Skocz do zawartości

Bagaż pokładowy w tanich liniach - torba czy plecak


mosze

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam pytanie jak w temacie. Skłaniałbym się ku plecakowi (transport na plecach i możliwość powiększenia pojemności w większości modeli). Na Allegro są dostępne polskie po ok. 80 zł lub zagramaniczne po ok. 220. Te drugie są lżejsze (760 g vs. 1.1 kg), co ma znaczenie ze względu na ograniczenie całości do 10 kg. Przejrzałem opinie na ebay i są niejednoznaczne - sporo entuzjastycznych, ale i ostrzeżenia, że te plecaki to produkt jednorazowy, urywały się paski, rozwalały szwy przy pierwszym wyjeździe itp. Czy macie doświadczenia i coś możecie polecić? Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam EA;) 

Poważnie to radziłbym kupić coś elastycznego jak plecak, torbę. Widziałem przypadki, gdzie ludzie kupujący, za pośrednictwem strony RA walizki, które później nie przechodziły na lotnisku kontroli wymiarów. Na nic się nie zdały słuszne tłumaczenia. Torbę czy plecak zawsze można "dopasować" w przypadku kontroli wymiarów. 

Co do 10 kg, z mojego dość bogatego doświadczenia wiem, że bardziej liczy się rozmiar niż waga. Jeżeli torba nie wygląda na ciężką, a na oko spełnia wymiary, nikt jej nie będzie ważył. Niektóre low costy (bodajże easyjet) odeszły od ograniczeń wagowych, podając jedynie max wymiary bagażu.

Tak czy siak, plecak, szczególnie budżetowy, trąca Januszem w Egipcie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem walizkę z lekkiego materiału (nie ważyłem ale rzeczywiście sprawdzają głównie wymiary) do której nie musiałem dopłacać nawet w wizzair. Kolega ma torbę bez usztywnień z bardzo wytrzymałego materiału która sprawdza się o wiele lepiej. niestety jakość kosztuje (w tym przypadku ponad 500 zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diabeł tkwi w szczegółach...

 

Wizzair

 

Mały bagaż podręczny:
Jeśli bagaż podręczny ma wymiary 42 x 32 x 25 cm lub jest mniejszy, można go wnieść na pokład samolotu bezpłatnie. Bagaż ten musi się mieścić pod siedzeniem przed pasażerem.

 

Ryanair

 

Każdy pasażer może wnieść na pokład jedną torbę podręczną o wadze do 10 kg i maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20 cm oraz 1 małą torebkę o maksymalnych wymiarach 35 x 20 x 20 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latałem i z plecakiem i z torbą. Jeśli chodzi o wygodę to zdecydowanie torba. Najlepiej taka z miękkiego materiału. Plecak jest ok, ale jeśli jest wyposażony w stelaż i pas biodrowy to przestaje być już taki wygodny. Dodatkowo wszystkie majdające się taśmy i klamerki na które trzeba uważać. Jeśli plecak ma stelaż to niestety ciężko jest pomniejszyć jego wymiary nawet jak nie jest wypakowany. Z torbą nie ma takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

a dlaczego nie latać - jak większość pasażerów wg. mojego doświadczenia - z walizką na kółkach o odpowiednich wymiarach? W odróżnieniu od walizek wrzucanych do luku (które siłą rzeczy się niszczą i jak dobry by nie były, i tak trzeba je wymieniać co kilkanaście podróży), dobre walizki do zbierania na pokład mogą służyć i sto lat. Polecam takie bardzo sztywne lecz lekkie (pewnie jakieś specjalne sztuczne tworzywo, robi je np. samsonite) i - co ważne - z kółkami obracającymi się o 360 stopni (bardzo duża wygoda, można walizkę prowadzić obok siebie, a nie ciągnąć za sobą). Na kilkudniowe podróże biznesowe spokojnie wystarczy (ważyli mi taką pokładową walizkę tylko raz, w ramach strajku - skończyło się tym, że musiałem założyć kurtkę woskowaną na siebie, a kieszenie jej wypchać skarpetami, żeby walizka magicznie schudła o te 2 kg...).

 

Jeśli wyjeżdża się turystycznie na większą podróż, z bagażem rejestrowanym, to fakycznie lepiej nie mieć dwóch walizek... wtedy na pokład lepiej wziąć byle materiałową torbę (skóry szkoda) z paskiem do założenia za rączkę walizki (potem można oba elementy bagażu połączyć), a rzeczy delikatne typu laptop wziąć w oddzielną torbę listonoszkę jako personal item (chyba od jakiegoś czasu nawet tanie linie zezwalają na personal item?).

 

Nigdy nie podróżowałem z plecakiem (nawet w liceum unikałem plecaków na rzecz toreb), bo moim zdaniem są strasznie niewygodne do noszenia - niszczą się ubrania, pocą plecy, bolą ramiona... odradzałbym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

torba wygodniejsza i praktyczniejsza, dobrze by miała kilka kieszonek i była dość miękka, skoro mowa o bagażu podręcznym to polecam poznać kilka trików dzięki którym spakujemy więcej rzeczy ----------------------------------

Edytowane przez mosze
link reklamowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Odkopię temat.

W tym roku czeka mnie trochę podróżowania, więc chciałbym się zaopatrzyć w walizkę kabinową i jeszcze jedną większą. Zależy mi, aby były lekkie i w miarę solidne. Domyślam się, że najlepiej  z poliwęglanu.  Obligatoryjnie zamek TSA. Podpowie mi ktoś jakie firmy są godne polecenie w przedziale cenowy około 500 zł za sztukę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podróże będą się odbywać jednym przewoźnikiem to warto kupić walizkę kabinową dedykowaną, w przeciwnym razie jeżeli zależy Nam na walizce kabinowej to sprawdzić jakie wymiary przewidują linie lotnicze którymi będziemy latać i kupić tę najmniejszą aby nie było problemów gdy kontrolują wymiary bagażu.

W przypadku dużej walizki trzeba wziąć pod uwagę wagę samej walizki, miałem taką co waży 7 kg. Z doświadczenia mogę powiedzieć że sprawdzają się tylko i wyłącznie walizki zamykane na zatrzaski, te zapinane na zamek, wcześniej czy później się rozwalą. W walizce z zatrzaskami w tym głównym najlepiej jak jest wbudowany zamek szyfrowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.