Skocz do zawartości

Gdzie można kupić - szukam, poszukuję


mosze

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.02.2018 o 15:03, mosze napisał:

Szukam pojedynczych sztuk dużych guzików metalowych (22-23 mm) do marynarki. Oczywiście coś tam wyguglowałem, sprawdziłem Allegro. Mam pytanie, czy ktoś zna sklep stacjonarny w Warszawie lub sklep internetowy z dużą ofertą w/w asortymentu?

 

https://superguzik.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

forum staram się śledzić na bieżąco i wiem, że wątek, który chcę poruszyć w dyskusjach się już przewijał wielokrotnie, ale chciałem go trochę zaktualizować. Chodzi o porównanie popularnych i tych trochę mniej popularnych marek garniturowych.

Na wstępie zaznaczę, że jestem osobą wysoką (powyżej 190 cm) i w związku z tym duża część rynku zwyczajnie w moim przypadku odpada ze wzgledu na oferowaną długość marynarek . 

Obecnie zastanawiam się nad kupnem garnitury w kwocie do 2500 zł. Do tej pory kupowałem w SuitSupply i o ile z marynarek jestem zadowolony, szczególnie z modelu Havana, o tyle mam duży problem ze spodniami, które po modyfikacji kroju (garnitur Napoli), źle na mnie leżą. Są zbyt wąskie poniżej bioder. Konsultowałem to z krawcem (T. Baś) i niestety odpowiednia poprawka nie jest możliwa w takim stopniu aby efekt był zadowalający. 

W tej sytaucji postanowiłem poradzić się Was, którymi markami warto się zainteresować. 

Do tej pory miałem okazję obejrzeć i mierzyć:

1. Boggi (brak rozmiarówki),

2. CT, TM Lewin - w porównaniu z SuitSupply wydaje mi się, że obie marki mocno przegrywają stylistycznie;

3. MacaroniTomato - zastanawiam się nad ich MTO, ale tutaj mam problem z konstrukcją ramion, które wydawały mi się dość sztywne mimo małego wypełnienia i nie czułem się komfortowo w mierzonej marynarce.

Mam możliwość obejrzeć jeszcze Hackett, co w najbliższym czasie uczynię.

Pytanie jak oceniacie wyroby ww. marek oraz jak odnieślibyście je do garniturów Zack Roman czy Miler Menswear? W moim przypadku w grę wchodzi, z uwagi na rozmiarówkę, raczej wyłącznie Miler. Z uwagi jednak na to, że Poznań w żadną stronę nie jest mi po drodze a nie chce bawić się w dobieranie rozmiaru za pośrednictwem poczty prośba o odniesienie się do powyższego. A może są jeszcze jakieś inne marki, które warto sprawdzić z zastrzeżeniem istnienia rozmiarówki long oraz dobrego stosunku ceny do jakości? Wszelkie sugestie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuba
Spróbuj niemiecką firmę DIGEL. Mają dużą rozmiarówkę. Licz się z tym, że będziesz musiał taliować odzież. Niemcy są dość obszerni. Kiedyś to były wygodne garnitury bez przesadnego taliowania. Tkaniny lepsze niż w Vistuli, ale trochę drożej.

Generalnie rzecz biorąc, będąc wysoki celuj w niemieckie marki. We włoskich nie masz czego szukać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Radzikowsky W wielu miejscach można takie dostać. Ja mam jasny denim od CT i sobie chwalę. Kołnierz półwłoski. Miler ma jasny i ciemny denim, Poszetka ciemny. Ja testowo ostatnio kupiłem koszulę denimową button down od Dandy&Son - jakaś firma krzak z Norwegii ;) Zapłaciłem 159 zł i powiem, że jest niczego sobie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, figo napisał:

@Radzikowsky W wielu miejscach można takie dostać. Ja mam jasny denim od CT i sobie chwalę. Kołnierz półwłoski. Miler ma jasny i ciemny denim, Poszetka ciemny. Ja testowo ostatnio kupiłem koszulę denimową button down od Dandy&Son - jakaś firma krzak z Norwegii ;) Zapłaciłem 159 zł i powiem, że jest niczego sobie. 

U Milera jest tylko jasny, zaś w Poszetce nie ma rozmiarówki. O CT myślałem, ale to na większe zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Radzikowsky Ok, zasadniczo nie wiem jakiego rozmiaru szukasz. Możesz ewentualnie sprawdzić jeszcze ofertę Massimo Dutti: https://www.massimodutti.com/pl/mężczyzna/koszule-casual/zobacz-wszystko/koszula-z-denimu-o-kroju-slim-fit-c911139p8072513.html?colorId=800&parentId=8072574
Kojarzę też, że Mango miało takie koszule, ale raczej na pewno z kieszonką. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Koledzy,

 

poszukuję dwurzędowego garnituru, wykonanego z wełny (myślałem o 120's) w kolorze granatowym.

Czy coś sensownego do 2,5k oprócz SS da się znaleźć? Nie ukrywam, że trochę obawiam się braku możliwości przymiarki zważywszy na fakt, że potrzebuję go na koniec kwietnia.

 

Pozdr

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, figo napisał:

@silvio Hej, czym są dla Ciebie ciekawe marynarki i czym są przyzwoite ceny? Chętnie podpowiem i ja i koledzy, ale musisz dać więcej wytycznych. Sklepy typu SuSu kojarzysz? 

 

6 godzin temu, ciasteczkowy napisał:

Przyzwoitych=?

Faktycznie niefortunnie i mało precyzyjnie się wyraziłem. 

Pisząc "ciekawe marynarki" miałem na myśli ciekawe wzory tkanin - czyli nie jednolity kolor, a np. jakaś krata, prążek.  

Co do przyzwoitej ceny, to miałem na myśli 600 - 800 zł max. 

Z góry dziękuję za wszelkie propozycje. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
10 godzin temu, bodzixon napisał:

Koledzy, szukam takiej koszuli:

https://www.poszetka.com/product-pol-4186-dzinsowa-koszula-z-kolnierzem-wloskim.html

Niestety nie ma już mojego rozmiaru i nie będą już doszywane. Kojarzycie gdzieś podobne?

https://zarembabespoke.com/pl/product/koszula-zaremba/

https://zarembabespoke.com/pl/product/koszula-zaremba-2/

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.