Jump to content
Guest Nereusz

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi

Recommended Posts

Kamil, spróbuj: a. zmienić proszek na płyn, żel lub kapsułki; b. prać skarpetki w takim woreczku, w jakim kobiety piorą rajstopy czy biustonosze; c. nie prać skarpetek z rzeczami, które mają suwaki, nity itp.

• Upvote 1

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, zacznę prać w poszewce i wymienię proszek na płyn. 

Aczkolwiek mam kolejne pytanie - jak prasować kurtkę pikowaną, wykonaną z poliamidu? Prasuję na programie dla nylonu, na sucho, mam wrażenie, że praktycznie wcale się nie rozprasowuje, a tylko tworzę kolejne zagniecenia... 

Ja nylon "prasuję" parą. Najpierw parą mocno nawilżam, a dłońmi rozprasowuję i naciągam materiał. Kiedyś żelazkiem wyświeciłem i zniszczyłem jedną ze swoich kurtek więc mam uraz ;) Weź pod uwagę, że zagięcia na takim poliamidzie czy nylonie będziesz miał po chwili i tak z powrotem. Taki urok.

Moim zdaniem "Snuff" są ładniejsze. Jednak uważam, że ciemniejsze "dark brown" będą praktyczniejsze.
Myślę, że ciemniejsze będzie dużo łatwiej dopasować do większości stylizacji. 
Jaśniejsze na pewno będzie trudniej doczyścić w razie jakiegokolwiek zabrudzenia.

• Upvote 1

Ot i mam zagwozdkę :) mam podobne odczucia: ciemniejszy brąz będzie praktyczniejszy, a jaśniejszy wygląda lepiej.
Ciekawe czy te ciemniejsze wyglądają tak samo na żywo bo często zdjęcia potrafią lekko przekłamać.

Bardzo ciemny, aż za bardzo jak dla mnie. Przy słabszym świetle na pierwszy rzut oka jest czarny.

Jak koledzy wyżej - snuff snuff snuff :D

Czyli tak jak myślałem - pozostaje internet albo stolica. Tylko jak zamówić bez wcześniejszego przymierzenia :( 

Witam, wybieram się niedługo po swój pierwszy poważny garnitur- pomyślałem o Vistuli. Mam 24 lata, 180 cm wzrostu, 69 kg wagi i mały obwód pasa (około 80cm). Czy Vistula będzie dobrym sklepem, w którym bez problemu znajdę coś dla siebie? Słyszałem, że szyją tam głównie dla szczupłych :-P . Przy tych ,,parametrach" lepiej celować w modele slim czy super slim? Czy przymierzać modele dla 176cm wzrostu czy dla 182cm? Z góry dzięki za opinie  ;) Pozdrawiam Piotrek

Witam, wybieram się niedługo po swój pierwszy poważny garnitur- pomyślałem o Vistuli. Mam 24 lata, 180 cm wzrostu,

Czy przymierzać modele dla 176cm wzrostu czy dla 182cm?

Jeżeli dobrze Cię zrozumiałem to planujesz fizycznie pojawić się w salonie; czy będziesz miał ograniczony czas na przymiarkę ? Dlaczego chciałbyś przymierzać garnitur na wzrost 176 cm skoro masz wrostu 180 cm ?

Raczej 182 i super slim, ale przymierzenie powiedzmy czterech zamiast dwóch garniturów zajęłoby Ci niewiele więcej czasu niż napisanie posta i przeczytanie odpowiedzi.

• Upvote 3

Jeżeli dobrze Cię zrozumiałem to planujesz fizycznie pojawić się w salonie; czy będziesz miał ograniczony czas na przymiarkę ? Dlaczego chciałbyś przymierzać garnitur na wzrost 176 cm skoro masz wrostu 180 cm ?

Będę miał czas na przymiarkę. A co jeśli garnitur na 182cm  będzie na przykład za długi w ramionach. Pytam czysto teoretycznie oby tak nie było :)

Raczej 182 i super slim, ale przymierzenie powiedzmy czterech zamiast dwóch garniturów zajęłoby Ci niewiele więcej czasu niż napisanie posta i przeczytanie odpowiedzi.

To prawda :roll:

Będę miał czas na przymiarkę. A co jeśli garnitur na 182cm  będzie na przykład za długi w ramionach. Pytam czysto teoretycznie oby tak nie było :)

Jeżeli rozmawiamy o rękawach to te można skrócić, natomiast za krótkiej marynarki już się nie da wydłużyć.

Jeżeli rozmawiamy o rękawach to te można skrócić, natomiast za krótkiej marynarki już się nie da wydłużyć.

Racja, tylko pytanie gdzie?. Można to zrobić w salonie Vistuli czy trzeba iść ,,prywatnie" do jakiegoś krawca?