Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Jeśli jesteś z Warszawy to polecam wybrać się do któregoś ze sklepów Albione. Mój garnitur od nich nosi się super, a smaczki takie jak podszewka z cupro czy guziki funkcyjne są niespotykane w takich pieniądzach.

Jakie są zalety podszewki z cupro i dlaczego jest ona uznawana za "smaczek"? Miałem wrażenie, że są tkaniny, które lepiej się nadadzą na podszewkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Jakbog napisał:

Jakie są zalety podszewki z cupro i dlaczego jest ona uznawana za "smaczek"? Miałem wrażenie, że są tkaniny, które lepiej się nadadzą na podszewkę.

Bemberg pomimo ,że jest to tkanina syntetyczna to jednak wyprodukowana z naturalnych włókien i oddycha lepiej od poliestru.,W porównaniu z jedwabiem bemberg jest dużo tańszy i bardziej trwały.,Jeżeli chodzi o proces produkcji to cupro jest produkowane z celulozy i odpadów bawełny, czyli żadne zwierzęta przy tym nie cierpią 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dalej jak rok temu kupiłem nowy garnitur. Nie dawno zauważyłem coś jakby bąbelki powietrza z przodu marynarki. Czy można to jakoś usunąć? Marynarka była raz w pralni chemicznej. 
704BB4C4-5255-4BBA-9FD2-426780F7A760.thumb.jpeg.1dda49990be6ea74558ec0dc729c20f4.jpeg
Sprawa ciężka do uratowania. Odkleiło się płótno wewnętrzne. Niestety klejonka.
Są dwie drogi. Prasowanie ponownie tak aby odkleiło się wszystko i może się przyklei. Drugie to krawiec.
Ja próbowałem dwa razy pierwsza drogę niestety za drugim razem się nie udało.

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jerzy01 - też kiedyś coś takiego mi się stało, najpierw próbowałem sam to przeprasować, co tylko pogorszyło sprawę. Jest tak jak Wectra pisze, że się odkleiła klejonka. Radziłbym pójść do krawca, bo przynajmniej z tego co mi tłumaczono, to istnieje szansa na sprasowanie tego, ale tylko "profesjonalnym" krawieckim żelazkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem ostatnio wełnianą kurtkę, dokładnie ten model: https://eu.suitsupply.com/pl/coats/jasnoszary-kurtka-puchowa/J642.html?cgid=Coats

Zastanawiam się jednak jak sobie poradzi z ewentualnym deszczem, śniegiem - są jakieś środki, którymi można ją będzie zaimpregnować? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam model zeszłoroczny z dokładnie tego materiału, może nie było okazji, żeby wystawić ją na jakieś ekstremalne śniegi lub deszcze, ale z lekkim śniegiem powinna sobie poradzić. Ja jednak brałbym po prostu parasol i nic nie powinno się stać. Chętnie się dowiem, co proponują koledzy, ale swoją kurtkę zostawię w spokoju, ta flanela jest raczej delikatna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gajdowskip napisał:

Mam model zeszłoroczny z dokładnie tego materiału, może nie było okazji, żeby wystawić ją na jakieś ekstremalne śniegi lub deszcze, ale z lekkim śniegiem powinna sobie poradzić. Ja jednak brałbym po prostu parasol i nic nie powinno się stać. Chętnie się dowiem, co proponują koledzy, ale swoją kurtkę zostawię w spokoju, ta flanela jest raczej delikatna

aż tak delikatna nie jest, ja w niej w krynicy rzucałem się dość mocno śniegiem, tarzałem po okolicy i nic się nie stało :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lubo69 napisał:

Przepraszam, czy Panowie debatują czy kurtka zimowa wykonana przez renomowanego producenta z materiału wysokiej jakości nadaje się na zimę?:-)

Mam spodnie Zanella (bardzo renomowany producent) z materiału Loro Piana (bardzo wysoka jakość) Winter Cotton - czyli, jak nazwa by wskazywała, zimowe. W naszym klimacie noszę je od maja do września ;-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.