Skocz do zawartości

[Poznań] Tailor Crafts


Coffeelover

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z obecnych na forum ma własne doświadczenia z pracownią Tailor Crafts z Poznania? Mieszczą się w Concordia Design na Zwierzyneckiej i na wstępne zapytanie mailowe podali mi bardzo atrakcyjną, orientacyjną cenę za bespoke (2500zł za igłę plus średniej półki tkaninę).

 

Więcej szczegółów poznam po spotkaniu, na które umawiam się na przyszły tydzień, ale chciałem zasięgnąć wpierw języka, w kwestii ewentualnych doświadczeń z tą, chyba dość młodą na rynku poznańskim, pracownią.

 

Z góry dziękuję za podzielenie się własnymi doświadczeniami i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, najprawdopodobniej tak właśnie jest, nie mam wiedzy pozwalającej to ocenić, nieważne czy na zdjęciach czy na żywo, dlatego zwracam się o pomoc.

Nauczony jednak jestem, doświadczeniem z różnych forów, szukać rady osób, które z danym problemem zetknęły się osobiście a nie tylko wirtualnie.

Jeśli takowych tu nie ma, to również zrozumiałe i to zaakcepuję, nie mam wyjścia, ale zapytać myślę że mogę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje wpisy wyglądają jak próba promocji produktu, który niestety się nie broni.  Bardzo nieuczciwy marketing, pozostawiający za sobą jedynie wielki niesmak.

 

 

Nauczony jednak jestem, doświadczeniem z różnych forów, szukać rady osób, które z danym problemem zetknęły się osobiście a nie tylko wirtualnie.

 

 

Jeśli to prawda, w co szczerze mówiąc wątpię (chcesz raczej zdewaluować nasze oceny), to nie trać czasu na coś, co już na zdjęciach kompletnie się dyskwalifikuje. Każdy z przedstawionych na stronie modeli ma błędy, których nie chciałbym spotkać nawet w tanim RTW:

- za duże ramiona, za wąskie klapy, odstające kołnierze, rękawy jak balony. To nie pozwala na rekomendację, nawet jeśli na zdjęciach widać jedynie 10% całości.

 

Jeśli szukasz dobrego garnituru, poczytaj forum - znajdziesz rekomendacje przynajmniej dwóch dobrych miejsc w Poznaniu,

jeśli szukasz oszczędności, zainteresuj się SuitSupply - za połowę ceny znajdziesz garnitur bez tak rażących błędów.

Jeśli próbujesz wypromować swoją stronę - to zniknij! To nie jest twoja grupa docelowa, a jeśli robisz to bez ustalenia z administracją forum, to podpowiem ci, że takie oszustwa tutaj nie przechodzą i zrobisz sobie więcej krzywdy niż pożytku. Męska elegancja to nie przebranie.

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz jest bardzo przykre.

 

Jestem nowym użytkownikiem forum, a mój profil jest skojarzony z prywatnym kontem na Facebook`u - można sprawdzić, że nie mam nic wspólnego z branżą krawiecką. Jestem z zawodu logistykiem. Nie wiem, jak miałbym udowodnić, że nie mam z tą firmą nic wspólnego, ale jeśli ktoś ma pomysł, to oddaję się do dyspozycji.

 

Nie spodziewałem się takiego ataku, zwłaszcza w miejscu, które aspijruje do bycia forum dyskusyjnym gentelmenów. Czuję się prawie, jakbym na forum piłkaskim pytał o wyższość Lecha nad Legią...

 

Tak w ogóle, to cały czas, chyba dość wyraźnie i uprzejmie, prosiłem o zabnie głosu kogoś, kto miał osobiście styczność z tą pracownią - gdyby nikt taki się nie odezwał, wątek by po prostu umarł.

 

Dodatkowo, można śmiało wysnuć tezę, że odpowiadasz na pytanie, które w żadnej mierze nie było do Ciebie skierowane.

 

Mając doświadczenie z wielu różnych forów, do tej pory na prawdę starałem nie doprowadzać do komfrontacji.

 

Ale OK, proszę, zamknijmy ten wątek. Przynajmniej ja tak zrobię i więcej moje posty nikogo w oczy na tym forum razić nie będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie spodziewałem się takiego ataku, zwłaszcza w miejscu, które aspijruje do bycia forum dyskusyjnym gentelmenów. Czuję się prawie, jakbym na forum piłkaskim pytał o wyższość Lecha nad Legią...

 

 

To co napisałem nie jest przykre tylko pomocne. Nikt o czystych intencjach nie odebrałby tego jako atak, bo atakuje jedynie potencjalną (a teraz już chyba obnażoną) nieuczciwość.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż - być może doszło do nieporozumienia, ale zachowanie użytkownika - dziwna uwaga o komunikacji online, która może być interpretowana jako podważanie opinii - takie nieporozumienie sprokurowało.

 

Jasne, najprawdopodobniej tak właśnie jest, nie mam wiedzy pozwalającej to ocenić, nieważne czy na zdjęciach czy na żywo, dlatego zwracam się o pomoc.

Nauczony jednak jestem, doświadczeniem z różnych forów, szukać rady osób, które z danym problemem zetknęły się osobiście a nie tylko wirtualnie.

Jeśli takowych tu nie ma, to również zrozumiałe i to zaakcepuję, nie mam wyjścia, ale zapytać myślę że mogę...

 

Nikt nie będzie się fatygował, aby obejrzeć produkty owego zakładu, bowiem zdjęcia mówią wszystko. W szyciu miarowym najważniejsze jest dopasowanie (z angielska - fit). Ładnie wydziergane dziurki albo fantazyjne podszewki, szycie na płótnie itp. to są rzeczy drugoplanowane, a przynajmniej nie mają znaczenia, jeśli dopasowanie jest słabe. Analogia - jeśli zamawiamy u malarza portret, to najważniejsze jest uchwycenie podobieństwa (podobno wymaga to iskry bożej w tym kierunku). Malarz może mieć świetne wyczucie głębi koloru, światłocienia, proporcji i głębi, ale jeśli osoby na obrazach nie przypominają pierwowzorów, to portrety są do kitu i nie ma co sobie malarzem zawracać głowy - portetów malować nie umie.

 

Wszystkie prezentacje na stronie pracowni są bardzo słabe, niektóre fatalne. Pomysł, żeby tam coś szyć, oznacza 100% stratę kasy i zniszczenie materiału.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.