Jump to content
Guest Nereusz

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi

Recommended Posts

@baniaartur Przez ostatnie kilka lat dwa razy do roku krótki outlet online, ok. 10 stycznia i ok. 10 lipca, ale w tym roku w lipcu np. nie było (przynajmniej w Europie). Ceny z reguły ok. 50% w dół, ciekawsze rzeczy sprzedają się w kilka godzin po otwarciu outletu.

• Upvote 1

mam bawełnianą koszulę z kieszonką na piersi, która zdecydowanie lepiej wyglądałaby bez niej, tu pytanie czy gdybym ją 'odpruł' byłoby to bardzo widoczne?

kieszonka przyszyta jest cienką nicią, czy po wypruciu i wypraniu materiał powinien się ułożyć czy na 99% zostaną dziurawe kropki?

Czy ma ktoś pomysł na wyczyszczenie białych szelek z mory? Udało mi się je poplamić na beżowo. Z góry dziękuje za pomoc! :)

@M.Borkowski,

to zależy; jeśli na 'szczytach' kieszeni na szwach są 'rygielki' (takie grubsze szwy o długości 05-1 cm) to bym nie ryzykował bo ślady po nich raczej nie znikną.  

kolejne pytanie ode mnie :)

zamówiłem krawat GANT 100% jedwab, nigdy nie miałem jedwabnego krawata i stąd pytanie

myślałem że będzie taki leciutki mięciutki milutki, a on jest dosyć sztywny i śliski, jakbym miał zgadywać co to to bardziej bym stawiał na poliester niż cokolwiek innego, one takie sa czy ktoś mnie tu oszukuje przyklejając metki? ;)

11 godzin temu, M.Borkowski napisał:

kolejne pytanie ode mnie :)

zamówiłem krawat GANT 100% jedwab, nigdy nie miałem jedwabnego krawata i stąd pytanie

myślałem że będzie taki leciutki mięciutki milutki, a on jest dosyć sztywny i śliski, jakbym miał zgadywać co to to bardziej bym stawiał na poliester niż cokolwiek innego, one takie sa czy ktoś mnie tu oszukuje przyklejając metki? ;)

Jedwab może być przeróżny - bo da się z niego zrobić i szalik, i linę. Dobrej jakości jedwab jest sprężysty, mięsisty i trzyma węzeł. Natomiast mój najtańszy krawat jedwabny, kupiony lata temu, jest właśnie taki jak opisujesz - śliski i sztywny.

Zakupiłem miesiąc temu białą lnianą koszule Emanuel Berg. Założyłem ją może 5-6 razy, ale dopiero dzisiaj zauważyłem niepokojąco wyglądający naciągnięty materiał przy wszyciu rękawa. Porównując z drugim rękawem, wygląda to dla mnie trochę niebezpiecznie. Proszę więc o ocenę ryzyka rozprucia. 

IMG_2487.thumb.JPG.73f10ad344657ecdf94a8c2c8345ff33.JPG59b08997a7b32_FullSizeRender5.thumb.jpg.2cf713f14bdce5620e6725aefa4f5bb5.jpg

9 godzin temu, Velahrn napisał:

Jedwab może być przeróżny - bo da się z niego zrobić i szalik, i linę. Dobrej jakości jedwab jest sprężysty, mięsisty i trzyma węzeł. Natomiast mój najtańszy krawat jedwabny, kupiony lata temu, jest właśnie taki jak opisujesz - śliski i sztywny.

Dzięki za odpowiedź, dobrze wiedzieć, a co do tego konkretnego, postanowiłem odesłać bo wątpię żebym go założył kiedyś :)

9 godzin temu, Milten napisał:

Zakupiłem miesiąc temu białą lnianą koszule Emanuel Berg. Założyłem ją może 5-6 razy, ale dopiero dzisiaj zauważyłem niepokojąco wyglądający naciągnięty materiał przy wszyciu rękawa. Porównując z drugim rękawem, wygląda to dla mnie trochę niebezpiecznie. Proszę więc o ocenę ryzyka rozprucia. 

IMG_2487.thumb.JPG.73f10ad344657ecdf94a8c2c8345ff33.JPG59b08997a7b32_FullSizeRender5.thumb.jpg.2cf713f14bdce5620e6725aefa4f5bb5.jpg

Może kiedyś pociągnąłeś za ten rękaw i sam go uszkodziłeś? Lub ktoś inny? Jeśli nie, to powinieneś reklamować tą koszulę - marka nie należy do tanich.

Pozdrawiam.

Może kiedyś pociągnąłeś za ten rękaw i sam go uszkodziłeś? Lub ktoś inny? Jeśli nie, to powinieneś reklamować tą koszulę - marka nie należy do tanich.
Pozdrawiam.

Koszula dobrze leżała w ramionach, na pewno jej nie uszkodziłem.

4 minuty temu, timeforalesson napisał:

Opłaca się brać krawaty z Wólczanki po 30 zł? Jest teraz promocja 2 za 60.

Nie ważne, odświeżyłem stronę i już nie ma :P

Nie 

2 minuty temu, Pawel_S napisał:

Jaki materiał będzie najlepszy na podszewkę płaszcza, jedwab/satyna, wiskoza? Czy jakiś inny?

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Viscosa, acatat albo cupro.

Viscosa, acatat albo cupro.
Kurczę, a krawcowa spotkana w sklepie z tkaninami powiedziała żebym kupił 'satynę bluzkową' - w sensie chyba taką na damskie bluzki. Dzięki za odpowiedź

@Pawel_S - satyna z tego co mówi internet może mieć różny skład. Pani za pewne zapomniała dodać uwagi o składzie, a chodziło jej o typ materiału. Szukaj zatem podszewki ze wskazanych przeze mnie materiałów lub ich mieszanek. Wszystkie 3 materiały to materiały przepuszczające powietrze w przeciwieństwie do polyestrów, poliamidów i innych acryliców.

[mention=12515]Pawel_S[/mention] - satyna z tego co mówi internet może mieć różny skład. Pani za pewne zapomniała dodać uwagi o składzie, a chodziło jej o typ materiału. Szukaj zatem podszewki ze wskazanych przeze mnie materiałów lub ich mieszanek. Wszystkie 3 materiały to materiały przepuszczające powietrze w przeciwieństwie do polyestrów, poliamidów i innych acryliców.
Tak zrobię, posłucham Twojej rady. Dzięki!