Skocz do zawartości

Dobór kolorów


AiP

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

mam pytania dotyczące doboru kolorów. Kompletuję właśnie strój na wyjątkową okazję. Garnitur będzie granatowy, w butonierce biały goździk, buty brązowe, koszula biała. Pytania następujące:

- jakiego koloru mucha będzie się najlepiej prezentować?

- czy spinki srebrne będą ok? w moim odczuciu bardziej pasowałyby złote, ale koszt jest dobijający.

- czy srebrny zegarek będzie pasował?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

mam pytania dotyczące doboru kolorów. Kompletuję właśnie strój na wyjątkową okazję. Garnitur będzie granatowy, w butonierce biały goździk, buty brązowe, koszula biała. Pytania następujące:

- jakiego koloru mucha będzie się najlepiej prezentować?

- czy spinki srebrne będą ok? w moim odczuciu bardziej pasowałyby złote, ale koszt jest dobijający.

- czy srebrny zegarek będzie pasował?

 

Jeśli to tak wyjątkowa okazja to lepsze będą czarne buty!

Żeby dobrać muchę trzeba jednak znać charakter imprezy, ogólnie proponuję jakąś elegancką ale ożywiającą, np. grenadynę bordo.

Spinki powinny pasować do pozostałych dodatków, osobiście wolę srebrne.

Zegarek j.w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty już zakupione i są wspaniałe. Uwielbiam ten brąz i z granatowym garniturem wyglądają bajecznie. Dokładnie to te: 

 

 

Mogą być wspaniałe, ale z pewnością nie na bardzo oficjalną okoliczność. Forma odpowiednia, ale kolor zdecydowanie nie. Tutaj akurat nie ma kompromisów :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty już zakupione i są wspaniałe. Uwielbiam ten brąz i z granatowym garniturem wyglądają bajecznie. Dokładnie to te: 

attachicon.gifbut.JPG

Buty bardzo ładne, nie mniej jednak faktycznie jeśli mówimy o bardzo wyjątkowej oficjalnej okazji jak ślub (swój) to zdecydowanie czarne oksfordy będą bardziej na miejscu. Na inne wyjątkowe aczkowliek mniej oficjalne okazje powinny pasować. Co do muchy to imho powinna być jakimś elementem dopasowana do poszetki o której nie wspomniałeś (Bogowie uchrońcie przed założeniem kompletu...). Jeśłi chcesz iść w białą lnianą poszetkę to proponuje granatową wiązaną muchę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty nie nadają się na ślub - tak jasne brązowe buty można nałożyć do biura do garnituru albo do zestawu koordynowanego, a nie na ślub jako Pan młody. Chcesz wyglądać wyjątkowo, to stosuj się do zasad (czytaj: kup czarne buty). 

 

Jeżeli chodzi o muchę to do granatowego garnituru pięknie prezentuje się mucha w kolorze burgundu. Spinki powinny kolorystycznie pasować z zegarkiem - rozumiem że zegarek garniturowy, a nie wielki diver na bransolecie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze dodam, że wstawiłem trochę niedokładny rysunek. Buty, to dokładnie ten model (ciemniejsze niż na wcześniejszym zdjęciu): http://blog.loakepolska.pl/kolekcje-loake-1880-aldwych/

 

Bardzo fajne buty, używam bordowych Aldwych. Jednak na ślub dobre będą identyczne, ale czarne. Jeśli masz możliwość to wymień. Jak widać ma to dla ciebie znaczenie, a jeśli pójdziesz w tych butach, to na prawdę zastanawianie się nad kolorem innych dodatków traci jakikolwiek sens - będzie widać tylko buty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze dodam, że wstawiłem trochę niedokładny rysunek. Buty, to dokładnie ten model (ciemniejsze niż na wcześniejszym zdjęciu): http://blog.loakepolska.pl/kolekcje-loake-1880-aldwych/

No jest delikatna róznica... :) Powiem tak, zakłada się czarne oksfordy ponieważ tak wypada i takie są zasady, nie mniej jednak jak założysz te Loaki plus burgundową muchę która będzie do tych butów pasować :) to bedziesz i tak wyglądał lepiej niż większość ślubujących facetów, którzy zakładają koszmarki i koszule ecru dopasowaną do sukienki panny młodej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem. Serce mówi Mahogany a rozum Black Calf.

Jest opcja, że dokupisz sobie czarne oksfordy, zacne ale w wersji budżetowej (G&B np. Berwicki w promocji etc) i będziesz się cieszyć świetnymi Loakami dodatkowo.

Z czarnymi oksfordami to jest tak, że są to buty noszone najrzadziej, aczkolwiek niezbędne w każdej  garderobie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o muchę to do granatowego garnituru pięknie prezentuje się mucha w kolorze burgundu. Spinki powinny kolorystycznie pasować z zegarkiem - rozumiem że zegarek garniturowy, a nie wielki diver na bransolecie? 

 

Chyba, że to ślub sportowy, np. podwodny :)

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, żarty na bok, sprawa jest poważna :)

Powiem Wam, mili Panowie, że czuję się trochę zrobiony w... Jak kupowałem te wyśnione mahoniowe, to jako elegant-żółtodziób pytałem w sklepie fachowca (a sklep bardzo znany, nie byle jaki) czy będą odpowiednie na własny ślub. Powiedział: jak-najbardziej-tak. No więc po takiej rekomendacji bez wahania kupiłem. A tu wszyscy jednym głosem piszą, że tylko czarne. 

 

W takim razie zapytam o jeszcze jedną rzecz, jak myślicie czy łatwo byłoby mi sprzedać czarne wiedenki po jednorazowym użyciu i jakiego procentu odzysku mógłbym się spodziewać. Bo nie ukrywam, że te mahoniowe chcę zatrzymać, a czarne wziąłbym raczej tylko na ten jeden raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.