Skocz do zawartości

Buty szyte na miarę - miejsca poza Warszawą


Astarloa12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie Kolegów,

Ponieważ to mój pierwszy post na forum, proszę o wyrozumiałość :)

Często na forum padają nazwy pracowni mających siedzibę w Warszawie - p. Januszkiewicza, Duranca czy Kielmana.

Ponieważ sam noszę się z myślą zamówienia butów szytych na miarę, mam do was prośbę: podajcie swoje doświadczenia z szewcami w innych częściach Polski. 

Czy we Wrocławiu, Łodzi, Katowicach lub innych miastach są godni uwagi rzemieślnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie ma kogo znać. Gdybyś poczytał forum wiedziałbyś o tym doskonale.

Jeśli znajdziesz kogoś godnego polecenia, chętnie się o tym dowiemy.

 

Dokładnie. A propos Łodzi, taka anegdota. Spędziłem kiedyś kilka godzin z google + książką telefoniczną, obdzwaniając wszystkie zakłady potencjalnie mogące szyć rękawiczki na miarę. W końcu miasto rzemiosła i przemysłu. Nic, nic, nie ma takiego numeru, nikt nie odbiera, nic. Dodzwoniłem się do dwóch - jednego, gdzie szyty materiałowe rękawiczki do sukni ślubnych i drugiego (nieczynnego), gdzie pani z goryczą stwierdziła, że ich już pięć lat temu wykosili Chińczycy.

 

I tak: w Łodzi jedynym godnym polecenia rzemieślnikiem (we wszystkich kategoriach forumowych) jest krawiec Tadeusz Baś. Kraków, poza Turbasą (i jego zaporowymi cenami), jest bespoke'ową pustynią Itd. Itp. Uszycie na miarę rękawiczek czy butów poza Warszawą jest prawie niemożliwe. I nie jestem tu warszawocentryczny, takie są fakty.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest Szewc w Toruniu.

Dopiero zaczyna, za klejonki chce 2 200 zł !!!

O szyte zatem się nie zapytałem...

Z Torunia do Wa-wy  to juz bardzo blisko...

W Trójmieście nie ma żadnego rzemieślnika co szyje... gorzej nawet nie ma porządnego Szewca...

Najporządniejszy obrzępolił mi brzeszczotem obcas w Camperach, bo mu był za długi do fleka du pointa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/2603-szewc-jakub-i-kacper-toru%C5%84-%C5%9Bw-katarzyny/ 

 

Jakub&Kacper

 

w Bydgoszczy można spróbować u Patryka Kamińskiego, o ile żyje jeszcze jedyny ponad 80 letni cholewkarz ( cena ok. 3000) oraz znacznie taniej można spróbować w Opera Nova u szewców szyjących i  naprawiajacych obuwie do przedstawień operowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/2603-szewc-jakub-i-kacper-toru%C5%84-%C5%9Bw-katarzyny/ 

 

Jakub&Kacper

 

w Bydgoszczy można spróbować u Patryka Kamińskiego, o ile żyje jeszcze jedyny ponad 80 letni cholewkarz ( cena ok. 3000) oraz znacznie taniej można spróbować w Opera Nova u szewców szyjących i  naprawiajacych obuwie do przedstawień operowych

O ile wiem, wyjechał do Anglii....

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei ostatnio rozmawiałem przez telefon z p. Karolem Staniosem:

 

https://pl-pl.facebook.com/ShoemakerStanios

 

Klasyczne oksfordy szyte ramowo kosztują u niego ok. 1500 zł, czas oczekiwania to 2 miesiące. Będąc 2 tygodnie temu w Krakowie podjechałem pod adres gdzie mieści się zakład, witryna nie powala, kilka par butów i to wszystko co oczywiście nie przesądza o ich jakości.

Macie jakieś doświadczenia z tym panem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zdjęcia to wariacje na temat kierpc i kowbojki, ale dalej np. takie, z ceną określoną w komentarzu na 1900 zł:

 

 

Klasyczne lotniki na całkiem ciekawym kopycie. Bardzo ładne buty. Masz więcej zdjęć? 

Lotniki z egzotycznej skóry za 1900 zł, to bardzo atrakcyjna oferta.

 

EDIT: Ok. Znalazłem. Przegapiłem posta.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.