Jump to content
Guest Nereusz

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi

Recommended Posts

Trudno znaleźć taki kolor, który by nie zagrał z tymi butami;-). Osobiście do espadryli bardziej by mi pasowały chinosy bez kanta, niż spodnie garniturowe z kantem.

Ok. Dzięki.

Nie kupowałem z Mango. Na ile sugerować się doborem rozmiaru przez stronę? 

189 cm wzrostu, 92 w pasie. Chinosy Hilfingera mam 34/32. Mango dobrało rozmiar 44 - prawidłowo?

@eduardo, to może być dobry rozmiar, bo ja mam taki sam wzrost, 95 w pasie, przymierzałem 6 par, 4 różne modele spodni z mango i w dwóch z nich nie zmieściłem się w 44 w pasie, a dwie były za ciasne w nogach, dwa modele z nich sprawdziłem w 46 i obie były dobre na mnie, tylko jedne (chino), za luźne w pasie. Myślę, że 44 będzie w Twoim przypadku dobrym wyborem, o ile krój nie zaskoczy. Z innych producentów noszę przeważnie 34/32. Mango najwygodniej zamawia się przez zalando, bo jest dłuższy czas na zwrot i wystarczy zanieść paczkę do dowolnej żabki.

Godzinę temu, Hidden napisał:

Mango najwygodniej zamawia się przez zalando, bo jest dłuższy czas na zwrot i wystarczy zanieść paczkę do dowolnej żabki.

"Normalne" Mango też ma darmowy zwrot przez DHL w Żabce.

Witam,

skoro już jesteśmy w temacie sklepu Mango. Poniżej wklejam link do marynarki która chodzi mi po głowie. Warte to czegokolwiek czy nie ma co tracić czasu? Miałem jedne spodnie (sztruks) tej firmy, i sam materiał jak na swoją cenę ok, jednak musiałem wyrzucić ze względu na poliestrowe kieszenie (śliskie, zimne i nieprzyjemne). Jak wygląda sprawa w przypadku marynarek?  Ewentualnie czy możecie proszę polecić gdzie kupię lnianą marynarkę bez podszewki w cenie poniżej 1000zł, a najchętniej w okolicach 500zł ? Rozmiar 170/48 też nie jest bez znaczenia.

https://www.zalando.pl/mango-cola-marynarka-m9122a0ai-o11.html

ps. Mówimy tu o marynarce za taką a nie inną kwotę. Za porównywanie do marynarek za 1500+ zł grzecznie aczkolwiek stanowczo podziękuję :)

2 minuty temu, JakubER napisał:

Witam,

skoro już jesteśmy w temacie sklepu Mango. Poniżej wklejam link do marynarki która chodzi mi po głowie. Warte to czegokolwiek czy nie ma co tracić czasu?

Nie warto zawracać sobie głowy marynarkami tej firmy - są przeważnie zbyt krótkie i wyglądają jak damski żakiecik. 

1 minutę temu, KIERMAN.pl napisał:

Nie warto zawracać sobie głowy marynarkami tej firmy - są przeważnie zbyt krótkie i wyglądają jak damski żakiecik. 

Dziękuję za odpowiedź. Tak podejrzewałem. Jakieś sugestie odnośnie gdzie szukać sensownych letnich marynarek w cenie do 1000zł ?

8 minut temu, JakubER napisał:

Dziękuję za odpowiedź. Tak podejrzewałem. Jakieś sugestie odnośnie gdzie szukać sensownych letnich marynarek w cenie do 1000zł ?

https://gagliardi.eu/en-US/product-category/jackets/?orderby=price&filtering=1&filter_composition=linen&p=&page_id=

Za pierwsze zamówienie albo zapisanie się do newslettera (nie pamiętam dokładnie) jest -15%, zatem powinieneś się zmieścić w budżecie.

Ewentualnie https://www.lancerto.com/pl/odziez/kolekcje/lancerto-mrvintage.html?material_filter=Len lub https://www.massimodutti.com/pl/mężczyzna/kolekcja/marynarki/gładka-marynarka-ze-100%-lnu-slim-fit-c680503p8529185.html?colorId=710&categoryId=680503 lub https://www.massimodutti.com/pl/mężczyzna/kolekcja/marynarki/strukturalna-marynarka-ze-100%-lnu-slim-fit-c680503p8598022.html?colorId=500&categoryId=680503

• Like 1

Ja z kolei mam 2 całkiem normalnej długości i o przyzwoitym składzie, za małą cenę. Więc nie uogólniałbym.
  • Upvote 1

3 godziny temu, Blondas napisał:
6 godzin temu, KIERMAN.pl napisał:

Ja z kolei mam 2 całkiem normalnej długości i o przyzwoitym składzie, za małą cenę. Więc nie uogólniałbym.

Dlatego napisałem "przeważnie", też mam dwie marynarki z mango i też są niezłej długości, choć dodatkowe 2 cm by im nie zaszkodziło. Niestety większość na zdjęciach wygląda na zdecydowanie za krótkie. 

• Upvote 1

@JakubER

Przy Twoim wzroście rownież polecam marynarki z serii Lancerto x Mr Vintage. Bardzo dobry stosunek ceny do jakości, fajne materiały (chociaż z tego co mi się wydaje to raczej mieszanki i dominują kraty). Możesz też sprawdzić marynarki m.ceran.

A jeżeli ma być czysty len, to najtańsze havany z suitsupply kosztują 1069 zł. 

W kwestii kurtki powiedzmy przejściowej, jak nie Barbour to co? Mierzyłem wersję Liddesdale w rozmiarze M. Rękawy za krótkie, a wyglądałem jak w worku. Wnioskuję po tym, że nie ma sensu próbować z L, bo nie zdziałam nic poprzez poprawki krawieckie. Pisaliście, że Liddesdale Heritage będzie za krótka do marynarek.

To ponownie, jak nie Barbour to co...?

Czy praliście swoje kurtki Barbour Liddesdale?

Na metce jest, że istnieje możliwość w 40 stopniach. Dodajecie płyn do płukania? Jaki tryb prania / wirowanie?

5 godzin temu, Cineos napisał:

Czy praliście swoje kurtki Barbour Liddesdale?

W pralni u Pani Alicji.

@Cineos, prałem kurtkę w pralce, program delikatne, bez płynu. Mokrą kurtkę rozłożyłem na płasko na suszarce. 

@xkoziol No szkoda. Nie ma u mnie w mieścinie pralni u Pani Alicji.

Będę chodził w przybrudzonej. Może kiedyś Alicja otworzy to w końcu wypiorę.

• Like 1
  • Upvote 1

Koledzy,

próbował ktoś wydłużać rękawy w SuSu Havana?
Chodzi dosłownie o 1 cm, materiału raczej jest dosyć, ale nie wiem, czy podszewka ma stosowny zapas...

41 minut temu, O.v.K. napisał:

Koledzy,

próbował ktoś wydłużać rękawy w SuSu Havana?
Chodzi dosłownie o 1 cm, materiału raczej jest dosyć, ale nie wiem, czy podszewka ma stosowny zapas...

Owszem, da się.

Godzinę temu, Ropóh napisał:

Witam,

Właśnie dzisiaj odebrałem na lato garnitur SuSu:

https://eu.suitsupply.com/pl/suits/lazio-mid-blue-garnitur/P5425.html?cgid=Suits&prefn1=fit&srule=SalePriceAsc&prefv1=Lazio&pdp=true

I po dokładniejszym obejrzeniu znalazłem wystające nitki z tkaniny. W składzie jest len, ale czy to normalne ?

Nitki_1.jpg

Nitki_2.jpg

Moim zdaniem jak najbardziej w normie.

• Upvote 1

@O.v.K. ja kiedyś wydłużałem, 1 cm nie powinien być problemem.

@Ropóh moim zdaniem to są po prostu takie tkaniny, nie widzę nic niepokojącego