Jump to content
Guest Nereusz

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi

Recommended Posts

Właśnie dostałem maila z poszetka.com z ofertą krawatów na wymiar. Jednym z materiałów jest bordowy (niezbyt ciemny) jedwab w białe kropki. Napisz do nich, może muchy też są w planie.

Renato Balestra to taki dizajner. W jego kolekcji są krawaty w cenie 25€ za nowe bez Tkmaxxu.

http://www.house-of-ties.com/house-of-ties/ger/krawatten/buero/designer/balestra.php

Bardzo podniecającej jakości nie mogą przeto mieć. Wzory są sprawą indywidualnej estetyki. Jak CI się to podoba, to radzę wypróbować jeden zanim wejdziesz w kolekcję.

Przeglądając od czasu do czasu stronę Hackett London rezygnowałem widząc krótkie i trendowate kroje marynarek. Dzisiaj przymierzałem fajną marynarkę z granatowej flaneli za 550€ przecenioną o połowę. O dziwo długość była dobra. Przy ponownym studiowaniu strony zauważyłem, że są do wyboru dwie długości R i L. Czy Hackett rozwiązał problem kwadratury koła i oferuje przynajmniej część swoich produktów z myślą zarówno o modzie jak i o klasyce? Jakieś doświadczenia w tej dziedzinie? :?

Brać marynarkę?

Chciałbym kupić garnitur w zasadzie jedyny który bym posiadał i na celowniku mam ten http://eu.suitsupply.com/en/suits/lazio-blue-check/P4310.html?cgid=Suits&prefn1=styleFit&prefv1=Classic-Lazio.Docelowo  był by on przeznaczony na zbliżające się wesele  .(nie moje)  czy inne okolicznościowe imprezy.Lecz nie chciałbym  by był później bezużyteczny ,gdyż na co dzień w garniturach na razie nie chodzę .I w tym celu mam pytanie czy da się go zdekompletować np:

spodnie od garnitury z tą marynarką którą mam http://eu.suitsupply.com/en/jackets/havana-brown-plain/C929.html?cgid=Jackets

marynarką od garnituru z tymi spodniami            http://www.benevento.pl/preorder/168-spodnie-flanelowe-100-welna-light-grey.html

i tu dla znawców faktur i odcieni,  spodnie od garnituru z tą marynarką http://eu.suitsupply.com/en/jackets/havana-blue-plain/C848.html?cgid=Jackets   i tu zapewne nie :)

@werdzo88 - kolor Navy ma to do siebie, że jest bardzo uniwersalny i dobrze wygląda z większością rzeczy. Według mnie pierwsze 2 propozycję mają prawo zadziałać (z czego do pierwszej jestem mniej pewny), natomiast propozycja trzecia nie zadziała - tak jak napisałeś, faktura i odcień są zbyt zbliżone, ale nie identyczne - będzie to głupio wyglądało.

Lepsza by była gładka, nawet sam mam taką z Profuomo, też jestem brunetem. Te prążki do mnie nie przemawiają, nie wiem jakie są wyraziste na żywo.

Mam pytanie do kolegów, którzy lubią buty i zegarki: czy mając ograniczony budżet, postawić na jednego "nurka" za 2,5K czy bardziej budżetowego (nie nurkuję, pływam) + ładne trzewiki, np: z promocji Yanko ?

TomiW01:

Jesteś stałym bywalcem forum, więc dziwi mnie że zadajesz takie pytania. Powinieneś wiedzieć doskonale, że odpowiedź brzmi "dołóż trochę, kup Omegę i Saint Crispin".

• Upvote 6

Lepsza by była gładka, nawet sam mam taką z Profuomo, też jestem brunetem. Te prążki do mnie nie przemawiają, nie wiem jakie są wyraziste na żywo.

Na żywo nie widziałem, więc raczej sobie daruję.

Dziękuję za odpowiedź.

Tomi - rację ma oczywiście Zając. Jeśli się jednak upierasz, to opcja 2 jest lepsza. Za 2500 i tak raczej nie dostaniesz najlepszego nurka na świecie, a z kolei Yanko to są świetne buty a i tak jeszcze 1500 na zegarek zostanie i nie będzie on z pewnością zły. Tissot jakiś sympatyczny np.

Też miałem jakiś czas temu dylemat jakiego budżetowego nurka wybrać. Ostatecznie stanęło na CEM65006D orienta i jestem bardzo zadowolony z tego zakupu. Jak dobrze poszukasz to można go kupić za circa 130 eur z przesyłką (jeden z niemieckich sklepów online z zegarkami, jakbyś był zainteresowany to pisz na priv). No i w budżecie zostanie jeszcze na parę CJ albo Yanko (Tu nawet para i jeszcze jeden but! :D )

Link do zdjęcia na dropboxie

Odebrałem właśnie flanelowe spodnie Benevento, krój slim. Zastanawiam się co uważacie Panowie o tym jak leżą - długość, pas, nogawki. Wydaje mi się że nogawka mogłaby być dłuższa, natomiast nie za wiele - wąski dół zaraz by się zatrzymał na cholewce i zaczął łamać na boki. W pasie leżą bardzo wygodnie nawet bez użycia paska. Uwagi? Co do koszuli jestem świadom że wymaga poprawek.

Prosiłbym też wybaczyć tanią edycję zdjęć, dzień wolny poświęcam na gruntowe porządkowanie sprzętów więc oczywiście nic nie leży na swoim miejscu i pewne rzeczy należało wyciąć :D

Jeden rozmiar w górę, tj. spodnie dłuższe o 4 cm będą w porządku? Skrócić raczej nie problem jeśli będzie trzeba.