Skocz do zawartości
Gość Nereusz

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Oprócz właściciela browaru Ciechan znam jednego profesora, który codziennie nosi fular. Wiem, że to głupie skojarzenie, ale pierwsze co mi przychodzi na myśl to, że to z konieczności dogrzania chorego gardła ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tam fular noszę regularnie do casualu, i parę moich znajomych się nawet również zaopatrzyło. Nigdy się ze złym słowem nie spotkałem, co najwyżej z ciekawością. Ale wiadomo, każde środowisko jest różne - i do tego dochodzi kwestia tego, czy się opinią środowiska człowiek przejmuje

• Oceniam pozytywnie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś ma pomysł od jakiego producenta/próbnika jest ta wełna? Garnitur/marynarka to bespoke, ale Instagramer  nie okazał się pomocny i nie odpowiada na pytanie.

Coś zbliżonego kolorem i w takie paski ktoś umie wskazać? Chodzi mi nawet bardziej o połączenie koloru szarego i niebieskiego.

IMG_5610.thumb.jpg.5a4b53d73d9b4216f557d508ba081eaf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stawiam na Holland&Sherry Classic Flannel HS1775 albo Classic Woollen Flannel HS 1877

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy połączenie szarej marynarki i jasnoszarych spodni (jak na zdjęciu) pasuje do siebie?

szary.thumb.jpg.095c55ae6783fb967ea2ca7b88cb1899.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na pewno nie był by to mój pierwszy wybór.,Jeżeli już to łączył bym taki zestaw z koszulą w mocno kontrastującym kolorze czerwień , burgund , TOITNB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 10.03.2019 o 19:52, lubo69 napisał:

Kiedyś wymyśliłem taką forumową zabawę "pokaż swoją stylizację z...". Na pierwszy ogień poszło "coś w grochy". Zwycięzca mógł zaproponować swój temat. Wygrał @Styleman i zaproponował fular. I na tym zabawa się skończyła, bo w te klocki nikt poza Nim nie umiał😊

Dobrze fulary sprawdzają się na wieczornych imprezach plenerowych, gdzie z jednej strony obowiązuje stylizacja w miarę wieczorowa, a z drugiej np. ze względu na formę - biznesowa impreza, często poza miastem - krawat jest odbierany tak, że ktoś świeżo z biura przyjechał od razu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, mam dwa krótkie pytania dot. Barbour Liddesdale Heritage (chociaż odnoszą się dokładnie tak samo do zwykłego Liddesdale.

Po pierwsze, czy skracaliście rękawy w tego typu kurtkach? A jeśli tak, to czy przeciętny krawiec/ krawcowa (zajmujący się poprawkami) może mieć z tym jakiś problem?

A po drugie, to jak oceniacie komfort cieplny tego modelu - tzn przy jakiej pogodzie w kurtce jest Wam wystarczająco ciepło? Oczywiście wiem, że to są kwestie indywidualne, ale mam wrażenie że moja (właśnie odebrana) jest cienka i przy temperaturze poniżej ok. 10-12 stopni będzie w niej zimno. Zastanawiam się wobec tego czy ją zostawić (i skrócić rękawy) czy poszukać innego modelu (Żona ma b. podobną Barbour sprzed 2 sezonów dodatkowo ocieplaną - sprawdza się już przy kilku stopniach).

Z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@olin, liddesdale jest cienka, noszę ją przy temperaturach powyżej 10 stopni. Poniżej 10 zakładam ashby.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, olin napisał:

Cześć, mam dwa krótkie pytania dot. Barbour Liddesdale Heritage (chociaż odnoszą się dokładnie tak samo do zwykłego Liddesdale.

Po pierwsze, czy skracaliście rękawy w tego typu kurtkach? A jeśli tak, to czy przeciętny krawiec/ krawcowa (zajmujący się poprawkami) może mieć z tym jakiś problem?

A po drugie, to jak oceniacie komfort cieplny tego modelu - tzn przy jakiej pogodzie w kurtce jest Wam wystarczająco ciepło? Oczywiście wiem, że to są kwestie indywidualne, ale mam wrażenie że moja (właśnie odebrana) jest cienka i przy temperaturze poniżej ok. 10-12 stopni będzie w niej zimno. Zastanawiam się wobec tego czy ją zostawić (i skrócić rękawy) czy poszukać innego modelu (Żona ma b. podobną Barbour sprzed 2 sezonów dodatkowo ocieplaną - sprawdza się już przy kilku stopniach).

Z góry dziękuję za pomoc :)

U mnie Ok 10 stopni jest w sam raz, chyba że jakiś grubszy sweter pod nią. Typowa kurtka przejściowa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy jak kto odczuwa zimno. Ja przy temperaturze 0 też zakładam przejściową pikowaną. Z tym, że idę z domu do auta, a później z auta do biura. 

Nie przeszkadza mi to tak jak ewentualny deszcz. I tutaj pytanie - Barbour ma jakieś fajne, sprawdzone przez was, kurtki na temperatury 0 - 10 i deszczową pogodę zarazem? Ashby już zerknąłem. Dodam, że noszę marynarki slim fit i super slim fit więc szeroka kurtka odpada - a w odróżnieniu do Liddesdale, tutaj poprawki krawieckie raczej odpadają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@eduardo, ja całą zimę przechodziłem w Ashby + pod spodem marynarka lub gruby sweter. Dla wygody wziąłem w tym celu Ashby+1 rozmiar od mojego normalnego. W normalny rozmiar też bym wszedł, ale wolałem więcej swobody.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zostaw sobie, ja reguluje kwestię ciepłoty welmłnianymi marynarkami i swetrami.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy wysokim stanie byłbym za nieco dłuższym krawatem, w przeciwnym razie dziwnie to wygląda (krótki krawat).

• Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi