Jump to content

Ernestson bespoke

Recommended Posts

• Replies 218
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Po powrocie do domu zrobiłem kilka fotek w świetle dziennym:

No to podnosimy poprzeczkę. Proszę państwa, przedstawiam coś co zawsze niesłychanie podobało mi się na zdjęciach z pracowni Steed Bespoke Tailors - plecy z jednego kawałka materiału! Śmiem twierdzić,

Jedna przymiarka wystarczyła. Zdjęć dobrej jakości w świetle dziennym jednak nie będzie, pogoda nie sprzyja.

Posted Images

• 3 months later...
9 godzin temu, Zajac Poziomka napisał:

Bardzo ładny, klasyczny zestaw. Będzie dobrze się prezentował i za 100 lat. Super, że nie uległeś modzie na boho-sroho.

• Like 1
11 godzin temu, Zajac Poziomka napisał:
Na marginesie, ku zgrozie forumowych purystów dodam, że moje buty to nie były klasyczne captoe oxfords, tylko quarter brogues/punched oxfords.

Nie gadaj tyle, pokaż lepiej😉

19 godzin temu, Zajac Poziomka napisał:

Dziękuję za komplement, jednakże wątpię w to co napisałeś. 100-150 lat temu taki ubiór na ślub raczej nie byłby uznany za odpowiedni i klasyczny zatem i za 100-150 lat pewnie nie będzie. Nie rozumiem też skąd u Ciebie taka pogarda do osób które wybierają ubiór bardziej casualowy. Ja bym takiego nie założył, ale bywałem już na ślubach, gdzie państwo młodzi byli ubrani mniej elegancko, a na zaproszeniu było wprost napisane że dress code to „no tie”. Wszyscy bawili się świetnie, wesela były bardzo udane. Daj żyć i ubierać się innym tak jak lubią.

Na marginesie, ku zgrozie forumowych purystów dodam, że moje buty to nie były klasyczne captoe oxfords, tylko quarter brogues/punched oxfords.

Eee... że co??

Nie pogardzam NIKIM dlatego, że ubiera się tak czy inaczej.

To jakiś absurd i proszę nie wkładaj mi takich poglądów do ust.

Poza tym, "daj żyć i się ubierać jak lubią" - a w jak sposob ja "nie daje żyć", bo jestem bardzo ciekawy? To jest chyba forum o szmatkach i mam prawo wyrażać własną opinię?

Natomiast, tak, pogardzam STYLEM boho, który uważam za paskudną, chwilową modę, nie mającą nic wspólnego z klasyczną męską elegancją, i która za 10 lat będzie tylko obciachowym wspomnieniem.

"100 lat" jest to przenośnią w znaczeniu "bardzo długi okres czasu".

• Like 1
  • Upvote 1

To musisz chyba popracować nad komunikacją, bo „boho sroho”, „paskudna moda”, „obciachowe wspomnienie” i jeszcze kilka sformułowań z Twoich innych postów na temat ubioru ślubnego to sformułowania niezbyt eleganckie i aż bije od nich pogarda. Nie chce mi się szukać tych postów ale to te, w których wklejałeś również zdjęcie jakiejś uśmiechniętej pary młodej sprzed kilkudziesięciu lat, z tego co rozumiałem w domyśle jako przykład fatalnego ubioru którego trzeba się wstydzić). BTW temat jest o bespoke, proponuję jednak wypowiadać się na temat garnituru a nie mody ślubnej. 

Bartku, Maćku, Pawle i kolego @kormox dziękuję!

• Upvote 1

To może ja. „Okres czasu” to teoretycznie pleonazm, czyli masło maślane. W praktyce użycie sformułowania „bardzo długi okres” zapewne również zostałoby wyśmiane, liczba przytyków i złośliwości na forum jest bowiem taka, że ewidentnie niektórzy na to właśnie cierpią (wliczając mnie samego;-)).
Ad rem: Dawid jak zawsze w formie, podwójne gratulacje.

• Like 2