Skocz do zawartości

[WARSZAWA], Pracownia Obuwia Jan Kielman i Syn


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, Zajac Poziomka napisał:

@Whitesnake ładne! Aczkolwiek jeszcze ładniejsze są moim zdaniem bez kutasików i z ażurowaniem na języku, takie jak w klasycznym modelu Foster&Son:

 

Myślałem o takim rozwiązaniu, ale mam wrażenie, że to zgrabnie wygląda jedynie w przypadku butów o mniejszym rozmiarze. Przy większych butach coś powinno nadawać właściwe proporcje, a kutasiki świetnie się sprawdzają w tej roli. 

Co sądzicie o zachowaniu kutasików, ale rezygnacji z dziurkowanych zdobień i medalionu, czyli o wersji pod lustro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Whitesnake napisał:

Estetycznie nieprzekonany, czy ideowo? ;)

Estetycznie, o ile rezygnację z medalionu jestem w stanie sobie łatwo zwizualizować, to rezygnacja z ażurowań na "wingtipie" wydaje mi się średnim pomysłem. O ile z przodu może to wyglądać nawet fajnie, to z boku wydaje mi się że średnio - wingtip z przodu pociąga moim zdaniem konieczność dodania symetrycznie linii na pięcie (zaznaczyłem na zdjęciu):

aaaaaaaa.jpg.c1199393fb8f1d62f41356b8c52a680e.jpg

Z "wingtipem" z przodu a bez zrównoważenia tego liniami w zaznaczonym miejscu but moim zdaniem nie będzie wyglądać dobrze. Tu przykład z bloga Shoesnoba, buty Yanko:

yanko.PNG.2ad76e65bd4ab3daa7c12e73818a0274.PNG

Oczywiście rezygnacja z ażurowania na wingtipie niosłaby ze sobą konieczność rezygnacji z ażurowania na pięcie i poprowadzenia linii jak w klasycznych austerity brogues:

carmina.PNG.92412251b543e0ed1116e36cbe49e6ef.PNG

Moim zdaniem nie będzie to dobrze wyglądać na tassel loafersach, ale może po prostu mam za małą wyobraźnię :) 

Ewentualne rozwiązanie jakie widzę i może wyglądać, to poprowadzenie linii jak w tych austerity Saint Crispins:

sc.PNG.648c12992176752d2f3a5de7e1fcb29a.PNG

To chyba może wyglądać całkiem fajnie w połączeniu z tassel loafers. Przepraszam za masę zdjęć, ale najłatwiej mi wytłumaczyć o co mi chodzi na przykładzie konkretnych grafik.

 

 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Zajac Poziomka napisał:

To chyba może wyglądać całkiem fajnie w połączeniu z tassel loafers. Przepraszam za masę zdjęć, ale najłatwiej mi wytłumaczyć o co mi chodzi na przykładzie konkretnych grafik.

@Whitesnake

Według mnie takie poprowadzenie linii "przeciążyłoby" tassele, które z założenia chyba mają być lekkimi butami.

Jeżeli o mnie chodzi to oparłbym się na sprawdzonych rozwiązaniach i wzorował się na proporcjach oraz poprowadzeniu lini, tak jak w Twoich "autorskich" loafersach od Kielmana. Niemniej, "wykończenie" tych lini na wzór jak w Saint Cripins, pokazanych przez kolegę Zająca Poziomkę jest bardzo ciekawą opcją. Oczywiście w takiej wersji - bez żadnego medalionu. Mam nadzieję, że wiadomo o co mi chodzi :) 

Mała dygresja na koniec. Rano podziwiając już chyba po raz setny Twoje loafersy od Kielmana, tak mi się przypomniało, że jak wszedłem na to forum około 1,5 roku temu i zobaczyłem je po raz pierwszy to mi się nie podobały. Uważałem wówczas, że są przekombinowane, ostentacyjne i nawet za darmo bym ich nie chciał etc. Do pewnych modeli jednak trzeba "dorosnąć", obyć się z ładnymi butami, aby móc docenić kunszt projektu butów i jego wykonania. Obecnie szczerze Ci zazdroszczę tych loeafersów - w każdej wersji :) 

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Przede wszystkim - spodobała mi się ;-). Samo rozwiązanie jest przez pracownię sprawdzone i stosowane, więc nie jest to eksperyment. Zobaczymy w praktyce - jestem dobrej myśli, ponieważ podeszwa jest tak wyprofilowana, aby but „opierał” się o element gumowy. Reasumując - czas pokaże.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krzysztof G napisał:

Skąd pomysł na taką podeszwę? Mokry krupon będzie szybciej się zużywać niż gumowa podeszwa co może spowodować nierówne zużycie na czubku.Wzór podeszwy mi się nie podoba, ale to już kwestia gusty i mało istotny element.Ale buty i tak piękne.

Jeśli to dobry krupon to się nie zużyje. Noszę niektóre buty zimą i latem od ponad 10ciu lat i podeszwa nie wykazuje oznak większego zużycia.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 5 months later...

Podobno moja stopa i kopyto „nie są łatwe”.

Najważniejsze zachcianki to przede wszystkim to taliowanie oraz wzmacniany JR na podeszwie. Te dwie rzeczy determinowały przypisanie konkretnego szewca do realizacji zamówienia już na etapie jego składania (widać to po oznaczeniu, w wiedenkach na spodzie buta jest wybita „6”, a w monkach „2”). 

Każdemu polecam wizytę u Kielmana przy sposobności. To miejsce jest magiczne. Nie chodzi o to, że jest to zakład luksusowy, że buty są drogie. Człowiek jest tak samo fantastycznie przyjęty niezależnie od tego czy chce zamówić krokodyla, kupić krem do butów czy po prostu je pooglądać.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.