Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę (zresztą pewnie nie tylko ja), że nadszedł już czas, żeby stworzyć temat taki jaki jest na wielu forach np. na styleforum "Ask A Question, Get An Answer... - Post All Quick Questions Here " Dobrze by było temat podwiesić, ewentualnie jeszcze zmienić nazwę na jakąś odpowiedniejszą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witam,

mam sliczne brazowe angielki. Dobralem do nich paste o kolorze sredni braz i niestety buty troche pociemnialy. Stracily taki bardzo fajny wiewiorkowy rudawy odcien.

Mam w zwiazku z tym pytania:

1. poniewaz nie moge znalesc pasty jasno brazowej, czy powinienem uzywac pasty bezbarwnej?

2. czy, co do zasady, powinienem uzywac past jasniejszych czy ciemniejszych od butow?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hobbystycznie kuszące...

To jeszcze jedno pytanie - łatwiejsze spodnie, czy koszula?

Wydaje mi się że uszycie w warunkach domowych dobrze wyglądającej (nie "domowo") koszuli jest trudniejsze niż spodni. W koszuli wszelkie nawet drobne niedokładności (właśnie na wspomnianym kołnierzu) będą widoczne jak "na widelcu". Domowe maszyny obszywają dziurki nieestetycznie (zdecydowałbym się na takie tylko do pościeli). Profesjonalne maszyny to pewnie straszne koszty. Ręczne obszycie dziurek jest IMO łatwiejsze w grubszych niż koszulowe materiałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam sliczne brazowe angielki. /ciach

1. jeżeli nie znajdziesz Saphir Pommadier (saphir.pl) w odpowiednim kolorze to ja używałbym bezbarwnej, problem pojawi się przy rysach i otarciach z ubytkiem koloru,

2. powinieneś używać pasty nieco jaśniejszej

W ogóle zajrzyj na saphir.pl do sekcji Poradniki - Fotorelacje, przeszukaj forum - prawdopodobnie zmienisz środki do pastowania butów z jako tako dobranej kolorystycznie woskowej na krem Saphir (kilkadziesiąt kolorów) + bezbarwna pasta woskowa + zimna woda w kolejnym kroku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hobbystycznie kuszące...

To jeszcze jedno pytanie - łatwiejsze spodnie, czy koszula?

Wydaje mi się że uszycie w warunkach domowych dobrze wyglądającej (nie "domowo") koszuli jest trudniejsze niż spodni. W koszuli wszelkie nawet drobne niedokładności (właśnie na wspomnianym kołnierzu) będą widoczne jak "na widelcu". Domowe maszyny obszywają dziurki nieestetycznie (zdecydowałbym się na takie tylko do pościeli). Profesjonalne maszyny to pewnie straszne koszty. Ręczne obszycie dziurek jest IMO łatwiejsze w grubszych niż koszulowe materiałach.

Moja mama była krawcową pół-amatorką i w czasach PRL uszyła mi z materiałów z zagranicznych paczek chyba 2 albo 3 koszule, w modnym wówczas stylu (mankiet na 4-5 guzików, duży kołnierz). Na pewno było to czasochłonne. Ręcznie obszywane guziki na pewno nigdy nie będa wygladać jak robione maszynmowe, ale to tez ma swój urok. Na wykoczenie nie mogę narzekac było bardzo starannie zrobione. Ale to były inne czasy.

Na pewno spodnie są łatwiejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręcznie obszywane guziki na pewno nigdy nie będa wygladać jak robione maszynmowe, ale to tez ma swój urok. Na wykoczenie nie mogę narzekac było bardzo starannie zrobione. Ale to były inne czasy.

Na pewno spodnie są łatwiejsze.

Ręcznie obszywane dziurki przy guzikach to raczej atut nie mankament, koszula będzie ultimate bespoke...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam sliczne brazowe angielki. /ciach

1. jeżeli nie znajdziesz Saphir Pommadier (saphir.pl) w odpowiednim kolorze to ja używałbym bezbarwnej, problem pojawi się przy rysach i otarciach z ubytkiem koloru,

2. powinieneś używać pasty nieco jaśniejszej

W ogóle zajrzyj na saphir.pl do sekcji Poradniki - Fotorelacje, przeszukaj forum - prawdopodobnie zmienisz środki do pastowania butów z jako tako dobranej kolorystycznie woskowej na krem Saphir (kilkadziesiąt kolorów) + bezbarwna pasta woskowa + zimna woda w kolejnym kroku :)

Dzieki bartazz i Bartek!

Poniewaz te buty sa nowe (i poki co nie ma rys i otarc), bede wiec uzywal bezbarwnej. A w miedzyczasie kupie Saphira :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki! O klindze i rekojesci tyle wlasnie wiem, ale staram sie namierzyc producenta, szczegolnie ze widzialem gdzies zdjecie innego modelu z podobna scenka na rekojesci. Szukam z samej ciekawosci, bo bardzo mi sie ten noz podoba i chcialbym wiedziec o nich cos wiecej. Masz moze jakis ciekawy link jaka technika robi sie takie rekojesci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam po pod ręką, ale to wszystko jest na forum knives.pl na którym jestem zarejestrowany od lat.

Dzieki, zbadam temat - moze tam wrzuce fotke :)

Pierwsza mucha. Gdzie i jaką kupić?

Tam gdzie znajdziesz "diamond point bow tie" - moim zdaniem wyglada najlepiej i najlepiej sie uklada.

Oczywiscie taka wiazana ;)

Reszta zasad jak przy krawacie, czyli jedwab, wełna i kaszmir do wyboru.

Ja pierwsza granatowa w male biale kropki kupilem na ebay.com i mialem ja w kilka dni w Wwie. Ten sklep jest ciekawy i ma krotkie serie http://thecordialchurchman.bigcartel.com/

Swoja droga to gdzies na tym forum jest chyba watek o muchach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza mucha. Gdzie i jaką kupić?

Granat, zieleń, bordo. W kropeczki. Gdzie - nie wiem. Jesteś z Poznania, prawda? W Wawie sir Arthur najlepiej chyba

Ewentualnie można kupić w MM na Solcu, tam też możesz zamówić. Bardzo ładne muchy na E. Berg. Można też je wiązać. Z tego co pamiętam much sir Arthurze były bez regulacji. Niezłe bywają marki Diuk (to najczęściej w sklepach z modą ślubną, Warszawa-Koszykowa i inne sklepy).

Wejdź też na stronę Adam Collection. Wiem, że robili też coś na indywidualne zamówienia. Ale czasami mają duży wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granat, zieleń, bordo. W kropeczki. Gdzie - nie wiem. Jesteś z Poznania, prawda? W Wawie sir Arthur najlepiej chyba

Z kolorem sobie poradzę --> zdecydowanie granat lub bordo w groszki. Chodzi mi raczej o markę + kształt muchy. Byłem dzisiaj w kinie na filmie "Szpieg". Film świetny, ale oprócz tego to orgia męskiej elegancji. No i po powrocie do domu postanowiłem, że muszę mieć muchę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z muchą jak z krawatem musisz sam się zastanowić jaki fason Ci pasuje, jaka kolorystyka. Muchy o dużych skrzydełkach lubią kropki i wzory, muchy o wąskich skrzydełkach paski. Jeden kolor i krata pasują zwykle do wszystkich much. I nie sugeruj się poradami, że do twarzy takich taka mucha. Guzik prawda, jak Ty się czujesz, jest najważniejsze.

edit; bowties.com to dobry adres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.