Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, bulyt50 napisał:

Co masz na myśli pisząc "trudne w obyciu"?

Myślałem o twardej skórze, były niewygodne jak je przymierzałem mimo dobrego rozmiaru. 

Trzeba się przemęczyć i później zrobią się wygodniejsze? Być może inny producent oferuje buty które mają miększą skórę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/8/2019 at 1:13 PM, staszecki said:

Myślałem o twardej skórze, były niewygodne jak je przymierzałem mimo dobrego rozmiaru. 

Trzeba się przemęczyć i później zrobią się wygodniejsze? Być może inny producent oferuje buty które mają miększą skórę?

Mam dwie pary Berwicków, które noszę w miarę intensywnie, zwykłe oxfordy i trzewiki. Oxfordy zmiękły po trzech obfitych dawkach oleju norkowego. Trzewiki tylko nieco przy kostce, poza tym są sztywne jak nowe.

Obie pary zrobiły się wygodniejsze po kilku wyjściach, natomiast żadna para nigdy nie była niewygodna tak, żeby ich noszenie było bardzo uciążliwe albo prowadziło do urazów. Oxfordy rozciągałem na mokrej skarpecie i prawidłach, żeby się przyszwy ładnie zeszły i raz obtarłem stopy w kiepskich skarpetach wełnianych w trzewikach, ale poza tym wygodniejsze są tylko adidasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Awopiotr said:

Naprawdę chcesz nosić ten fular? Jest to chyba jeden z niewielu elementów klasycznej elegancji, który trudno przenieść do współczesności. Szczególnie w wypadku młodszych elegantów😀

Chcę jeden spróbować. Zdaję sobie sprawę, że z noszeniem może być różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wymyśliłem taką forumową zabawę "pokaż swoją stylizację z...". Na pierwszy ogień poszło "coś w grochy". Zwycięzca mógł zaproponować swój temat. Wygrał @Styleman i zaproponował fular. I na tym zabawa się skończyła, bo w te klocki nikt poza Nim nie umiał😊

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma pomysł od jakiego producenta/próbnika jest ta wełna? Garnitur/marynarka to bespoke, ale Instagramer  nie okazał się pomocny i nie odpowiada na pytanie.

Coś zbliżonego kolorem i w takie paski ktoś umie wskazać? Chodzi mi nawet bardziej o połączenie koloru szarego i niebieskiego.

IMG_5610.thumb.jpg.5a4b53d73d9b4216f557d508ba081eaf.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2019 o 19:52, lubo69 napisał:

Kiedyś wymyśliłem taką forumową zabawę "pokaż swoją stylizację z...". Na pierwszy ogień poszło "coś w grochy". Zwycięzca mógł zaproponować swój temat. Wygrał @Styleman i zaproponował fular. I na tym zabawa się skończyła, bo w te klocki nikt poza Nim nie umiał😊

 

Dobrze fulary sprawdzają się na wieczornych imprezach plenerowych, gdzie z jednej strony obowiązuje stylizacja w miarę wieczorowa, a z drugiej np. ze względu na formę - biznesowa impreza, często poza miastem - krawat jest odbierany tak, że ktoś świeżo z biura przyjechał od razu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam dwa krótkie pytania dot. Barbour Liddesdale Heritage (chociaż odnoszą się dokładnie tak samo do zwykłego Liddesdale.

Po pierwsze, czy skracaliście rękawy w tego typu kurtkach? A jeśli tak, to czy przeciętny krawiec/ krawcowa (zajmujący się poprawkami) może mieć z tym jakiś problem?

A po drugie, to jak oceniacie komfort cieplny tego modelu - tzn przy jakiej pogodzie w kurtce jest Wam wystarczająco ciepło? Oczywiście wiem, że to są kwestie indywidualne, ale mam wrażenie że moja (właśnie odebrana) jest cienka i przy temperaturze poniżej ok. 10-12 stopni będzie w niej zimno. Zastanawiam się wobec tego czy ją zostawić (i skrócić rękawy) czy poszukać innego modelu (Żona ma b. podobną Barbour sprzed 2 sezonów dodatkowo ocieplaną - sprawdza się już przy kilku stopniach).

Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.