Jump to content
Guest Nereusz

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi

Recommended Posts

Mam pytanie odnośnie sklepu sklepu A Fine Pair of Shoes.

Czy paczki dochodzą w deklarowanym przez sprzedawcę czasie 3-4 dni? 

Jak najbardziej się nadają. Ja większość swoich prawideł mam w tym wykonaniu.
Najstarsze maja ok 3 lat

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

• Upvote 1

B porządna rodzinna firma, nagradzana w rankingach klientów w UK. Powyżej 200 GBP - wysyłka free. Obszerna oferta australijskiej RM Williams (jakość znacznie powyżej brandów UK) + nowozelandzkie knitweary z unikatową wełna z oposów.

7 godzin temu, xyz napisał:

B porządna rodzinna firma, nagradzana w rankingach klientów w UK. Powyżej 200 GBP - wysyłka free. Obszerna oferta australijskiej RM Williams (jakość znacznie powyżej brandów UK) + nowozelandzkie knitweary z unikatową wełna z oposów.

Nie po raz pierwszy "rodzinna" i "porządna" to oksymoron. O oposach w Nowej Zelandii:

https://kartkazpodrozy.pl/2011/03/oposy-futrzasta-zmora-nowozelandczykow.html

Wszystko to co jest w artykule jest prawdą, sam doświadczyłem podejścia nowozelandczyków do tych zwierząt w NZ na własnej skórze, kiedy szwagier zabrał mnie na polowanie na swojej farmie na te zwierzęta, zresztą w codziennym życiu na drogach jest jak w artylule.

Jedna uwaga - to nie są żadne oposy. Zwierzę to to po angielsku popularnie Possum (common brushtail possum), czyli kitanka lisia.

Wszystko to co jest w artykule jest prawdą

Ale w żaden sposób nie zmienia to faktu, że sklep, o który pytał kolega może być zupełnie porządną rodzinną firmą. Podoba mi się ich asortyment, zwłaszcza wybór sztybletów.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Upvote 1

@eye_lip,

nie kwestionuję tego; nie podoba mi się natomiast insynuowanie , że firma A hume jest winna całemu złu, jakie spotyka oposy/kitanki  lisie.

• Like 1

Ależ ja się w ogóle nie odnosiłem do oceny tej firmy, pisałem tylko o zwierzętach, także zgadzam się z Tobą.

• Like 1

_DSC8531_ME.jpg.399c4341b199805fe5ee95a2f0d6f11f.jpg

jak nazywa się ten rodzaj kołnierza, który ma Pan po lewej? Chciałbym kupić koszulę z takim kołnierzem (najlepiej białą, niebieską). Ma ktoś jakiś pomysł? Dzięki z góry za odpowiedź :)

3 godziny temu, jugend napisał:

jak nazywa się ten rodzaj kołnierza, który ma Pan po lewej? Chciałbym kupić koszulę z takim kołnierzem (najlepiej białą, niebieską). Ma ktoś jakiś pomysł? Dzięki z góry za odpowiedź :)

Prawdopodobnie jest to kołnierzyk włoski (spread collar) o dużym rozwarciu oraz wysokiej stójce.

• Like 1

Dzięki za odpowiedź! Bardzo mi się podoba ten kołnierzyk, jeśli przychodzi Ci na myśl, gdzie w Polsce mogę kupić taką koszulę, to chętnie się dowiem. Dzięki!

• Like 1

17 godzin temu, jugend napisał:

Dzięki za odpowiedź! Bardzo mi się podoba ten kołnierzyk, jeśli przychodzi Ci na myśl, gdzie w Polsce mogę kupić taką koszulę, to chętnie się dowiem. Dzięki!

Z haka będzie trudno, wbrew temu co pisze @Markin. Szukaj MTM z możliwością wyboru kołnierzyka o wysokiej stójce, a wyłogi dobierzesz sobie - czy to kent, czy włoskie. Stójka robi robotę w zdjęciu przez Ciebie wklejonym. Za tańsze MTM zapłacisz w Black Friday 380-480 zł, do tego wybierzesz sobie tkaninę, guziki, itd., bo kupowanie za 300-350 zł koszuli RTW od np. Milera,  gdzie tkaniny - brew buńczucznym zapowiedziom Tomasza na yt -  są przeciętne, jest niedorzecznością.

• Like 1

W dniu 26.04.2018 o 01:20, qbqb napisał:

Fajne buty, mam pół roku, model liverpool, lotniki museum calf, jestem zadowolony, kupiłbym raz jeszcze. Planuje zresztą zakup kolejnych w najbliższym czasie, czekam na dostawę do sklepu.

Podszwy nie zużywają się jakoś szczególnie, chociaż buty są mocno użytkowane. Skóra też zachowuje się bardzo dobrze, chociaż z uwagi na sposób chodzenia mam tendencję do nagminnego łamania butów.

Inna rzecz, że akurat ten model w różnych wariantach ma ładną formę; niektóre modele Fratelli są już mocno przekombinowane, ale to kwestia gustu.

Z włoskich, do których mógłbym porównać z uwagi na doświadczenia w użytkowaniu, to np. lepsze wrażenie robią Santoni, ale to jednak, co do zasady, inna półka cenowa. Niemniej, nosząc FR nie ma się czego wstydzić.

Co prawda, gdzieś na forum przeczytałem opinię, że - jak na rynek włoski - to FR to klasa innej dostępnej na polskim rynku marki, chyba była mowa o gino rossi. Osobiście się nie zgadzam, o ile nie jakość tej ostatniej marki nie podszkodczyła znacznie na przestrzeni ostatnich lat.

Powyższy post dotyczy butów Fratelli Rossetti.

Ktoś może podzielić się opinią na temat rozmiarówki tego producenta? Chodzi mi bardziej o długość niż o szerokość i kształt kopyta.