Skocz do zawartości

[WARSZAWA], Pracownia Obuwia Jan Kielman i Syn


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...

Przeglądając japońskiego bloga natknąłem się na zdjęcia które znany eksplorator rzemieślników, Daisuke Yamashita zrobił w 2004 roku.
 
Ciekawie to wygląda z dzisiejszej perspektywy, jak zmieniają się style. Dziś już ciężko uświadczyć tego typu dizajn w pracowni.
 
Link do artykułu: http://dyshoes.fc2web.com/kielman.htm
 
kielman10.jpg

image2.jpg

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Kolejne, nieudane podejście do słonia - nie mam szczęścia do tej skóry - zostało zrekompensowane zapoznaniem ciekawego kangura.

Skóra kangura jest bardzo delikatna i lekka, choć mocna z niesamowicie gładkim licem. 

 

Zobaczymy co ciekawego wyjdzie z tej znajomości...

 

post-3633-0-09147000-1464609891_thumb.jp

 

Dopracowane przez lata kopyto już czeka. 

 

post-3633-0-04904600-1464609955_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodu własnie tych właściwości, tj. wiekszej wytrzymałości połączonej z mniejszą wagą oraz dodatkowo z uwagi na miękkość skóry z kangura, z takich skór od lat szyje się kombinezony dla czołowych zawodników startujących w wyścigach motocyklowych.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Panowie po kilku miesiącach noszenia brogsow od Kielmana w podeszwie mojego brata zrobiła sie taka dziura. Brat jest bardzo zawiedziony i zastanawiamy sie czy wysłać buty do zakładu na wymianę podeszwy czy reklamować parę jako wadliwy krupon? Byłem zaskoczony że tak szybko podeszwa sie przetarła tym bardziej ze nie były noszone 2 dni z rzędu i były rotowane/na prawidłach.

Czy Kielman po wymianie podeszwy może podzelowac buty jeżeli klient sobie tego zażyczy?

 

IMG_7589.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Beny23 napisał:

Panowie po kilku miesiącach noszenia brogsow od Kielmana w podeszwie mojego brata zrobiła sie taka dziura. Brat jest bardzo zawiedziony i zastanawiamy sie czy wysłać buty do zakładu na wymianę podeszwy czy reklamować parę jako wadliwy krupon? Byłem zaskoczony że tak szybko podeszwa sie przetarła tym bardziej ze nie były noszone 2 dni z rzędu i były rotowane/na prawidłach.

Czy Kielman po wymianie podeszwy może podzelowac buty jeżeli klient sobie tego zażyczy?

 

 

To musi byc wada kruponu. Nawet jesli uszkodzenie powstało mechanicznie np. po nadepnięciu na kamień. 

Skontaktowalbym sie z Kielmanem. Nigdy nie zdarzyło mi sie nic takiego, ale myśle ze dla nich to tez cenna informacja. Szczególnie, ze czas nie jest odległy inpewnie jeszcze używają tego kruponu. O reakcje sie nie boje. Zwracałem sie z o wiele mniejszymi problemami, czasem nawet kaprysami i zawsze stawali na wysokości zadania.

Odnosnie zelowania moge potwierdzić, ze nie ma z tym problemu. Stosuje zerówki w butach Kielmana, w których potrzebuje gwarancji przyczepności i zawsze swietnie im to wychodzi. W tym przypadku czuje jednak konieczność wymiany całej podeszwy.

Daj znać jak załatwili sprawę. Zamówiłem wlasnie dwie pary i trochę mnie to niepokoi.

Czy to był polski krupon, czy JR?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krupon nie powinien się tak przetrzeć po kilku miesiącach użytkowania, zwłaszcza, że Użytkownikiem jest osoba, dla której nie są to jedyne buty i ma świadomość jak należy się z butami obchodzić. Moim zdaniem, tak jak Przedmówców, należy się skontaktować z Pracownią i oczekiwać na propozycję z ich strony.

Jeżeli chodzi o sam krupon, to jeżeli masz 100 % pewność, że jest to krupon z polskiej garbarni, to w tym należałoby upatrywać powstałego przetarcia. Porównując np. najbardziej popularny krupon z Kalisza do innych, widać ogromną różnicę jakościową, niestety na niekorzyść polskiego wyrobu. 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Kielman wywiązał się rzetelnie i naprawił dziury w podeszwie na własny koszt. Byli bardzo zdziwieni że krupony podeszwowe przetarły się do korka w tak szybkim czasie. 

Zakład skasował 200 zł za wymianę fleków co było do przewidzenia i zostało wykonane bardzo dobrze. Szkoda tylko że podeszwy nie zostały wymienione na Redenbachy bo taka była prośba mojego brata nawet jeżeli musiałby dopłacić.

Mój brat jest zadowolony i mam nadzieje przekona go to że Kielman robi buty dobrej jakości bo był bardzo niepocieszony jak po kilku miesiącach spojrzał na podeszwy z dziurami na wylot.

Testowanie nowych podeszw już wkrótce. Obsługa klienta na najwyższym poziomie co cieszy :)

Efekty naprawy dziury w podeszwie na zdjęciach poniżej.

 

Przed

08909F9F-00A2-4FE9-9402-8938309D736C-1412-000000DBB9BE3F1B.jpeg

Po

IMG_9259.JPG

IMG_9260.JPG

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.