Skocz do zawartości

okulary do pływania, z korekcją wady wzroku


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

 

proszę o poradę. Jakie marki / modele możecie polecić, ewentualnie odradzić. Obecnie używam Speedo Mariner SX bez korekcji i wada wzroku stała się na tyle niekomfortowa, że podjąłem minimum wysiłku :oops: aby uświadomić sobie, że okulary pływackie z korekcją są dostępne w ofercie wielu producentów. Pozostaje tylko trafiony wybór :ugeek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam od chyba dwóch lat jakiegoś modelu Speedo (przyciemniene). Kupowałem na szybko w sklepie sportowym; były też firmy Arena (bezbarwne) ale nie było mojej wady. Podsumowując jestem zadowolony; przy mojej wadzie wzroku bez okularów korekcyjnych wizyta na basenie była udręką.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

proszę o poradę. Jakie marki / modele możecie polecić, ewentualnie odradzić. Obecnie używam Speedo Mariner SX bez korekcji i wada wzroku stała się na tyle niekomfortowa, że podjąłem minimum wysiłku :oops: aby uświadomić sobie, że okulary pływackie z korekcją są dostępne w ofercie wielu producentów. Pozostaje tylko trafiony wybór :ugeek:

 

Jaka jest różnica cenowa za dołożenie do danego modelu szkieł korekcyjnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja długo się nad korekcją w okularach do pływania zastanawiałem i w końcu wybrałem okulary bez korekcji + soczewki kontaktowe. Takie połączenie gwarantuje mi dobre widzenie gdy już zdejmę okulary i idę do szatni lub po prostu pływam bez okularów. Poza tym nie miałem specjalnego zaufania do szkieł korekcyjnych w okularach do pływania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam okularki firmy Shoptic i ogólnie jak dla mnie jest ok, chociaż pierwszy raz usłyszałem o tej firmie przy odbiorze okularów :) Nie rozglądałem się za nimi specjalnie, tylko zamówiłem u optyka przy okazji zakupu okularów "zwykłych" i do tej pory się trzymają. Kosztowały (nie pamiętam dokładnie kiedy, ale dość dawno temu) chyba 90zł, ale nie wiem czy cena jest zależna od wady (mam -7). Problemem jest to, że nie da się (przynajmniej wtedy się nie dało, no i nie wiem czy jest to zależne od marki) zrobić okularków z cylindrami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.