Skocz do zawartości

Gdzie można kupić - szukam, poszukuję


mosze

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, silvio napisał:

Znacie jeszcze podobne strony tego typu - tutaj jest trochę problem z materiałami

Camiceria Olga? Są recenzje na forum. Ja po ich lekturze wybrałem Luxire. Gdzieś czytałem że w Luxire mogą sprowadzić niewielkie ilości konkretnej tkaniny od producenta z którym współpracują jeśli trzeba, ale o detale nie pytałem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuję białej bawełnianej koszuli button down, nie wiem jak dokładnie opisać - takiej 'codziennej,' nie eleganckiej i koniecznie bez kieszonki, gdzie szukac?


Fajna biała OCBD jest u Milera zdaje się za 289 zł. Niedługo będą wyprzedaże więc zapewne uda się ją nabyć 10-20% taniej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2017 o 21:31, Nowoanglik napisał:

Podam parę osobiście sprawdzonych przykładów angielskich sprzedawców marynarek tweedowych na ebay'u:

http://www.ebay.co.uk/usr/vforvintage1?_trksid=p2047675.l2559

http://www.ebay.co.uk/sch/daluimp/m.html?ssPageName=&_trksid=p2057872.m2749.l2654

Jest masa innych sprzedawców, ale od nich nie kupowałem. Najlepiej szukać na ebay uk np. "Tweed jacket" potem rozmiar (np. 42R) i rodzaj tkaniny (np. donegal lub brown herringbone lub check lub gun club check itd.)

 

@Nowoanglikjak z dopasowaniem marynarek sprzedawanych przez tych sprzedawców? Pokazywałeś może na forum zdjęcia w tych marynarkach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michau

Ja kupiłem jedną marynarkę od pierwszego sprzedającego. Brałem rozmiar 46 (normalnie noszę 56) i okazała się około dwa rozmiary za duża. Na szczęście na próbę postanowiłem zamówić dość tanią i wysłużoną marynarkę także nie ma czego wiele żałować. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michau Trzeba pamiętać, że stare tweedowe marynarki to też stary (lub klasyczny, jak kto woli) angielski fason – ramiona raczej szerokie, długość słuszna (poniżej pośladków), z sporym zapasem w klatkę (tzw. krój "drape"). Jeśli wolisz mocno dopasowane ubrania i włoskie klimaty, to raczej nie dla ciebie – chyba że weźmiesz poprawkę (jak radzi kolega @bart87) i zejdziesz o jeden albo nawet dwa (trochę ryzykownie) rozmiary w dół.

 

P.S. Nie pokazywałem się, bo jestem kiepskim fotografem. Może jednak przekonam żonę i pokażę jakąś marynarkę.

Edytowane przez Nowoanglik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję koszuli OCBD, klasyczna biała. Wymiary posiadanych koszul to ok. 104cm w klatce oraz 94cm w talii. Rękawy 65cm.

Na tą chwilę znzlazłem dwie opcje:

  • Lancerto Mr.V - model Uptown, wg tabeli rozmiarów, która rozgranicza tylko koszule Regular i Slim w Slim mamy 104cm w klatce i 90cm w talii, co będzie trochę mało, druga sprawa dotyczy wyłogów kołnierzyka dla tak szczupłej szyi, obawiam się, trzecia: długie rękawy, aż 68cm
  • Miler - rozmiarówka 39 Slim, 106cm w klatce i 96cm w talii, nie będzie zbyt obszerna? Rękawy i długość powinny odpowiadać.

Jeżeli ktoś posiada powyższe w powyższym rozmiarze, czy mógłby podać rzeczywiste rozmiary koszul?

Może polecicie jakieś inne źródło. Budżet do 300zł.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Cineos napisał:

Poszukuję koszuli OCBD, klasyczna biała. Moje wymiary to ok. 104cm w klatce oraz 94cm w talii. Rękawy 65cm.

Na tą chwilę znzlazłem dwie opcje:

  • Lancerto Mr.V - model Uptown, wg tabeli rozmiarów, która rozgranicza tylko koszule Regular i Slim w Slim mamy 104cm w klatce i 90cm w talii, co będzie trochę mało, druga sprawa dotyczy wyłogów kołnierzyka dla tak szczupłej szyi, obawiam się, trzecia: długie rękawy, aż 68cm
  • Miler - rozmiarówka 39 Slim, 106cm w klatce i 96cm w talii, nie będzie zbyt obszerna? Rękawy i długość powinny odpowiadać.

Jeżeli ktoś posiada powyższe w powyższym rozmiarze, czy mógłby podać rzeczywiste rozmiary koszul?

Może polecicie jakieś inne źródło. Budżet do 300zł.

Pozdrawiam

Ja mam 100 cm w klatce piersiowej i biała milerowska OCBD w rozm. 39 pasuje idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobrej cenie znalazłem także koszule od James Button, tylko te opinie forumowe trochę ostraszają.

Z zagranicznych sklepów nigdy nic nie kupowałem, mam tu na myśli CT oraz T.M.Lewin, ale dużo jest opinii na temat "angielskiego" stylu koszul, czyli zbytniej obszerności nawet w rozmiarach slimowanych. Jak wyglądają rzeczywiste wymiary w klatce i talii kroju SlimFit w rozmiarze 14,5' oraz 15'? Zgadzają się z tabelą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobrej cenie znalazłem także koszule od James Button, tylko te opinie forumowe trochę ostraszają.
Z zagranicznych sklepów nigdy nic nie kupowałem, mam tu na myśli CT oraz T.M.Lewin, ale dużo jest opinii na temat "angielskiego" stylu koszul, czyli zbytniej obszerności nawet w rozmiarach slimowanych. Jak wyglądają rzeczywiste wymiary w klatce i talii kroju SlimFit w rozmiarze 14,5' oraz 15'? Zgadzają się z tabelą?


Przy Twoich wymiarach nie kombinowałbym z CT. JB w ogóle sobie odpuść bo to pieniądze wyrzucone w błoto. CT to taka typowa brytyjska rozmiarówka. Bardzo szerokie rękawy i mankiety. 39 u CT to 40 u Milera. Masz wymiary podobne do moich, więc sam przerabiałem te "wątpliwości". Póki co najbliżej ideału są koszule Milera r. 39.

CT mają niezły stosunek ceny do jakości, podobnie jak TM Lewin (teraz jest promo 4 koszule za 100 euro z przesyłką), ale to od razu Ci mówię, że nie obejdzie się bez wizyty u krawca. Zwężanie mankietów, przeszywanie guzików, Zwężanie rękawów.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie ogarniam myślenia typu "noszę 104 cm - to jak tamta ma 106 to będzie tragedia i potrzeba wizyty u krawcowej?". Przecież coś takiego jak szerokość  w klatce też nie jest do końca porównywalna, bo punkt pomiaru zależy od wykroju pachy, innego między producentami, więc i na ciele ta linia wypadnie w nieco innym miejscu. Pomiędzy noszonymi koszulami (RTW i MTM) mam różnice wymiarów (max - min) rzędu 6-7 cm w obwodach w klatce bądź talii i jakoś nie uważam, że jedne są ewidentnie za ciasne, bądź inne ewidentnie za luźne, podobnie np. 1 cm różnicy w obwodach kołnierzyka nie robi tragedii (a w koszulach noszonych bez krawata nawet ze 2 cm). Koszule w kroju angielskim są dla eleganckich ludzi, którzy preferują taki krój, a nie dla otyłych bądź mocno preferujących krój bardziej "południowy", ot i tyle :-) 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, dziko napisał:

Szczerze mówiąc nie ogarniam myślenia typu "noszę 104 cm - to jak tamta ma 106 to będzie tragedia i potrzeba wizyty u krawcowej?".

Nigdzie tak nie napisałem. Zapytałem tylko o rzeczywiste wymiary koszuli do osób, które mają koszulę w tym rozmiarze. 

 

Godzinę temu, dziko napisał:

Koszule w kroju angielskim są dla eleganckich ludzi, którzy preferują taki krój, a nie dla otyłych bądź mocno preferujących krój bardziej "południowy", ot i tyle :-) 

Czyli koszule w stylu angielskim noszą ludzie eleganccy, nawet jeżeli rękawy są zbyt bufiaste, a poniżej talii robi się "drugi brzuch" w związku z nadmiarem materiału? 

Pewnie dlatego CT wprowadził, aż 4 rozmiarówki, aby wejść na rynki innych krajów, preferujących inne style.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Cineos napisał:

Czyli koszule w stylu angielskim noszą ludzie eleganccy, nawet jeżeli rękawy są zbyt bufiaste, a poniżej talii robi się "drugi brzuch" w związku z nadmiarem materiału? 

 

Oczywiście, nawet ikony męskiej elegancji, np. Sean Connery grający Bonda:

jbshirt.JPG.4f4ec5fdd683794ff071d09be1fa6831.JPG

http://www.bondsuits.com/shirt-darts/

 

@Krzysiek_W - jak tradycyjnie polecam Yooxa, wybór świetnej jakości szalików całkiem dobry, też w bardzo fajnych mieszankach np. kaszmir-jedwab i wzorach. Ciekawe marki to np. Arte, Roda, Arcieri, Scaglione. Ceny wyjściowe bywają wysokie, ale też akcesoria z czasem są mocno przeceniane (niekiedy ponad 70%). Tu przykładowa cienka casualowa wełna:

https://www.yoox.com/pl/46517391FL/item#dept=men&sts=sr_men80_m&cod10=46517391FL&sizeId=1&sizeName=

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.