Skocz do zawartości

Ernestson bespoke


Styleman

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 months later...
W dniu 14.11.2018 o 20:16, Zajac Poziomka napisał:

No to podnosimy poprzeczkę. Proszę państwa, przedstawiam coś co zawsze niesłychanie podobało mi się na zdjęciach z pracowni Steed Bespoke Tailors - plecy z jednego kawałka materiału! Śmiem twierdzić, że Dawid poradził sobie nie gorzej od renomowanych krawców. To pierwsza przymiarka, rękawy jeszcze nie są wszyte, więc nie wyglądają do końca tak jak powinny. Jak już marynarka będzie gotowa, postaram się o lepsze fotki niż robione komórką w ciemnym pokoju hotelowym. Materiał to Carlo Barbera dla Kiton, tak wygląda w świetle dziennym:

 

Świetny materiał ;) Plecy też prezentują się super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zajac Poziomka Świetny pomysł i świetna robota. To dowód, że coś wyjątkowego i indywidualnego nie musi się wyrażać w kolorowych butonierkach i krzykliwych podszewkach tylko w jedynie dla sprawnego oka widocznych elementach konstrukcji i oczywiście w doskonałym dopasowaniu. Ten krawiec to Cię już nieźle opanował. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Midlife-Crisis @Koval Dzięki za miłe słowa Panowie! To prawda, chyba już z Dawidem nieźle mamy wszystko opracowane. W przypadku tej marynarki zamówienie wyglądało mniej więcej tak: 

- Kupiłem taki fajny materiał na ebay, tym razem zróbmy marynarkę z nakładanymi kieszeniami, taką żeby pasowała do jeansów.

- Jasne, a tak w ogóle to mówiłeś ostatnio że podobają Ci się bardzo realizacje Steed Bespoke, może chciałbyś plecy z jednego kawałka materiału, takie jak oni czasami robią?

- No jasne że tak!

... i to był koniec ustalania szczegółów. Pięć minut rozmowy i tyle. Żadnych ustaleń odnośnie kształtu i szerokości klap, sposobu wszycia ramion czy ich wypełnienia, nie wspominając o tysiącu innych dupereli... po prostu z Dawidem nie trzeba, można mu w pełni zaufać a on uszyje piękne i co najważniejsze spójne stylistycznie ubranie, dopasowane do materiału i preferencji klienta.

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Oprócz pozycji rękawa, o której pisałeś, zastanowiłbym się jeszcze nad ewentualnym zwężeniem kuli rękawa tyłem. Delikatnym, ale po zdjęciu mam wrażenie, że jest tam nieco za dużo materiału oraz może zwężeniu rękawa na wysokości łokcia, acz to kwestia preferencji i wygody. Druga rzecz, która mi osobiście nieco zgrzyta, ale zauważyłem, że Dawid w taki sposób szyje, bo i u Zająca powyżej tak to wygląda, to kształt bezetzu, czyli dolnej części pół marynarki (od guzika do dolnej krawędzi). Moim zdaniem wyglądałby ładniej gdyby nieco wcześniej i mocniej się otwierał, byłby wtedy bardziej zaokrąglony, a marynarka u dołu zyskałaby na lekkości. Nie za mocno, szczególnie jeśli masz szerokie biodra lub uda, ale ciut bardziej pasowałoby do letniego stylu marynarki i byłoby, subiektywnie, ładniejsze. 
Bardzo ładnie wyszedł kształt klap i brustasza, harmonijnie z całością, trafiona proporcja, a to nie jest proste. Ramiona też wyglądają nieźle, więc najbardziej newralgiczne punkty są bezpieczne, to będzie dobry ciuch :)

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Meander napisał:

Druga rzecz, która mi osobiście nieco zgrzyta, ale zauważyłem, że Dawid w taki sposób szyje, bo i u Zająca powyżej tak to wygląda, to kształt bezetzu, czyli dolnej części pół marynarki (od guzika do dolnej krawędzi). Moim zdaniem wyglądałby ładniej gdyby nieco wcześniej i mocniej się otwierał, byłby wtedy bardziej zaokrąglony, a marynarka u dołu zyskałaby na lekkości. Nie za mocno, szczególnie jeśli masz szerokie biodra lub uda, ale ciut bardziej pasowałoby do letniego stylu marynarki i byłoby, subiektywnie, ładniejsze. 

46FAB202-F93B-41BF-9B57-CA98A05DBB1B.thumb.jpeg.02c17e48a5a255a5b754b355d1711fa4.jpeg

478C3DBB-2BCF-4AD4-87DE-3B2177C45870.thumb.jpeg.fb28418da1685aab26cffd71012b946c.jpeg

9CEB0BEE-296E-4A4A-82E5-A22234B553E8.thumb.jpeg.8bba41ab569fcd65808dd1f409cd69fc.jpeg

B58886DE-FFC4-40AE-8E57-8F32DA876792.thumb.jpeg.693cbba049666118434b876a4c179065.jpeg

Nie tylko Dawid szyje w taki sposób. Nie uważam żeby powyższym marynarkom (ani tym które uszył dla mnie Dawid) brakowało lekkości, cokolwiek by to miało znaczyć. U @Xune na tym zdjęciu które wstawił faktycznie wygląda to tak jakby można było dół odrobinę otworzyć, ale jakość zdjęcia i dziwna perspektywa sprawiają że to raczej wróżenie z fusów.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, ale każdy może mieć inne preferencje i rozumiem, że Tobie zależało na takim, a nie innym efekcie. Na powyższych zdjęciach, szczególnie ostatnich dwóch, dół nie jest mocno zaokrąglony, ale nieco inaczej jest poprowadzona linia pół od wysokości guzika, tak, że mam wrażenie większego otwarcia. U @Xune efekt "zamkniętego dołu" jest jeszcze bardziej widoczny, a skoro to przymiarka, to można go jeszcze z krawcem omówić. Oczywiście przyjmuję, że to tylko zdjęcie i w rzeczywistości może to wyglądać inaczej, ale komentuję to co widzę, porównując również ze zdjęciami Twoich realizacji i taki wniosek mi się nasunął. Może to być styl pracowni i nie mnie go zmieniać, ale mnie ten element akurat podoba się najmniej w całości realizacji, więc pozwalam sobie na subiektywną opinię.

EDIT: Zwróćcie również uwagę na pozycję guzików w marynarkach na zdjęciach powyżej oraz na to jak one mogłyby wypaść u @Xune - u niego praktycznie pionowo pod sobą, a na zdjęciach wyżej dolny guzik jest nieco odsunięty ze względu na kształt bezetzu, widać to nawet na ostatniej sportowej marynarce @Zajac Poziomka, gdzie dół układa się już bardziej rozwarcie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Żorż Ponimirski napisał:

@Xune, zapowiada się bardzo fajnie. Mam pytanie skąd pomysł na jednorzędową marynarkę z nakładanymi kieszeniami i klapami w szpic ? Przyznam, że jesteś chyba drugą osobą, u której to widzę, a pierwszą był @zaki jakieś 3 dni temu. 

"Bulwar Zachodzącego Słońca".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Żorż Ponimirski "Podoba mie się" :) Podobają mi się klapy w szpic, podobają mi się nakładane kieszenie, niebieską dwurzędówkę z nakładanymi kieszeniami i klapami w szpic już mam, bardziej podobają mi się niebieskie marynarki niż szare. Prosty wybór z jednym rzędem :D Nie potrafię powiedzieć skąd inspiracja i czy czyjąś marynarką, może tak być.

Rozumiem że klapy w szpic nie są najbardziej polecanym ficzerem do odd jacket, ale co ja poradzę że takie mi się podobają? Na wełnę w gun club check plan jest już na klapy otwarte, do takiego wzoru pasują mi tylko klapy otwarte.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Xune napisał:

Rozumiem że klapy w szpic nie są najbardziej polecanym ficzerem do odd jacket, ale co ja poradzę że takie mi się podobają? Na wełnę w gun club check plan jest już na klapy otwarte, do takiego wzoru pasują mi tylko klapy otwarte.

Absolutnie nic do tego nie mam. Zastanawiałem się tylko skąd inspiracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragne jedynie zauwazyc iz kwestia "otwarcia" dolu to kwestia indywidualna, kazdy lubi cos innego, nie wszyscy klienci chca osiagnac BNTailor look jak to juz zwyklem nazywac, szczegolnie jesli nie maja do tego zestawu spodni z wysokim stanem i perfekcyjnej sylwetki  ;)) 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zajac Poziomka napisał:

 

 

 

 

Nie tylko Dawid szyje w taki sposób. Nie uważam żeby powyższym marynarkom (ani tym które uszył dla mnie Dawid) brakowało lekkości, cokolwiek by to miało znaczyć. U @Xune na tym zdjęciu które wstawił faktycznie wygląda to tak jakby można było dół odrobinę otworzyć, ale jakość zdjęcia i dziwna perspektywa sprawiają że to raczej wróżenie z fusów.

Klienci ,miłośnicy mody, blogerzy modowi nie muszą tego wiedzieć, ale profesjonaliści zawodowo zajmujący się krawiectwem wiedzą ,że jest element marynarki tak zwany "front of the skirt" , Jest to sekcja marynarki, która znajduje się tuż pod punktem zapięcia.

Marynarka może być wykrojona na dwa sposoby z otwartym lub zamkniętym "Closed/cutaway" "Front of the skirt"(lub, odpowiednio, prostymi lub wyciętymi frontami).W marynarce z otwatym "cutaway front of the skirt" fronty będą wycinane nieco poniżej guzików,a w marynarce z zamkniętym "closed front of the skirt" fronty są wykrojone niemal prosto w dół.Oczywiście nigdy nie są całkowicie proste. Closed skirt pozwala uzyskać sylwetkę zbliżona do litery "Y", a open/cutaway skirt daje sylwetkę przypominającą literę "X".Czasem krawiec dyskutuje z klientem jaką opcje wykroju wybrać , a czasem sam podejmuje decyzje "arbitralnie" na podstawie typu sylwetki klienta.,Oczywiście amator/laik powie ,że to jest "styl pracowni", ale to nie jest prawda gdyż każdy krawiec może uszyć marynarkę zarówno open jak i cutaway skirt .,Tak samo w konfekcji/produkcji masowej od tego samego designera i z tej samej manufaktury występują marynarki w obydwu wymienionych krojach., PS. Marynarka leży świetnie i nie ma powodu żeby "szukać dziury w całym" If it ain't broke, don't fix it"

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dyskusji o rozwarciu dołu marynarki, preferencjach stylistycznych i wpływie tego na sylwetkę, polecam cykl Style Breakdown na Permanent Style, gdzie na jednej sylwetce Simona można zobaczyć różne rozwiązania i porównać. ;)

Chciałbym jeszcze zauważyć, że podział nie jest tak prosty jak otwarte/zamknięte poły - mogą być właściwie 4 główne rozwiązania, z pośrednimi pomiędzy:
1. Mocno zaokrąglone, mocno otwarte (to co Meander ma na myśli), jak np. BnTailor
2. Mocno zaokrąglone, niekoniecznie otwarte, jak np. Liverano
3. Proste dość zamknięte, jak w marynarce@Xune
4. Proste, ale wyraźnie otwarte, jak w marynarkach od Steed (świetnym przykładem jest tu ta, którą wrzucił Zając).

(W wolnej chwili uzupełnię o przykłady, żeby lepiej zilustrować)

Osobiście uważam, że przy tej sylwetce i wybranych klapach trochę lekkości sylwetce dodałoby lekkie odejście od opcji 3 w kierunku opcji 4, nie 1 albo 2

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.