Skocz do zawartości

[WARSZAWA], Pracownia Krawiecka "Zaremba"


Maciej Zaremba

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, blueloafers napisał:

Mozna powiedziec, ze to prawie Swiateczne zakupy :) 

Btw, jakie materialy wybrales na koszule?

Nie pamiętam próbników, ale wybrałem bardzo gładki oxford na koszulę formalną i delikatny denim na każualową.

Wiem, że powinienem pytać przed zamówieniem, ale - dobrze szyje ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Whitesnake napisał:

Wiem, że powinienem pytać przed zamówieniem, ale - dobrze szyje ;) ?

Haha :)

Dobrze, swietna jakosc wykonania i przy tym bardzo dobra cena. Zobaczysz jak bedzie z dopasowaniem, to jest dosc indywidualna kwestia. Widzialem bardzo dobre dopasowania, ale tez czasem slabsze. Moja pierwsza dobrze sie nosi, ale mialem kilka drobnych rzeczy do poprawy przed druga, ktora odbiore poczatkiem przyszlego miesiaca.

Btw ta tkanina na denim jest bardzo wazna. Ile ja sie oszukalem odpowiedniego odcienia. Przez "delikatny denim" co masz na mysli? Miekki/lekki? To jest ten japonski denim, granatowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, blueloafers napisał:

Btw ta tkanina na denim jest bardzo wazna. Ile ja sie oszukalem odpowiedniego odcienia. Przez "delikatny denim" co masz na mysli? Miekki/lekki? To jest ten japonski denim, granatowy?

Bardzo miękki, kolor niebieski, być może japoński. Luca opowiadał o japońskim, ale nie wiem czy to ten mój, bo trochę się zagadaliśmy. Wybrałem ten, który najbardziej mi się podobał. :) Wkleję zdjęcia jak przyjdą przymiarki.

 

Edit: @blueloafers

Mam. Mój nie był z próbnika, tylko spod lady ;)

denimluca.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
Dnia 20.11.2016 o 00:24, blueloafers napisał:

W końcu mam zdjęcie typu "robot" do oceny dopasowania.

PS: kolory nie sa do końca realistyczne, troche zedytowałem na styl Kodaka Gold ;)

zaremba-45_ME.jpg

@blueloafers czy kiedyś w przyszłości mógłbyś dodać zdjęcia tej marynarki (w takiej samej lub porównywalnej jakości/rozdzielczości) jak to zdjęcie w stosunku do tyłu i boku, m.in. sposobu wszycia rękawa? Wiem, że zdjęcia widnieją już i na blogu, instagramie i innych social media, zarówno te z Pitti 91, natomiast mnie ciekawią techniczne aspekty wykończenia i dopasowania jakie zastosował krawiec. Nie ukrywam, że będę bardzo wdzięczny :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Spotkało mnie w tym tygodniu duże zaskoczenie.

Po złożeniu zamówienia na garnitur i wpłacie zaliczki (50% zamówienia) dostałem maila z potwierdzeniem zamówienia i prośbą o wpłatę pozostałej części przed pierwszą przymiarką.

To moje drugie zamówienie w pracowni Zaremba i poprzednio (w zeszłym roku) płaciłem 50% przy zamówieniu, 50% przy odbiorze.

Na moją odpowiedź wyrażającą duże zaskoczenie tą zmianą, a także brakiem jej zakomunikowania przy składaniu zamówienia otrzymałem odpowiedź, że pracownia zmieniła zasady ze względu na Covid i mogę ewentualnie anulować zamówienie. Co o tym sądzicie?

Moim zdaniem, jeśli pracownia ma problem z płynnością finansową, to istnieje ryzyko braku realizacji zamówienia. Poza tym taka zmiana łamie pewien zwyczaj.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pracownia nie potrafi w sposób przekonujący uzasadnić, jaki jest wpływ pandemii koronawirusa (w obecnym stadium) na wysokość i termin zaliczek w przypadku usługi wykonywania odzieży miarowej, oraz jeśli masz taką możliwość, anulowałbym zamówienie. Po angielsku tak się ładnie mówi "I shall take my custom elsewhere".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Servetch napisał:

Spotkało mnie w tym tygodniu duże zaskoczenie.

Po złożeniu zamówienia na garnitur i wpłacie zaliczki (50% zamówienia) dostałem maila z potwierdzeniem zamówienia i prośbą o wpłatę pozostałej części przed pierwszą przymiarką.

To moje drugie zamówienie w pracowni Zaremba i poprzednio (w zeszłym roku) płaciłem 50% przy zamówieniu, 50% przy odbiorze.

Na moją odpowiedź wyrażającą duże zaskoczenie tą zmianą, a także brakiem jej zakomunikowania przy składaniu zamówienia otrzymałem odpowiedź, że pracownia zmieniła zasady ze względu na Covid i mogę ewentualnie anulować zamówienie. Co o tym sądzicie?

Moim zdaniem, jeśli pracownia ma problem z płynnością finansową, to istnieje ryzyko braku realizacji zamówienia. Poza tym taka zmiana łamie pewien zwyczaj.

Nigdy i nigdzie się nie spotkałem z tym, żeby krawiec żądał 100 % zapłaty zamówienia PRZED realizacją zamówienia.

W zakładach szyjących MTM, np. Macaron czy Roman, jest to 50 %, u prawdziwych krawców - bardzo różnie, z reguły 20-30 % zaliczki, choć niektórym np. panu Błońskiemu, wystarczy że klient przyniesie swój materiał i nie pobiera zaliczki w ogóle. 

Bardzo dziwna sprawa, z chęcią bym poznał przyczynę, choć wątpię, czy pracownia się tutaj wypowie.

Btw czy któryś z pracowników, a może sam właściciel, sugerował, ze przyczyna są właśnie kłopoty finansowe zakładu? Bardzo dziwne, bo z tego co wiem, to ten sezon był bardzo dobry dla krawców (skumulowały się śluby przełożone z tamtego roku, plus obecne).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 10 months later...

Moglbys mi prosze powiedziec jak ksztaltuja sie teraz ceny u Zaremby bespoke i MTM?

Ostatnio bylem tam w listopadzie 2019 roku.

Ciekaw jestem jak bardzo inflacja wplynela na cene wyjsciowa garniturow bespoke  i MTM Zaremby przez ostatnie 3 lata.

Bede bardzo wdzieczny za podpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Daję sporego plusa za podejście do klienta. Dostałem pod zeszłoroczną choinkę voucher na koszulę, który mi się zapodział i teraz odnalazł, po dacie ważności (figurowało, że jest do realizacji do czerwca). Skontaktowałem się z pracownią, powiedziano mi, że to żaden problem. Teoretycznie pracownia mogłaby rozłożyć ręce zarówno formalnie (data ważności), jak i z powołaniem na warunki rynkowe (wiele się zmieniło od zeszłego grudnia), i pewnie niektóre inne biznesy by tak podeszły, inkasując w efekcie gotówkę za nic. Dzisiaj Pan Maciej sprawnie zebrał miarę, koncepcję jakąś miałem, więc zamawianie nie trwało długo, i czekamy na rezultat.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.