Jump to content
Guest Nereusz

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi

Recommended Posts

Szanse, że skóra i konstrukcja są dobrej jakości - marne. Pomijam suwak któy czyni je koszmarkami.

Sam producent pośrednio to sugeruje pisząc, że podeszwa jest z tworzywa dobrej jakości, ale o cholewce pisząc zdawkowo, że jest to 'skóra'.

„Pewnego dnia, wszedłszy do sklepu z papierosami na Haymarket, poprosiłem o tytoń. Od razu spostrzegłem, iż popełniłem błąd. Nie wchodzi się do Fribourg and Treyer, Tobacconist, Established 1720 prosząc po prostu o tytoń. Sprzedawca nie byłby bardziej zdumiony, gdybym zażądał plastra miodu. Tytoń? Zgoda, ale jaki tytoń? – Jeżeli pan chce – podszepnął mi major Thompson, który mi towarzyszył – może pan poprosić o Waterloo Mixture, Wingate Mixture albo o jakąkolwiek inną mieszankę zapisaną z ojca na syna przez klientów Fribourg and Treyer w ich książce zamówień od 1720 roku. Może pan, jak piękny Brummel, Mrs. Siddons lub Disraeli, dostać mieszankę Masulipatam i Latakia, ale – na miłość Boską! – niech pan nie żąda tytoniu…" (P. Daninos)

To tak a propos "skóra"...

W kilkudziesięcioletnim (50+) Tissocie Antimagnetique po upadku padła oś balansu, czy ktoś mógłby polecić miejsce gdzie można go reanimować, bo większość zegarmistrzów bezradnie rozkłada ręce?

@paparazzo

Rzeszów, ale z racji obowiązków zawodowych można powiedzieć że cała Polska, poza tym Poczta Polska może wspomóc ;)

Dzięki,

czytałem właśnie, że można u nich próbować, aczkolwiek nie mają samych "pozytywów", w środę się do nich wybieram i zobaczę co się da zrobić (i za ile).

Hit czy kit :)

Generalnie wygląda jak staroświecki plecak szkolny. Najbardziej zwracają uwagę elementy w kolorze.. złotym.

Cena nie urzekła a przy takich zdjęciach poglądowych jakościowo przypomina produkty Barrelly Bags.

Hit czy kit :)

Generalnie wygląda jak staroświecki plecak szkolny. Najbardziej zwracają uwagę elementy w kolorze.. złotym.

Zgadza się.

Mam golf o składzie wełna/kaszmir/jedwab z zamszowymi łatami na łokciach. Nieopatrznie odciąłem metkę z instrukcją prania. Czy mogę go wyprać ręcznie bez obaw o łaty?

Raczej sporo pralek ma program super delikatnego prania. Polecam do tego typu wełnianych rzeczy, jeżeli oczywiście polega on głównie na namaczaniu przez pralkę ubrań, robieniu obrotu i czekaniu paru minut.

Szanowni,

poszukuję wymiennych guzików (z garniturowych na metalowe do m. klubowej), które kiedyś opisywał MT na blogu, lecz nie mogę znaleźć ani w necie, ani w znanych mi pasmanteriach. Czy ktoś wie gdzie takie dostanę?

Myślę, że przy podstawowych zdolnościach manualnych zrobisz je sobie sam. ;) Tylko przy takim rozwiązaniu trzeba zrobić dodatkowe dziurki na guziki w marynarce.

Jeżeli jesteś z Warszawy to na pewno guziki w olbrzymim wyborze sa w pasmanterii na Emili Plater obok Złotych Tarasów.Największy wybór guzików od lat .

@pirat,

Dokładnie takich szukam. Lubie eksperymentować i zależy mi aby marynarka była "wielofunkcyjna" stąd pomysł na użycie wymiennych guzików.

Na podanej stronie już szukałem, ale bez sukcesów

Tak się zastanawiam od jakiegoś czasu jaka powinna być długość paska, jak jest już założony dokąd powinna sięgać jego końcówka ? Przeglądałem kilka sklepów internetowych z odzieżą elegancką i zauważyłem, że na jednych zdjęciach model ma końcówkę zaraz przy klamrze zaś na innych końcówka jest ok 10-15 cm od klamry. Stąd moje pytanie, jaka powinna być ta długość ?