Jump to content
Guest Nereusz

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi

Recommended Posts

Panowie, o ile mniej więcej centymetrów większe w pasie muszą być spodnie, żeby bez problemu przerobić je na takie z pojedynczą zakładką?

Ciężko orzec jednoznacznie, dużo zależy od Twojej budowy (stosunek frontu do pleców) i wymiaru bioder w spodniach. Ja regularnie zwężając o 6 cm pas w spodniach z MD nie mam zapasu na zakładki z przodu, za to muszę mieć nad kieszeniami z tyłu (wypukłe pośladki i wąski pas).

W czerwcu kupiłem buty na Ebayu,paczka z butami wysłana z Francji przewożnik Colissimo International.

Dostałem od sprzedającego nr paczki i wiem że paczka dotarła 30 czerwca do Katowic-Mysłowic.Tu się

ślad urywa,paczki nie ma do dzisiaj.Na stronie śledzenia Colissimo pisze że paczka została doręczona.

Sprzedający na maile nie odpowiada i nie wiem co robić.Może ktoś z Was miał podobny przypadek?

Dnia 8.07.2017 o 23:58, MH_fan napisał:

Tak, mniej więcej, jeżeli coś może być noszone względnie cały rok, to jest to gładka wełna. Mniej więcej. ;)

Absolutnie nie nadaje się na jesień /zimę. Mierzyłem ten model i wełna jest bardzo cienka. Na ponad 20 st. w sam raz.

Tak jak w temacie. Zakupiłem dwie koszule z zakrytymi guzikami. Nie wiem czy dobrze zrobiłem bo teraz zastanawiam się czy pasuje do takiej koszuli również krawat oprócz muchy? 

Panowie, czy ktoś z Was próbował usunąć napis z guzików w garniturach Lantiera? Jeżeli tak to czym? Strasznie mnie to denerwuje ze logowanie jest na każdym guziku, szczególnie w mojej dwurzedówce.

Z góry dzięki za odpowiedz.

27e66804cdf931d8de5a9edb5ac93dd3.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Witam wszystkich 

Zakupiłem garnitur, martwi mnie kwestia barków.

Na pierwszym zdjęciu widać wyraźnie, że góra odstaje. 

Na drugim wypełniłem górę rękawa kawałkiem grubszego materiału na próbę (wsunąłem pomiędzy koszulę a marynarkę grubszą skarpetę) i wygląda bardzo przyzwoicie. Co powinienem zrobić aby uzyskać właśnie taki efekt? Czy stosowane są tego typu przeróbki krawieckie - wszycie poduszki w górnej części rękawa?

Dziękuję i pozdrawiam

zdjecie 1.JPG

zdjeie 2.JPG

Jak najbardziej można wszyć lub wymienić poduszki. Jeśli jednak chodzi Ci o wklęsły rękaw na górze przy szwie, to jest to korygowane (w masówce, czyli RTW) poprzez tzw. kurtyny (a może inaczej się to nazywa, nie pamiętam), czyli przedłużenie poduszki, które mają ukształtować kulę rękawa. To zakład krawiecki też powinien umieć zrobić.

Paradoksalnie, czasami taki efekt powstaje właśnie przez zbyt duże poduszki i można się go próbować pozbyć poprzez ich redukcję/usunięcie.

Ja jednak najpierw spróbowałbym przymierzyć marynarkę o rozmiar mniejszą - ta może po prostu jest zbyt duża w ramionach.

Niedawno kupiłem całkiem fajną  koszulę Saville Row Co z białego oxfordu. Wszystko super, jednak kiedy rozpinam guzik pod szyją widać dość dużo skóry i aż się prosi ozdobić to jakimś fularem? Jak będzie idealny na upały? Jedwab? Len? Widziałem nawet z mikrofibry powlekane jakimś teflonem ale chyba takie wynalazki nie wchodzą w grę?

1 godzinę temu, Ekscelencja napisał:

Niedawno kupiłem całkiem fajną  koszulę Saville Row Co z białego oxfordu. Wszystko super, jednak kiedy rozpinam guzik pod szyją widać dość dużo skóry i aż się prosi ozdobić to jakimś fularem? Jak będzie idealny na upały? Jedwab? Len? Widziałem nawet z mikrofibry powlekane jakimś teflonem ale chyba takie wynalazki nie wchodzą w grę?

Len, jedwab, surówka jedwabna - takie latem noszęja i sobie chwalę

Oj, z tą garścią może być słabo, bo jeden kupiłem na Brackiej 5 w stolicy, a wszystkie kolejne szyłem już samodzielnie. Jeden jeszcze dostałem w prezencie z EM, ale jest dużo węższy i inaczej wykończony, zupełnie inaczej się go nosi, ale jedwab przyjemny.

• Upvote 1

Do garnituru pasek,

jeżeli mam okulary z elementami metalowymi w kolorze srebrnym, to czy pasek może mieć złotą klamrę czy powinien srebrną?

Czy dobiera się go do tylko koloru koperty zegarka czy do okularów też?

2 godziny temu, hinderyt napisał:

Do garnituru pasek,

jeżeli mam okulary z elementami metalowymi w kolorze srebrnym, to czy pasek może mieć złotą klamrę czy powinien srebrną?

Czy dobiera się go do tylko koloru koperty zegarka czy do okularów też?

No bez przesady! Nikt nie dobiera oprawek okularów do klamry paska. To samo dotyczy koperty zegarka. Wyluzuj trochę :-)

Nikt to za mocne słowo, znam osoby które dobierają kolor elementów metalowych oprawek okularów do pozostałych składników garderoby. A w koordynacji koperty zegarka z klamrą paska nie widzę nic dziwnego w przypadku zestawów formalnych. Skoro raczej nie budzi wątpliwości, że spinki do mankietów powinny być w tym samym kolorze co klamra paska, to dlaczego z zegarkiem miałoby być inaczej? Moim zdaniem, wszystko zależy od okazji ;)

W przypadku zestawów formalnych proponuję szelki. W przypadku zestawów codziennych proponuję się nie przejmować koordynacją; i tak klamra i koperta są z innego stopu.

Witam, według Was jaką długość powinien mieć pasek po zapięciu na klamrze? Tzn ile powinien wystawać np za pierwszą szlufkę spodni? Czy też kierować się osobistymi odczuciami?

To zależy od połoźenia szlufki :-D. A tak na poważnie, staram się przy doborze paska kierować się zasadą zapinania paska na środkową dziurkę. W efekcie pasek wystaje kilka cm za pierwszą szlufkę.