Skocz do zawartości

Ernestson bespoke


Styleman

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Whitesnake napisał:

Stworzenie marynarki, która daje swobodę, a jednocześnie jest bardzo dobrze dopasowana to wielkie mistrzostwo. 

Dla mnie właśnie ta swoboda jest niesamowita - marynarka bardzo ladnie podkreśla sylwetkę ale równocześnie jest to chyba najluźniejsza marynarka jaką posiadam i bez problemu powinna ładnie wyglądać nawet jeżeli pod spód założę sweter. Magia! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, torunianin napisał:

Bardzo dobre proporcje i świetny wybór z materiałem. Jaka to firma?

Dwie rzeczy bym poprawił:

1. Coś się dzieje dziwnego z rękawami. Na wszystkich zdjęciach się dziwnie  marszczą i to w pozycji stojącej.

2.Po środku pleców, jak sam pewnie widzisz, też materiał się dziwnie układa.

Niestety firmy nie znam, materiał kupowałem na eBay od sprzedawcy royaltex10. Materiał nie miał podanego producenta, opisany był jako „80% lambswool 20% cashmere, well known manufacturer from Huddersfield”. Nie orientuję się w tkaninach ale podaję, bo może komuś bardziej siedzącemu w temacie wystarczyłoby to na identyfikacje konkretnej firmy i próbnika.

1. Jeżeli chodzi o ramiona - poczekam trochę z oceną aż materiał się ułoży. Ogólnie, poza fragmentem prawego ramienia o którym pisałem wcześniej marszczenia w lustrze wydawały mi się w normie, podobne obserwuję na zdjęciach z wielu realizacji, również z renomowanych pracowni. No i moje zdjęcia mocno wyolbrzymiają ten efekt bo w lustrze nie jest to aż tak widoczne. Ale i tak będę obserwować jak się zachowują, dzięki za zwrócenie uwagi.

2. Na plecy zwrócił uwagę również @Styleman, w którego salonie na Kruczej odbierałem marynarkę... ja tam się nie znam i nie rozumiem krawieckiego żargonu ale z tego co zrozumiałem co mówił @Ernestson, w przypadku mojej sylwetki żeby było wygodnie musi na środku zostać trochę luzu, może on dokładniej to wyjaśni.

Dziękuję bardzo za uwagi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Zajac Poziomka napisał:

2. Na plecy zwrócił uwagę również @Styleman, w którego salonie na Kruczej odbierałem marynarkę... ja tam się nie znam i nie rozumiem krawieckiego żargonu ale z tego co zrozumiałem co mówił @Ernestson, w przypadku mojej sylwetki żeby było wygodnie musi na środku zostać trochę luzu, może on dokładniej to wyjaśni.

Dziękuję bardzo za uwagi!

 

Plecom przyjrzałbym się pod kątem fałd po bokach (wzdłuż rekawów), ale to po lekkim zmęczeniu marynarki i późniejszym odprasowaniu. Rozumiem, że szerokość rękawów w tych miejscach spowodowana jest tym, że masz co w nich chować, więc się nie czepiam ;). 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pierwszy rzut oka osoby, która jeszcze nie ma na koncie 40 zamówień ale tak po 5 jest i trochę w "bajce" siedzi stwierdzam, że jest super.

Dobre było czyjeś porównanie z zamówieniami Mikołaja, bez zbędnego doczepiania się i owijania w bawełnę to jest to co chciałoby się nosić. Wielkie gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Zajac Poziomka napisał:

Niestety firmy nie znam, materiał kupowałem na eBay od sprzedawcy royaltex10. Materiał nie miał podanego producenta, opisany był jako „80% lambswool 20% cashmere, well known manufacturer from Huddersfield”. Nie orientuję się w tkaninach ale podaję, bo może komuś bardziej siedzącemu w temacie wystarczyłoby to na identyfikacje konkretnej firmy i próbnika.

1. Jeżeli chodzi o ramiona - poczekam trochę z oceną aż materiał się ułoży. Ogólnie, poza fragmentem prawego ramienia o którym pisałem wcześniej marszczenia w lustrze wydawały mi się w normie, podobne obserwuję na zdjęciach z wielu realizacji, również z renomowanych pracowni. No i moje zdjęcia mocno wyolbrzymiają ten efekt bo w lustrze nie jest to aż tak widoczne. Ale i tak będę obserwować jak się zachowują, dzięki za zwrócenie uwagi.

2. Na plecy zwrócił uwagę również @Styleman, w którego salonie na Kruczej odbierałem marynarkę... ja tam się nie znam i nie rozumiem krawieckiego żargonu ale z tego co zrozumiałem co mówił @Ernestson, w przypadku mojej sylwetki żeby było wygodnie musi na środku zostać trochę luzu, może on dokładniej to wyjaśni.

Dziękuję bardzo za uwagi!

Na moje oko, tkanina bardzo podobna do mojej. Nie ma listwy na boku z nazwa? Jesli to jest ta sama co moja to bedzie to Wain Shiell.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, blueloafers napisał:

Na moje oko, tkanina bardzo podobna do mojej. Nie ma listwy na boku z nazwa? Jesli to jest ta sama co moja to bedzie to Wain Shiell.

Listwy niestety nie było. Wydaje mi się, że nie jest to ta sama tkanina, Twoja na zdjęciach wpada w zieleń, moja jest natomiast zdecydowanie bardziej brązowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11/27/2017 o 15:16, Zajac Poziomka napisał:

Listwy niestety nie było. Wydaje mi się, że nie jest to ta sama tkanina, Twoja na zdjęciach wpada w zieleń, moja jest natomiast zdecydowanie bardziej brązowa.

Przez ta sama oczywiscie nie mialem na mysli kolorow ;) sposob tkania, wzor itd wszystko wyglada na bardzo podobne tylko w innych odcieniach. Niemniej, sprawdza sie bardzo (y)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jestem pod dużym wrażeniem. Od jakiegoś czasu jestem tu rzadko, wiec przegapiłem temat, ale kolega Ernestson przez lata czytania forum wzbudzał u mnie zawsze takie zaufanie, że jeśli przesiądę się kiedyś z mtm na bespoke, to będzie pierwszym wyborem (o ile oczywiście zechciałby przyjąć zamówienie). Gratuluję Krawcowi i gratuluję też Zającowi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Świetnie się zapowiada. Trochę klimat mojego garnituru od Lazara, chociaż u mnie inny wzór, ale też taka cienka wełna w podobnym kolorze. Taki garnitur wygląda latem bombowo. Mnie się podoba ten materiał właśnie bez zbliżenia (oczywiście i w zbliżeniu) Mam nadzieję, że nogawek nie będziesz przesadnie zwężał i skracał „na Włocha” 😃

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by spróbować popracować teraz na rękawami.

Ten typ marszczeń widziałem już u osób które ćwiczą na siłowni. Rozbudowane mięśnie przedramion powodują inną pozycję spoczynkową ramion niż u osób nie budujących muskulatury.

JA to nazywam, przepraszam nie chcę nikogo urazić, swoistym przykurczem, objawiającym się tym, że ramiona są położone mniej równolegle do tułowia, są wysunięte w swoi  zarysie, do przodu tak jakby mięśnie w spoczynku nie pozwalały na pełne ich wyprostowanie. Widać to oceniając sylwetkę z boku. Może ta uwaga pomoże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jeżeli to stanowi przyczynę, efekt jest zmienny w swojej krzywiźnie w zależności od czasu, który minął od ćwiczeń - w przypadku zbyt luźno uformowanego rękawa też to może tak wyglądać po wypracowaniu tkaniny.

Uważam że przy Twojej budowie, plecy w pierwszej realizacji to majstersztyk. Mocno zbudowana góra wymaga dużo "luzu manewrowo-ruchowego" na wysokości łopatek, a to ukryć w plecach nie jest łatwo. Jeżeli nie masz żadnego dyskomfortu to jest wzorcowe wykonanie i nie ma co porównywać z wykonaniem na osobach drobniejszych gdzie jest to po prostu, w mojej ocenie dużo łatwiejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.