  • Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Blochu    0
12 minut temu, michau napisał:

Charles Thyrwitt ma Chino z kantem np w wersji non iron.
Są różne długości w tym 'unfinished' do skrócenia wg uznania.

PS. Seria 'weekend' jest bez kanta.

Właśnie o coś takiego mi chodziło! dzięki :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dariopol    5
W dniu 14.01.2018 o 14:00, Cineos napisał:

Ponawiam zapytanie.

To może jednak popover np. w CT? Szukam chętnych do wspólnego zakupu (ogłoszenie dałem w odpowiednim dziale) i sam zamierzam wziąć 2 popovery w cenie jednego i to w przecenie. Koledzy z forum mają i nie narzekają,  zobacz na dział CMCDNS. Czekam do 23 dzisiaj i sam zamawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Zajac Poziomka    10182
12 minut temu, Harth napisał:

Warto brać kurtę z poniższego linku w cenie 520? Czy lepiej szukać czegoś innego?

https://www.zalando.pl/barbour-liddesdale-kurtka-przejsciowa-niebieski-ba222g005-k11.html

Nie warto. Na Country Attire jest do kupienia za 100 funtów, a bardzo często są na nią promocje i wtedy cena spada do 75-85 funtów. 

Edycja:

https://www.countryattire.com/barbour-men-s-liddesdale-quilted-jacket-navy-blue-mqu0001ny91-d349.html

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Harth    35

Chciałbym kupić kurtę która będzie dobra do zestawów ze spodniami chino i do garnituru więc chciałbym żeby była dłuższa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta