Jump to content
Guest Nereusz

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi

Recommended Posts

12 godzin temu, marcinkucharski napisał:

Sądzicie, że się obroni?

Stawiam weselnego szampana, że w tych okolicznościach nikt nie zauważy, że krawat jest nie z tego materiału z którego powinien. Pytanie raczej do samego siebie, czy będziesz się dobrze czuł i bawił w tym krawacie. Moim zdaniem powinieneś.

Gdzie w polskim internecie dostanę sprawdzone materiały podszewkowe?

Muszę wymienić, bo farbująca wiskoza pozbawiła mnie już jednej koszuli.

Szukam koszuli w candy stripe niebieskiej do 170 na 38 i do ok. 100 w klatce. Idealna jest u Milera, ale ma dziwne proporcje i w ogóle na mnie nie leży. Gdzieś ktoś widział? W ogóle, jak to jest, że u Osovskiego do 170 w ogóle nie ma 38, a do 182 cm jest jedna, biała... straszna posoka. W Wólczance straszne koszmarki zostały w poszukiwanych rozmiarach, no katastrofa.

Czy znacie jakieś rozwiązanie problemu wychodzącego pierza z kurtki (wypełnienie puch i pierz)?

Zastanawiałem się czy jest jakiś materiał, którym da się podszyć i pierz nie będzie się przebijał.

Czy skrócenie paska parcianego ma sens/wchodzi w grę? Znalazlem na aledrogo ładny "parciany" pasek, który jest za duży o 2 rozmiary, a dziurki ma na "przedłużce" ze skóry - pytanie czy da radę/ma sens kupienie go i skrócenie. I kto mógłby się tego podjąć w Waw.

Przy płaszczach, rozmiary czego określają kolejne liczby z całej trójki, np. 96/177/94 (zauważone na płaszczu oficerskim)?

Zrobiłem na butach lustro. Potem trochę je zaniedbałem. Po lustrze nic zostało, na bokach 'noska' jest chropowata powierzchnia. Domyślam się że to popękany wosk.
Jak usunąć? Renomat? A jak nie mam jest jakiś inny sposób?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Wstaw zdjęcia.Raczej nie będzie to popękany wosk (wosk częściej pęka na cholewce) a pozostałości po xx warstwach pasty/wosku i wystarczy przetrzeć delikatnie renomatem.
Na czarnych butach będzie słabo widać.
Ale spróbujmy ;)
I jakie opinie?15122fa88203396ab89f314372b2142a.jpg7a9e0a5ba69d74f17ea66fab6c0f7ea1.jpg

Albo jak piszą Przedmówcy wosk i delikatne czyszczenie renomatem, lub innym środkiem. Albo jest to (jeżeli buty były używane w zimie) sól.

• Like 1

Albo jak piszą Przedmówcy wosk i delikatne czyszczenie renomatem, lub innym środkiem. Albo jest to (jeżeli buty były używane w zimie) sól.
Dziękuję za Wasze odpowiedzi! :)
Nie mam w tej chwili renomatu. Czy jakiś inny środek dostępny w sklepach stacjonarnych może go zastąpić?
Sól to ciekawe spojrzenie. Jeśli to jest sól, to jakim preparatem potraktować?

Da się często uratować buty, ale wymaga to anielskiej cierpliwości. W jednej z par, dokonywałem odsalania chyba z 10 razy, bo to już była kopalnia soli. Ostatecznie udało się.

W klacie na wdechu mierzę ~102cm z leciutkim luzem. 

1. W jakim rozmiarze musiałbym mierzyć marynarkę?
2. W jakim rozmiarze musiałbym dobrać płaszcz?

Płaszcze mierzy się wg mierzonej gołej klaty czy jakoś uwzględnia się rozmiar z koszulą, swetrem, etc?

2 godziny temu, Ekscelencja napisał:

W klacie na wdechu mierzę ~102cm z leciutkim luzem. 

1. W jakim rozmiarze musiałbym mierzyć marynarkę?
2. W jakim rozmiarze musiałbym dobrać płaszcz?

Płaszcze mierzy się wg mierzonej gołej klaty czy jakoś uwzględnia się rozmiar z koszulą, swetrem, etc?

Wiesz, to nie tylko od wielkości klatki zależy rozmiar. Fajnie by było znać jeszcze talię, ramiona, rękawy etc...

Jednakże strzelając po samej klatce będzie to 48. Płaszcz tak samo, płaszcze oczywiście są dostosowane do tego, że pod nimi jest jeszcze kilka warstw i 48 płaszcz=/=48 marynarka

24 minuty temu, Friq napisał:

Wiesz, to nie tylko od wielkości klatki zależy rozmiar. Fajnie by było znać jeszcze talię, ramiona, rękawy etc...

Jednakże strzelając po samej klatce będzie to 48. Płaszcz tak samo, płaszcze oczywiście są dostosowane do tego, że pod nimi jest jeszcze kilka warstw i 48 płaszcz=/=48 marynarka

Dokładnie,  ja przy 102 w klatce nosze 50 ale mam długie ręce i za dużo w talii wiec 48 dla mnie za małe :) Przy typowej sylwetce 48 powinno być ok.

Pytanie czy takie buty zamszowe będą pasować do chinosow granatowych, jeansów ciemnych granatowych i ewentualnie krótkich spodenek latem??

Czy do koszuli buttonDown będą ok??

Dzieki

Ellington-Suede-mohave-pig-suede-Lat.jpg

Cześć. Mam pytanie odnośnie sprzedawania butów. Jak sprzedajecie nowe buty, które nie sa na was dobre, zgłasza się ktoś do kupna - pozwalacie przymierzyć? Z jednej strony wydaje mi się to oczywiste, z drugiej taka osoba może narobić zagnieceń, nie kupić i zostawić nas z takimi butami, które będzie potem trudniej sprzedać. Jakie jest wasze zdanie?

Zawsze pozwoliłbym przymierzyć w mojej obecności i zadbał o odpowiednie warunki (miękkie podłoże, łyżka itp.). W przypadku wysyłki do zmierzenia - myślę, że to zależałoby od butów. Jeśli sprzedawałbym jakieś cudeńka (buty klasy handgrade), w stanie dziewiczym, to raczej nie chciałbym ryzykować.