Jump to content

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi

Guest Nereusz

Recommended Posts

Witajcie,

mam pytanie kupiłem dwa dni temu dwie pary nowych czarnych butów, sprzedawczyni w sklepie poleciła mi je najpierw natłuścić twierdząc, że są suche, ja natomiast zauważyłem oprócz tego, że one w tym sklepie wszystkie buty traktują takim paskudztwem co się nazywa pasta w gąbce by się świeciły. Stąd moje pytanie co mam kolejno zrobić by nie zniszczyć butów, czy na początku potraktować je renomatem by oczyścić je z ewentualnych past nałożonych przez owe ekspedientki, potem potraktować je tłuszczem dubbinem, później czarnym pommadierem a potem pastą woskową? Czy inaczej co radzicie?

• Replies 12.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Trudniej mi ustosunkować się do tego przypadku (jak rozumiem, na tarczach nie ma symboli III Rzeszy). Myślę, że można korzystać z dokonań technicznych czy nawet wzornictwa (o ile jest wolne od symboli

Ja dwa lata temu przestałem spać w krawacie ze względu na bezdech.

Posted Images

mgregorczyk - sprecyzuj "bardzo wysoki" i "bardzo szczupły" bo podejrzewam, że sytuacja może nie być tak dramatyczna jak myślisz i choć w sklepie na rogu nic nie kupisz to jednak wielu zachodnich producentów szyje "super slim" i "extra long". Choć oczywiście jeśli możesz sobie pozwolić na uszycie to gorąco zachęcam.

Mam 2 metry i waze 75 kg. Poza tym miałem robione pomiary antropometryczne, ponieważ podejrzewano u mnie zespół Marfana. Super slim na mój wzrost jest strasznie szeroki w tułowiu więc wyglądam jak worek kartofli :). Inny problem to rękawy, które standardowo muszą być przedłużane o 8 cm, a większośc producentów, przynajmniej z jakimi się zetknąłem, nie wszywają aż takiego zapasu materiału.

smoking i zółte złoto odpada

Też mi się tak wydawało. Jednak znalazłem gdzieś na tym forum (a nie mogę znaleźć ponownie) informację, że do smokingu właśnie żółte złoto.

Obrączka będzie musiała taka być, natomiast resztę chętnie założyłbym srebrną.

Nie mogę się z tym zgodzić. ;) Może, gdyby była mowa o fraku, ale nie o smokingu. Moim zdaniem złoto ze smokingiem gra bardzo dobrze i jest równie klasycznym rozwiązaniem.

Zgadzam sie. Była juz na ten temat dyskusja na forum i blogu Romana. Zdania są podzielone, ale fakty sa takie, ze jednej, żelaznej zasady nie ma. Ja po kilku latach wybieram juz tylko żółte złoto do smokingu (lub pozlacane, bo np. zlotego zegarka nie posiadam).

Pytanie mało eleganckie, ale w liczę, że a nóż ktoś zna odpowiedź. Czy da się jakoś łatwo zwęzić rozciągnięty ściągacz przy nadgarstkach w dresowej, bawełnianej bluzie? Mam taką jedną, niemal klasyczną (:P), którą bardzo lubię, choć już się porozciągała i zaczyna mnie troszkę irytować.

Myślę, że krawcowa/krawiec zrobi nacięcie np w miejscu szwu, wsunie nową gumę szerokości ściągacza, owinie nią cały nadgarstek z pożądaną długością, po czym zszyje razem i usunie nacięcie. Żebrowanie na ściągaczu się "zejdzie" i wróci do prawie oryg stanu. Tak to widzę. Sam byś to zrobił w 5 minut.

Jest na to dużo prostszy sposób. Sam zadałem podobne pytanie wiele miesięcy temu :D.

Zmocz całą bluzę i wysusz. Ściągacz się skurczy do stanu sprzed zakupu. Innym dobrym patentem jest - za każdym razem po całym dniu chodzenia w bluzie - delikatne zmoczenie ściągaczy spryskiwaczem i złożenie bluzy. Tyle :).

Ten sam patent do sweterków, bezrękawników, itd.

czy któryś z Warszawskich rękawiczników oferuje rękawiczki ze skóry pekari ???

Przyznam szczerze, że sam interesowałem się tym tematem jakiś czas temu i doszedłem do wniosku, że chyba pozostaje kupić gotowe rękawiczki lub sprowadzić skórę (chociaż informacji o producentach takiej skóry jest w internecie jak na lekarstwo).

czy któryś z Warszawskich rękawiczników oferuje rękawiczki ze skóry pekari ???

Przyznam szczerze, że sam interesowałem się tym tematem jakiś czas temu i doszedłem do wniosku, że chyba pozostaje kupić gotowe rękawiczki lub sprowadzić skórę (chociaż informacji o producentach takiej skóry jest w internecie jak na lekarstwo).

Monopol na skóry Pekari ma przede wszystkim niemiecki Roeckl. U Pana Jamrozińskiego Pekari były z 20 lat temu poprzez okazyjną dostawę z Jugosławii.