Skocz do zawartości

Gdzie można kupić - szukam, poszukuję


mosze

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam spodni chino w kolorze oliwkowym, bez zakładek, kantów i tak dalej. Do ok. 350 złotych (jestem zdesperowany), fajnie, żeby była konkretna rozmiarówka i bez ogromnego logo a'la Dickies. 

Przeszukiwałem forum, dotychczasowo rozpatrywane przeze mnie opcje:

  • Massimo Dutti - mierzone, mają za mało miejsca w kroku, a bawełna jest cieniutka i sztuczna, spodnie szeleszczą wesoło jak ortalionki
  • MiMi - mierzone, tutaj akurat zamówiłem zarówno khaki jak i oliwkowe; oliwkowe są irytująco opięte w łydkach i ogólnie za bardzo dopasowane, natomiast khaki wiszą na tyłku jakbym miał pampersa. Niby te same spodnie, niby ten sam rozmiar a ani jedne ani drugie nie leżą dobrze z zupełnie dwóch skrajnie innych powodów
  • Charles Tyrwhitt - jest oliwka ale w wersji z kantem. Moss green to jednak nie jest to czego szukam
  • Vistula, Lavard i takie tam sieciówki - mierzone, rurkowate
  • Poszetka - nie mierzyłem, ale wydają się mieć trochę zbyt wysoki stan jak na mój gust. MT trochę się robi za drogo.
  • Luxire - rozważałem, ale odechciało mi się po tym jak zobaczyłem dopasowanie w tyłku na zdjęciach na forach internetowych 

Nie znalazłem nic ciekawego w Peek & Cloppenburg. 

Nie sądziłem, że znalezienie pasujących spodni będzie tak karkołomnym zajęciem. Będę wdzięczny za jakieś sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Krzysiek_W napisał:

Tommy Hilfiger. W peek dopasujesz rozmiar, na answear są w cenie około 200zl. Mam oliwkowe i bardzo je lubię

 

35 minut temu, Paczuch napisał:

Również polecam TH. Może to żaden high class ale sprawują się co najmniej dobrze.

Na zdjęciach wyglądają na bardzo dopasowane, mam rację?

26 minut temu, mds napisał:

@MrBird Zajrzyj na uniqlo.com

Nie jest to premium ale mają bardzo przyzwoite rzeczy przy naprawdę przystępnych cenach. Rozmiarówka jest też konkretnie podana. Użytkuję 3 pary ich chinosów i noszą się bardzo dobrze.

Masz ich chino z najnowszej kolekcji? Co jakiś czas wchodzę na uniqlo i patrzę co się tam dzieje, ale czytałem, że poszli trochę w obecną modę oversize'ową i ich ciuszki troszkę straciły na fasonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MrBird napisał:

Szukam spodni chino w kolorze oliwkowym, bez zakładek, kantów i tak dalej. Do ok. 350 złotych (jestem zdesperowany), fajnie, żeby była konkretna rozmiarówka i bez ogromnego logo a'la Dickies. 

Oscar Jacobson DANWICK w poniższym linku. W rzeczywistości są dużo jaśniejsze.

Polecam. Stan średni, regulatory z boku, super bawełna, brak logo.

Z kodem MID40 teraz 40% taniej

https://royalcollection.pl/pl/product/spodnie-oscar-jacobson-danwick-5176-4305-832-zielony-29

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu któryś z forumowych rzemieślników pokazywał paski do zegarków robione z drugowojennych ładownic, pamięta ktoś może, który to z nich, albo zna innego, który robi coś podobnego? Niedawno zmarł mój dziadek, jedną z pamiątek po nim jest zegarek, i pojawił mi się pomysł dodatkowego upamiętnienia dziadka paskiem ze skóry z jego rocznika - 1941. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, JakubAnderwald napisał:

Gdzie można kupić grubsze kardigany do smart casualu, najlepiej zapinane na drewniane kołki?

Nie wiem do końca jakie by Ci pasowały, z kołkami ciężko, ale może któreś z tych(sporo grubszych):

https://www.jcrew.com/pl/c/mens_category/sweaters/cardigan

Albo:

https://www.paulstuart.com/mens/sportswear/sweaters/cardigans

 

Jeśli chodzi o kołki, to można je znaleźć chociażby na allegro i samodzielnie wymienić:

Guziki kołki

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne, ale z racji długich rąk potrzebuję czegoś z tanią / darmowa wymianą lub zwrotem, bo sporo swetrów na mnie jest albo nieproporcjonalnie dużych, albo ma za krótkie rękawy :)

Za to bardzo dziękuję za link do kołków, nie wpadłem na to żeby samemu wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kuba napisał:

Hej,
Szukam alternatywy dla:

https://shop.permanentstyle.com/collections/frontpage/products/pre-order-the-indulgent-shawl-collar-cardigan?variant=32123463630947

Chciałbym się zmieścić w kwocie 1200 zł. Macie jakieś sugestie?

Kaszmirowego z kaszmiru 4-ply (na stronie jest napisane 12-ply ale jestem niemal pewien że jest to 4-ply) raczej nie kupisz w tym budżecie. Musisz poszukać wełnianego, np. taki jak ten powyżej albo np. William Lockie:

https://baltzar.com/products/william-lockie/cocoa-brown-lambswool-shawl-collar-cardigan/?attribute_pa_size=l&wcpbc-manual-country=DE&gclid=EAIaIQobChMIivnRi-GY7QIVB7LVCh2lJAFDEAQYAiABEgIK3fD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku black friday jakiś pechowy dla mnie. Susu wczoraj wieczorem raczył mnie poinformować, że nie przyślą mi zamówionej marynarki. Natomiast przed chwilą Pani od Zacka zrobiła to samo, tyle że w stosunku do spodni. 

W związku z tym szukam swoich pierwszych penny loafers. Wiem, wiem - pora roku sprzyja poszukiwaniom innego typu obuwia, dlatego po cichu liczę na dobrą okazję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Gocławianin said:

W tym roku black friday jakiś pechowy dla mnie. Susu wczoraj wieczorem raczył mnie poinformować, że nie przyślą mi zamówionej marynarki. Natomiast przed chwilą Pani od Zacka zrobiła to samo, tyle że w stosunku do spodni. 

W związku z tym szukam swoich pierwszych penny loafers. Wiem, wiem - pora roku sprzyja poszukiwaniom innego typu obuwia, dlatego po cichu liczę na dobrą okazję.

Na Patine mają fajne promocje :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.