Skocz do zawartości

frak / Jerzy i Stanisława Bujak


KIERMAN

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z obietnicą złożoną w innym temacie ('wysoka pacha') kilka zdjęć z pierwszej przymiarki (a w zasadzie dwóch przymiarek jednego dnia) nowego fraka tanecznego spod igły Państwa Bujaków. Czarna włoska wełna 99% z 1% domieszką lycry, niestety Pan Jerzy nie chciał zdradzić, skąd pochodzi tkanina - jedyne co udało mi się ustalić, to że dostawcą jest 'zaprzyjaźniona lokalna firma we Włoszech'. Tkanina na frak taneczny jest na wagę złota - musi być specyficzna ze względu na przeznaczenie i pewnie dlatego informacje o jej pochodzeniu nie opuszczają progu pracowni. Państwo Bujakowie szyją fraki wzorując się na frakach Luciano Matteoniego. 100% ręczne szycie włącznie z 'jaskółką'. Moda taneczna rządzi się swoimi prawami i 98% fraków tanecznych posiada otwarte klapy - moje będą w delikatny, nieco zaokrąglony szpic (moim zdaniem frak jako najbardziej formalny strój po prostu tego wymaga, wystarczy że konstrukcja jest 'sportowa'). Będą dwie podszewki, jedwab w połach i wiskoza na plecach+przód+rękawy. Miła rozmowa, kawka i herbatka, dowiedziałem się masy rzeczy i ciekawostek dot. tak szycia na miarę, jak i konkretnie fraków tanecznych, o czym napomnę w innym miejscu :). Za około 3 tygodnie druga część (także dwie przymiarki jednego dnia) i czeka mnie odbiór gotowego fraka. 

 

post-6702-0-51059100-1439763128_thumb.jp

 

post-6702-0-80246700-1439763618_thumb.jp

 

post-6702-0-92314300-1439764008_thumb.jp

 

post-6702-0-57129600-1439764238_thumb.jp

 

post-6702-0-77837600-1439764266_thumb.jp

 

post-6702-0-09107400-1439764519_thumb.jp

 

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat to raczej ciekawostka. Trzeba pamiętać o tym, że pokazywany tu ubiór to w istocie ubranie sportowe imitujące prawdziwy frak i ocenianie go według tych samych kryteriów, które stosujemy w ocenie "cywilnych" ubrań nie miałoby sensu.

 

Ciekawi mnie użyty wkład. Wydaje się znacznie grubszy niż standardowo stosowane płótno.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat to raczej ciekawostka. Trzeba pamiętać o tym, że pokazywany tu ubiór to w istocie ubranie sportowe imitujące prawdziwy frak i ocenianie go według tych samych kryteriów, które stosujemy w ocenie "cywilnych" ubrań nie miałoby sensu.

 

 

Dla strony przeciwnej, znaczy się "militarystów" to także ciekawostka - przy tym interesująca i wartościowa.

Patrząc na konstrukcję pleców, opięcie rękawów i ich wszycie mam wrażenie, jakbym oglądał najlepsze realizacje mundurów oficerskich doby empire`u (poza poprzecznym szwem na plecach). 

Niezawodnie będę śledził temat, zwłaszcza materiały foto  ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tak szerokie nogawki spodni to norma w strojach tanecznych? Zauważyłem to już w filmiku, który niedawno wrzuciłeś.

 

To norma. Generalnie ze spodniami do tańca jest tak, że nogawka powinna być na tyle szeroka, aby zakrywać praktycznie całe buty z wyjątkiem przestrzeni na palce. Z kolei na długość powinno być tak, że gdy tancerz stoi na podeszwie/palcach i ma uniesione do góry pięty, to nogawka powinna przykrywać obcas butów, w moim przypadku lakierków do tańców standardowych. 

 

Oczywiście ta zasada nie dotyczy wszystkich form tańca, ale tych najbardziej klasycznych, które trenuję (taniec towarzyski / tango argentino). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Ciekawi mnie użyty wkład. Wydaje się znacznie grubszy niż standardowo stosowane płótno.

 

Właśnie wróciłem z trzeciej i czwartej przymiarki, frak już u mnie. Dopytałem o wkład i szczerze - gratuluję oka i wiedzy. Okazało się, że jest to pikowana włosianka i płótno, włosianka dla nadania odpowiedniej sprężystości, natomiast płótno dla uzyskania odpowiedniego usztywnienia w przedniej części fraka.  

 

Jutro mała fotorelacja dla zainteresowanych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.