Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, adamW napisał:

@Krzysiek_W, dziwne, ponieważ sprzedawca poinformował mnie że nie będzie żadnych dodatkowych opłat. W tytule aukcji jest EU tax free. Czy możliwe, że sprzedawca pokrywa te opłaty?

nie wiem dlaczego tak napisał, może napisze na paczce "gift"

 

https://isztar.mf.gov.pl/isztar/taryfa_celna/web/browsetariff_PL?Year=2019&Month=04&Day=29

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@roter6, może coś być na rzeczy. Tym bardziej, że sprzedawca ma ponad 600 opinii pozytywnych. Nie sądzę abym po zakupie przy informacji o braku dodatkowych kosztów wystawił pozytywną opinię w sytuacji gdyby koszt wzrósł o około 25%. W każdym razie zamówiłem i czekam na dostawę. Dam znać jak się sprawa rozwiązała a zakupami pochwalę się w stosownym wątku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, 50groszy napisał:

Ma ktoś doświadczenie z polówkami od POLO Ralph i mógłby się wypowiedzieć co stosunku jakości do ceny.Warto się zainteresować, jakaś alternatywa?

 

https://answear.com/1652612-polo-ralph-lauren-polo.html?channable=e7455.MTY1MjYxMkw&gclid=EAIaIQobChMI0YrJzPn84QIVFt2aCh0TogfxEAEYASACEgKRifD_BwE&gclsrc=aw.ds

Mam polo od RL i powiem, ze trzeba bardzo uważać na rozmiarówkę. Są u nich krój prosty, slim i coś co nazywają "custom", ale nie wiem dokładnie na czym ten custom polega.

Zwróć uwagę na to co jest napisane pod obrazkiem: "Model na pierwszym zdjęciu ma 192cm wzrostu i prezentuje produkt w rozmiarze M" Ta koszulka jest w ich kroju prostym, i rozmiarówka jest tu zawyżona. Kroj slim nosze przy 185cm w rozmiarze L i jest moim zdaniem odrobinę za krotka (tzn kusa jak u tego modela), a w tej z linka w rozmiarze L bym pływał.

Mam dokładnie ten model:

https://answear.com/1510525-polo-ralph-lauren-t-shirt-polo-710685514002.html

Za prawie 500zl nigdy bym jej nie kupił, ale bylem rozpieszczony w USA i widziałem takie regularnie za około 40$. Bawełna Pima jest za to najprzyjemniejsza bawełną jaka miałem na sobie, a ciemny kolor nie spiera się (mam swoje polo 2 lata).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jednego to abstrakcja wydać tyle na polo, dla drugiego abstrakcją jest wydać więcej niż 300 złotych na buty, dla jeszcze innego 400 euro na kaszmirowy sweter, a dla kogoś innego 50 tys USD na zegarek... A jednak ludzie kupują te rzeczy.

Z polówkami RL jest taki problem że, poza classic fit, są szyte na bardzo szczupłych ludzi. Nie jestem kulturystą, zazwyczaj polo noszę w rozmiarze M, a w RL w rozmiarze L nie mogłem przecisnąć ręki przez rękaw, a na klatce opinała się jak rashguard...

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał @Zajac Poziomka z tym że ja akurat noszę M i w przypadku linii z „kolorowym konikiem” M są odrobinę krótsze i bardziej dopasowane, za to mają lepszy materiał. Bawełna jest „lejąca” i nosi się je wyjątkowo przyjemnie. Te z „konikiem w jednym kolorze” są trochę większe i dłuższe. Rękawki są rzeczywiście wąskie. Co do ceny, nie są tanie, ale cena jest adekwatna do jakości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o koszulki polo, to moim zdaniem świetne są te od Suitsupply w wersji len + bawełna. Poważnie rozważam zamówienie wszystkich wersji kolorystycznych od nich.

Natomiast dawno nie byłem w  TK MAXX i zastanawiam się czy  można tam znaleźć jakieś koszulki bez rzucającego się w oczy logo firmy (konika itp.) z lnu lub z lnem w składzie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony moge polecic (przynajmniej w kwesti kolorow czy kroju) polowki z P&C:

https://www.peek-cloppenburg.pl/christian-berg-men/mezczyzni-koszulka-polo-z-bawelny-supima-ciemnoniebieski-9925140_10/?utm_medium=affiliate&utm_source=awin&utm_campaign=330425&awc=15404_1551047307_594404f90ee7daf3e8c70aea38ef2aa8

Zupelnie budzetowa wersja. Do tego chyba nadal trwa promocja -20% na wszystko (ewentualnie -15%) za newsletter).

W tych z SuSu nie pasuje mi kieszonka piersiowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Natomiast dawno nie byłem w  TK MAXX i zastanawiam się czy  można tam znaleźć jakieś koszulki bez rzucającego się w oczy logo firmy (konika itp.) z lnu lub z lnem w składzie? 

Dość regularnie pojawiają się jakieś włoskie lniane T-shirty, nie pamiętam marki.
Jeszcze a propos „konika”, custom fit u RL jest ciasny; moja polówka w rozmiarze M to raczej S.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam polówki Bytom. Trwałość taka sobie, po 3 latach tracą konstrukcję, kołnierzyki się gną - ale za to kosztują po 40 zł w niekończących się promocjach. Polo i tak dość często mi się uszkadzają "naturalnie", a to coś się zaplami, więc mnie ten model odpowiada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2019 o 10:09, torgul napisał:

Jeśli chodzi o koszulki polo, to moim zdaniem świetne są te od Suitsupply w wersji len + bawełna. Poważnie rozważam zamówienie wszystkich wersji kolorystycznych od nich.

Natomiast dawno nie byłem w  TK MAXX i zastanawiam się czy  można tam znaleźć jakieś koszulki bez rzucającego się w oczy logo firmy (konika itp.) z lnu lub z lnem w składzie? 

Które masz na myśli? Bo są w wersji super slim i nie slim. Zastanawiam się nad brązową i tą drugą. Sprawia wrażenie solidniejszej niż Bytom p&c itd? I czy w rzeczywistości też się tak świecą jak folia? :)

SW870_1.jpg

 

SW954_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem dokładnie ten model:

https://eu.suitsupply.com/pl/polos/jasnoniebieski-koszulka-polo/SW872.html?cgid=polos&pdp=true

Materiał jest mięsisty, przyjemny w dotyku i przynajmniej w tej wersji kolorystycznej  nie jest świecący :) Nie wiem jednak jak sprawdziłby się przy dużych upałach, z racji stosunkowo gęstego splotu.
Początkowo nie miałem przekonania do wydawania ponad 300 zł na koszulkę (jednak trudno mi było znaleźć alternatywę,bez krzykliwego logo), ale na żywo prezentuje się lepiej niż na ich zdjęciach. Nie mam w swojej szafie zbyt wiele koszulek polo, więc być może moja opinia nie jest szczególnie miarodajna, ale oglądałem koszulki w P&C i moim zdaniem oferta SuSu jest zdecydowanie ciekawsza. W każdym razie, o ile nie przekonuje mnie cały asortyment SuSu, to koszulki polo wydają mi się naprawdę solidne i porządnie wykonane. 

P.S. Też zamierzam zamówić w tym miesiącu brązową

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym ją zmierzyć, ale wybrałem rozmiar L i  jeśli chodzi o długość, to jest na pewno zgodna z tabelą.

Co do kołnierzyka, to jest on bardzo miękki i ma tendencję do odkształcania się, nie jest w żaden sposób usztywniony - to można by uznać za wadę, chociaż mnie osobiście to w żaden sposób nie przeszkadzało, ale warto mieć to na uwadze. Dla porównania mam jakąś starą, bawełnianą koszulkę polo PRL i tam kołnierzyk był twardszy i lepiej się trzymał pierwotnego kształtu. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.